پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: وقتی شما بازیکنانی دارید که با قلب‌شان بازی می‌کنند شما مربی ثروتمندی هستید.
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی پس از پایان دیدار تیم‌های ملی ایران و ازبکستان در نشست خبری با تبریک به تماشاگران دو تیم اظهار کرد: باید از تماشاگران دو تیم به ویژه تماشاگران ایرانی قدردانی کنم. ایرانی‌ها امشب ما را تنها نگذاشتند و قدردان آنها هستم.

او با اشاره به مصدومیت علیرضا بیرانوند و سعید عزت اللهی اظهار کرد: در همان دقایق ابتدایی با آن مصدومیت به تیم ما شوکی وارد شد و در طول بازی نگران وضعیت علیرضا بیرانوند بودیم. در بین دو نیمه با صحبتهایی که با بازیکنان داشتیم سعی کردیم آنها را از فضای ایجاد شده در نیمه نخست خارج کنیم، ضمن اینکه وظایف تاکتیکی را به آنها گوشزد کردیم. یک گل به ثمر رساندیم و  می‌توانستیم یکی دو گل دیگر بزنیم و البته از آن طرف در بعضی صحنه‌ها هم حریف موقعیتهای خوبی داشت. این دیدار، بازی بود بود که حریف هم می‌توانست پیروز شود اما خدا را شکر ما برنده شدیم.

سرمربی تیم ملی با تبریک به فوتبال ازبکستان اظهار کرد: روز گذشته هم در نشست خبری گفتم که فوتبال ازبکستان در حال پیشرفت است. این پیشرفت چه در فوتبال پایه است و چه در سطح بزرگسالان.

قلعه‌نویی افزود: به غیر از نتیجه‌ای که به دست آمد ما امروز یک پیروزی دیگر هم کسب کردیم. وقتی بیرانوند و عزت اللهی مصدوم شدند به عزت‌اللهی گفتیم برای سلامتی‌ات تعویض‌ات کنیم اما او گفت که ادامه می‌دهم. وقتی شما چنین بازیکنانی دارید که با قلب‌شان برای تیم کشورشان بازی می‌کنند، شما مربی ثروتمندی هستید و من از بازیکنانم تشکر می‌کنم.

خبرنگاری با اشاره به سوابق قلعه‌نویی از او پرسید که با توجه به این سابقه به نظر شما فوتبال ازبکستان برای پیشرفت باید چه کاری انجام دهد که سرمربی تیم ملی گفت: من از شما بخاطر رفتار و مهمان‌نوازی‌تان قدردانی می‌کنم اما اجازه بدهید به صورت کلی به این سوال جواب بدهم چون درباره مسائل فنی باید سرمربی‌تان صحبت کند. من از سال ۲۰۰۶ فوتبال ازبکستان را پیگیری می‌کنم و با فوتبال این کشور در ارتباط هستم و نزدیک ۱۰ بار به اینجا آمده‌ام. ازبکستان چه به لحاظ ورزشی و چه به لحاظ اجتماعی پیشرفت کرده است. یادم می‌آید در آن سال شما استادیومی مثل ورزشگاه بنیادکار نداشتید. در آن سالها از ورزشگاه پاختاکور که در حال تعمیر بود بازدید کردم و در این مدت فوتبال شما پیشرفت زیادی داشته است. یک کشور برای پیشرفت ورزشی به چهار محور نیاز دارد. امنیت، اقتصاد، برنامه‌ریزی و زیرساختها چهار موضوعی است که باید برای پیشرفت در یک کشور وجود داشته باشد. فکر می‌کنم ازبکستان اینها را دارد. با لحاظ نیروی انسانی هم بین ایران و ازبکستان شباهت زیادی وجود دارد و مطمئنم شما راه پیشرفت را پیدا کرده‌اید و سال به سال بهتر می‌شوید.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا پیشرفت فوتبال ازبکستان به لحاظ ساختاری با پیشرفت فنی فوتبال این کشور برابری می‌کند گفت: صد در صد از نظر فنی فوتبال ازبکستان پیشرفت کرده است. در فوتبال پایه نتایج خیلی خوبی گرفته‌اید و نسل جدید فوتبال شما خودش را جایگزین نسل طلایی گذشته خواهد کرد اما تغییرات یک هفته یا دو هفته ایجاد نمی‌شود و به چند سال کار نیاز دارد.

قلعه‌نویی در پایان با قدردانی از میزبانی ازبکستان گفت: در آخر برای همه عزیزان به ویژه کشور عزیزم ایران آرامش و سلامتی آرزو می‌کنم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: