پایگاه خبری خانه فوتبال:

باشگاه پرسپولیس در تابستان سال ۱۴۰۱، برای تقویت خط حمله خود با شیخ دیاباته وارد مذاکره شد و در نهایت در شهریور سال گذشته با این بازیکن اهل مالی قرارداد همکاری به امضا رساند. دیاباته که پیش از این هم در استقلال بازی کرده و سوابق متعدد مصدومیت از خود به جا گذاشته بود، بعد از گذراندن تست‌های پزشکی قرارداد رسمی خود را به امضا رساند اما در طول لیگ بیست‌ودوم بارهار و بارها به خاطر مصدومیت دیدارهای پرسپولیس را از دست داد.

دیاباته از زمان صدور ITC از هفته پنجم می‌توانست به میدان برود و از مجموع ۲۶ بازی لیگ که می‌توانست برای پرسپولیس بازی کند، فقط در ۹ دیدار به میدان رفت که مجموع دقایق بازی او ۳۶۴ دقیقه است. این مهاجم ۸ دیدار تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داد و در ۵ دیدار هم به دلیل عدم آمادگی در لیست ۱۸ نفره تیمش قرار نگرفت. او در ۴ بازی هم از روی نیمکت نظارگر بازی‌های پرسپولیس بود. دیاباته در مجموع دقایق بازی خود برای پرسپولیس، ۳ بار توانست گل‌زنی کند و در هیچ یک از بازی‌ها موفق به ارسال پاس گل نشده است. نکته جالب در این میان این است که او تمام ۳۶۴ دقیقه را در لیگ برای پرسپولیس بازی کرده و در هیچ یک از بازی‌های جام حذفی برای پرسپولیس به میدان نرفته است.

حالا به تمام صفحات قرارداد این مهاجم دست پیدا کرده‌ایم و قصد داریم با انتشار جزییات قرارداداین سوال را مطرح کند که چرا پرسپولیس با چنین مهاجمی که سابقه مصدومیت‌های متعدد و طولانی مدت را دارد، چنین قرارداد سنگینی را به امضا رسانده است؟

بر همین اساس، مبلغ قرارداد دیاباته برای فصل ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲، ۳۷۵ هزار دلار تعیین شده که به این مبلغ آپشن‌های جالبی هم اضافه شده است. او به ازای حضور در هر بازی، ۱۰۰۰ دلار به عنوان پاداش دریافت کرده که با احتساب ۹ دیداری که به میدان رفته است، ۹ هزار دلار به قراردادش اضافه شده است. در کنار این آپشن جالب، ۲۰ هزار دلار بابت قهرمانی لیگ و ۵ هزار دلار بابت قهرمانی جام حذفی به قرارداد دیاباته اضافه شده است. نکته جالب در این میان این است که باشگاه پرسپولیس در یکی از بندهای این قرارداد پذیرفته معادل ۱۰ درصد از قرارداد یعنی ۳۷ هزار و ۵۰۰ دلار بابت حق ایجنت این بازیکن را هم به او بدهد تا به واسطه انعقاد قرارداد پرداخت شود.

با توجه به این مبالغ، پریسپولیس بابت ۳۶۴ دقیقه بازی او و سه گلی که به ثمر رسانده، ۴۰۹ هزار دلار (حدود ۲۰ میلیارد تومان) به او پرداخت کرده است و اگر حق ایجنت او را هم به این عدد اضافه کنیم، باید گفت دیاباته برای پرسپولیس ۴۴۶ هزار و ۵۰۰ دلار (حدود ۲۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) برای پرسپولیس هزینه در بر داشته است.

منبع: ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: