پایگاه خبری خانه فوتبال:

صد آنلاین | پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است در لیگ بیست و سوم نیز رقابت برای قهرمانی بین این تیم و سپاهان اصفهان خواهد بود.
فصل نقل و انتقالات آغاز شده اما هنوز پرسپولیس و استقلال در بلاتکلیفی به سر برده و سرمربی خود را به درستی نشناخته اند. یحیی گل محمدی یک روز پس از دبل و قهرمانی جام حذفی به صورت تلویحی خداحافظی کرد و به همراه خانواده راهی سفر خارج از کشور شد. از آن طرف استقلالی ها نیز دور باطل زده و در بلاتکلیفی کامل به سر می برند.
حسن بنگر کاپیتان سال های نه چندان دور پرسپولیس در این رابطه می گوید: من فکر می کنم یحیی گل محمدی در پرسپولیس بماند چراکه این تیم را خودش ساخته و دوست دارد بار دیگر در لیگ قهرمانان آسیا موفق شود. قهرمانی در آسیا رؤیای بزرگی است که مربی موفقی همچون یحیی گل محمدی را در پرسپولیس نگه می دارد اما باشگاه باید خواسته های او را برآورده کند. این تیم نیاز به تقویت و بودجه بیشتری برای تکرار موفقیت های فصل گذشته و موفقیت در آسیا نیاز دارد.

او ادامه می دهد: در مورد استقلال اما نمی دانم جریان چیست و فقط از طریق رسانه ها شنیدم که اصلی ترین گزینه جواد نکونام بوده که به نظر من هم بازیکن بزرگی است و می تواند هدایت این تیم را برعهده بگیرد. به نظرم با این شرایطی که می بینم در فصل آینده باز هم پرسپولیس و سپاهان اصفهان مدعی اصلی قهرمانی باشند. سپاهان اصفهان که خودم هم درآن بازی کرده ام ساختار دارد و خیلی زود استارت فصل بعد را زد. سرمربی پرتغالی را حفظ کرد و حتی نقل و انتقالات خود را شروع کرده است. طبیعی است تیمی که ثبات و مدیریت دارد می تواند موفق شود.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان می کند: پرسپولیس اما مهره های بسیار خوبی دارد ولی شنیدم علیرضا بیرانوند با باشگاه دچار مشکل شده است. قرارداد گئورگی گولسیانی به پایان رسیده و از او خواسته اند ریالی ببنند! مرتضی پورعلی گنجی هم ظاهرا بند فسخ جدایی دارد. پرسپولیس اگر می خواهد مثل فصل گذشته قهرمان شود باید این مثلث قدرتمند خط دفاع را حفظ کند. این سه بازیکن نقش بسیار مؤثری در کسب عنوان بهترین خط دفاع لیگ داشتند. یحیی گل محمدی هم به همین راحتی اجازه جدایی به این سه بازیکن نخواهد داد.

محسن بنگر در پایان درخصوص سقف بودجه می گوید: این قانون بیشتر شبیه یک شوخی است. اگر در فوتبال اروپا بحث فیرپلی مالی مطرح می شود آنجا همه چیز زیر ذره بین است و راه فراری وجود ندارد. چند سال پیش هم سقف قرارداد ۳۵۰ میلیون تومانی گذاشتند اما تبدیل به کف قرارداد شد! من بعید می دانم قانون سقف بودجه رعایت یا دوستان بتوانند آن را کنترل کنند. این روزها لیگ عربستان بنزما برنده توپ و طلای اروپا را جذب می کند و ما دنبال سقف بودجه و این مسائل هستیم. این قوانین به سود فوتبال نیست. البته این نظر شخصی من است و تصمیم گیرنده در نهایت اشخاص دیگری هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: