پایگاه خبری خانه فوتبال:

امیرحسین صادقی کاپیتان ملی‌پوش اسبق استقلال قاطعانه علیه کمیته فنی این باشگاه موضع گرفت.امیرحسین صادقی از جمله استقلالی‌های قدیمی است که با صراحت حرف خود را می‌زند. ملی‌پوش اسبق استقلال که سابقه حضور در دو جام جهانی را هم دارد در گفت‌وگو با خبرورزشی معده شد باشگاه برای موفقیت بکند.

اخبار این روزهای باشگاه استقلال را دنبال می‌کنید؟

نه متاسفانه. طی در یک ماه گذشته در کلاس مربیگری که کیش برگزار شد حضور داشتم. سنگینی و فشردگی کلاس‌ها باعث شد تمام تمرکزم را معطوف به این اتفاق کنم اما دورادور در فضای مجازی پیگیری اخبار باشگاه استقلال بوده ام.

حتماً از تعلل باشگاه در انتخاب سرمربی فصل جدید باخبرید.

ببینید، فوتبال پیچیدگی خاصی ندارد و امروزه بحث مدیریت و فنی و پشتیبانی امری کاملاً تعریف شده است. آنچه مشخص و لازم است در تیم‌های بزرگ باید آغاز و پایان فصل مشخص باشد و البته در این میان تعویض سرمربی و جذب بازیکنان جدید چیزهای است که در پلن B مدیران قرار می‌گیرد. متاسفانه استقلال در سال‌های گذشته چوب زیادی از عدم مدیریت صحیح خورده است و جالب اینکه درس عبرتی نیز از این اتفاقات نگرفته است و دود این این ماجرا به چشم هواداران که سرمایه‌های اصلی باشگاه هستند رفته است. اتفاقاتی که چند فصل گذشته برای استقلال رخ داد و باعث ناکامی باشگاه شد، حالا متاسفانه در حال تکرار شدن است و این اتفاق خوبی برای آبی پوشان نیست.یم نکته هم برایم سوال است.

چه سوالی؟

شنیدم آقایان در این شرایط کمیته فنی تشکیل داده‌اند. سوالم این است که کمیته فنی روی چه حساب و کتاب و معیاری تشکیل شده و نقش و تعریفشان در راه موفقیت‌هایی باشگاه و حوزه تصمیم گیری آنان چیست؟ در حالی که افراد حاضر در کمیته فنی باید محافظه کارانه کار خود را دنبال کنند اما متن جلسه در اختیار مطبوعات قرار گرفت! چرا باید این اتفاقات در تیم بزرگی چون استقلال رخ دهد؟ به اعتقاد من این افراد اگر به فکر باشگاه بودند نباید اخبار جلسات آنان به بیرون درج میکرد.

در خصوص اعضای هیات مدیره چه نظری دارید؟

ابتدا باید دید خروجی عملکرد این آقایان چه بوده است. آیا دوستانی که به این عرصه ورود کرده‌اند اساسا اهلیت فوتبالی دارند تا ملاک عمل آنان را بدانیم. آقایان! فصل شروع شده و شما دو هفته عقب هستید و این در حالی است که شما بیشتر مشغول دعوا و درگیری خود هستید. انچه در شرایط فعلی از نان شب هم واجب‌تر است رساندن هواداران به ساحل آرامش است.هوادار رکن اول باشگاه است و باید با خنده او خندید و با اشک او گریه کرد.به قول امیر قلعه نویی باید به گونه ای کار کرد که آخرتمان را بخریم.

فکر نمیکنید پروسه جذب سرمربی جدید به درازا کشیده است؟

 آقایان می‌دانستند ساپینتو رفتنی است ولی هنوز نتوانسته‌اند تکلیف سرمربی جدید را مشخص کنند و این نشان دهنده آن است که مدیریت بحران در باشگاه وجود ندارد. برایم جای سوال است چرا یک تیم تخصصی برای کسب جام حذفی وارد عمل نشد؟ اتفاقات رخ داده نشان میدهد ضعف درهیات مدیره بود و این آقایان صلاحیت لازم برای کار در استقلال را نداشتند. آنچه مشخص است هوادار سرمربی ایرانی میخواهد و لازم است در این شرایط هیات مدیره بدور از دشمنی و در راستای موفقیت باشگاه عمل کند.

خودتان هم به صراحت از جذب جواد نکونام سخن گفتید.

من نظر شخصی خود را ارائه دادم. ضمن اینکه جواد بازیکن و مربی کوچکی نیست. کاپیتان پرافتخار استقلال و تیم ملی بود و سالها در فوتبال لالیگا حضور داشته است و در آن سو شخصی که یکسال در فوتبال آلمان حضور داشته است حالا یک عمر آن یک سال حضورش را می‌خورد. من در سالهای اخیر یکبار تلفنی و یکبار هم حضوری با او گفتگو کردم اما صلاح فعلی استقلال روی کار آمدن جواد نکونام است و دیگران باید در اولویت بعدی باشگاه قرار بگیرند. البته فصل گذشته نیز قرار بود او هدایت استقلال را بر عهده بگیرد اما جو سنگینی برای نیامدنش ایجاد کردند و در واقع او از آمدنش منصرف شد. وقتی آن بلا را بر سر فرهاد مجیدی که استقلال را قهرمان کرده است آورده‌اند دیگر چه توقعی میتوان داشت.

شنیده شد یکی از اعضای کمیته فنی باشگاه آمادگی خود را برای سرمربیگری استقلال اعلام کرده است.

کمیته فنی باید در انتخاب سرمربی ایفای نقش کند. اینجا دادگاه نبوده و قرار نیست کسی سرمربی را محاکمه کند بلکه اعضای کمیته فنی باید پیشنهادات و انتقادات خود را به سرمربی داده تا او بتواند بهترین تصمیمات را برای موفقیت تیم اتخاذ کند نه آنکه خود را به عنوان آلترناتیو سرمربی معرفی کنند. آقایان اگر این کاره بودند تیم داشتند نه اینکه یکی از اعضای کمیته فنی باشند

...و حرف پایانی؟

(با خنده) الان از کودک ۷ ساله تا پیرمرد و پیرزن ۷۰ ساله فوتبال را میفهمند و جایی برای دروغگویی نیست چرا که به راحتی رسوا میشوند. شاید زمانی تا این میزان دوربین نبود و میشد هر دروغی را گفت حالا اما نمی شود راه چپ رفت چرا که مردم به خوبی همه چیز را تشخیص می‌دهند. آنچه که مشخص است استقلال در ابتدا نیازمند آن است که هر چه سریعتر تکلیف سرمربی خود را مشخص کند و پس از آن به دنبال حذب بازیکنان مورد نیاز سرمربی برای تقویت فنی هرچه‌بیشتر تیم باشد. در این میان باید نقاط ضعف فصل گذشته آنالیز شده و در اختیار سرمربی جدید قرار گیرد و این کار کمیته فنی است تا مشکلات فصل گذشته این بار نیز گریبان گیر آبی‌پوشان نشود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: