پایگاه خبری خانه فوتبال:

جواد نکونام در یک مصاحبه مفصل با خبرنگاران بعد از تمرین استقلال از مشکلات این تیم گفت. نکو گفت: افرادی دوباره به باشگاه آمده‌اند که مثل اختاپوس عمل می‌کنند. استفاده از لفظ «بچه» برای این فرد و دوستانش و همین‌طور اظهاراتی نظیر اینکه «وقتی دست این‌ها از باشگاه دور بود، استقلال توانست قهرمان شود.» کد‌هایی بود که سرمربی استقلال برای شناسایی این افراد داد. ضمن اینکه تلویحا می‌شد از صحبت‌های نکونام فهمید که با بازگشت علی خطیر به استقلال چنین افرادی دوباره به بدنه باشگاه نزدیک شده‌اند.

از روز گذشته رسانه‌ها در مورد اینکه «بچه» چه کسی است و چطور وارد باشگاه استقلال شده است در حال گمانه‌زنی هستند. برخی اسامی هم در همین راستا منتشر شده‌اند. در واقع نگاهی به اخبار منتشر شده پیرامون باشگاه استقلال در سال‌های گذشته نشان می‌دهد شناسایی این افراد و اطرافیان‌شان کار سختی نیست.

آنچه در این میان اهمیت دارد، حضور یا عدم حضور این فرد در نزدیکی باشگاه استقلال نیست، بلکه پاسخ به این سوال است که روایت تاثیرگذاری یک فرد در نتیجه‌گیری استقلال در طول سالیان گذشته چقدر به واقعیت نزدیک است؟

به عبارت دیگر بر کسی پوشیده نیست که روال کار در فوتبال ایران که نه، در بسیاری از جا‌های کشور به این شکل است که هر مدیری بعد از نشستن پشت میز افراد نزدیک به خودش را منصوب می‌کند. آن افراد هم طبیعتا دوستان و نزدیکان‌شان را دور هم جمع می‌کنند. در استقلال هم همین‌طور است.

شکی در این نیست که «بچه» یا هر فرد دیگری با جمعی از نزدیکانش در برهه‌های گوناگون در باشگاه استقلال حضور داشته‌اند و وقتی آن‌ها نبودند بچه‌های دیگری با همان خصوصیات و همان فرمت حضور داشتند. همان‌طور که آجرلو یک فرد نزدیک به خودش را برای مذاکرات نقل‌وانتقالاتی منصوب کرده بود. اما اینکه چنین افرادی چقدر تاثیرگذار بوده‌اند و آیا می‌توان قهرمان شدن یا نشدن تیم را وابسته به حضور یا عدم حضور آن‌ها دانست، سوال بزرگی است که باید پاسخ داده شود.

صحبت‌های جواد نکونام در مورد این بچه شمایلی شبیه به یک چهره مخوف یا عضوی از یک گروه فراماسونری در ذهن هواداران ساخته است. به شکلی که هواداران استقلال امروز تصور می‌کنند بودن یا نبودن این بچه اصلی‌ترین متغیر در نتیجه‌گیری استقلال است!

بدون ارزش‌گذاری دو حالت بیشتر وجود ندارد: یا واقعا چنین شخصی هست و این همه قدرت دارد که در آن صورت چشم وزارت ورزش و نهاد‌های نظارتی و مدیران استقلال از جمله علی خطیر گرم یا هست و آنقدری که بزرگنمایی می‌شود، تاثیری ندارد که در آن صورت باید به جواد نکونام گفت مسیری که برای توجیه نتیجه نگرفتن‌های احتمالی در فصل پیش‌رو در نظر گرفته یک مسیر امتحان شده است که به سرانجامی نخواهد رسید.

منبع: اعتماد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: