پایگاه خبری خانه فوتبال:

صادق محرمی، ستاره ملی پوش ایرانی دینامو زاگرب، در مصاحبه جدید خود در مورد مسائل مختلف از جمله ادعای قدیمی برانکو در مورد خودش صحبت کرد.ماجرای صادق محرمی، برانکو و ۲۰ میلیون یورو!

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال دیناموزاگرب کرواسی در دومین دور مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 4 بر صفر آستانه قزاقستان را شکست داد. در این بازی صادق محرمی نمایش درخشانی داشتم

محرمی در مورد حس خودش از این پیروزی و اینکه آیا با این نتیجه خوب، صعود تضمین شده است، گفت: «طبیعتاً پس از یک پیروزی فوق العاده خوب، همه خوشحالیم. می دانیم که برای بازی برگشت مقابل آستانه برتری قابل توجهی به دست آورده ایم اما هنوز هیچ چیز تمام نشده است. ما جدی و مصمم هستیم که کار را در آنجا به پایان برسانیم. قبل از آن یک بازی خارج از خانه سخت مقابل ایسترا داریم که می خواهیم سه امتیاز را نیز کسب کنیم.»به نظر می رسد که محرمی زیر نظر ایگور بیسکان به یکی از مهره های مهم دینامو تبدیل شده است. محرمی در پاسخ به این سوال که چرا در مورد دیناموی فعلی تا این اندازه احساس خوبی دارد، گفت: «اعتماد مربی برای من بسیار مهم است و وقتی تداوم در ترکیب ثابت داشته باشم، کارها خیلی راحت تر می شود. من راضی هستم و واقعا در دینامو احساس فوق العاده ای دارم. من از بازی در این تیم لذت می برم و در هر جلسه تمرین سخت کار می کنم. مربی به وضوح متوجه این موضوع شده و من باید با پشتکار به کار خودم ادامه دهم تا این اعتماد ادامه داشته باشد.»

بهترین مربی‌ای که در دینامو با او کار کرده ای، چه کسی بوده؟ «من مدت زیادی در دینامو بوده ام و زیر نظر چند مربی عالی تمرین کرده ام. نمی خواهم  شخص خاصی را متمایز کنم. من این فرصت را داشتم که زیر نظر هر کدام چیز جدیدی یاد بگیرم و پیشرفت کنم و از این بابت سپاسگزارم. هر مربی ایده و فلسفه خودش را دارد. این مورد هم در کاچیچ و هم بیسکان است. من نمی خواهم آنها را با هم مقایسه کنم زیرا هر کدام سبک مربیگری و ایده های خود را در مورد بازی دارند، اما می توانم بگویم که کار با بیسکان دشوارتر است. جلسات تمرینی سخت است، اما من آن را دوست دارم

اولین بازی برای دینامو را به خاطر داری؟ می‌توانی همه بازیکنانی را نام ببری (مثلاً فیولیچ، سمپر، کنژویچ، لچاکس...) که در آن زمان با تو در زمین بودند؟ «البته که یادمه (می خندد). من مقابل رودس گل به خودی زدم و بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید. شروع ناخوشایندی بود، اما بعد از سال ها هنوز اینجا هستم و از حضور در  زاگرب و دینامو لذت می برم.»

وقتی به دینامو آمدی، فکر می کردی این همه مدت، تقریباً پنج سال اینجا بمانی؟ «راستش نه. من به یک کشور جدید آمدم، یک باشگاه جدید که می دانستم باشگاه بزرگی است و چالش های بزرگی در انتظارم خواهم بود اما اگر کسی به من می گفت پنج سال اینجا می مانم، احتمالاً آن را باور نمی کردم. امروز، وقتی به دوران حرفه‌ای خودم در دینامو نگاه می‌کنم، واقعاً افتخار می‌کنم و خوشحالم که بخشی از خانواده آبی‌ها هستم. من عاشق شهر شدم و واقعا از بودن در اینجا لذت می برم.»

برانکو ایوانکوویچ زمانی گفته بود تو با 20 میلیون یورو از دینامو جدا می شوی: «خب، من می‌توانم بگویم که این اشتباه است، (خنده)! من هنوز در دینامو هستم. و فکر نمی‌کنم که برای این مبلغ اینجا را ترک کنم، (خنده)! اما من از او متشکرم زیرا حرف‌هایش را به عنوان یک تمجید، تعبیر می‌کنم. متاسفانه من مصدومیت‌هایی داشتم که ممکن است مانع چنین انتقالی شده باشند، ولی من به این موضوع نمی‌پردازم و اینجا خوشحالم.»

بهترین بازیکنانی که از زمان آمدنش به ماکسیمیر در دینامو به یاد می‌آوری کدامند؟ «این سوال بسیار سختی است. بازیکنان فوق العاده‌ای در اینجا بوده‌اند. و برای من بسیار سخت است که شخص خاصی را انتخاب کنم. اما اگر مجبورم که انتخاب کنم، می‌گویم آریان آدمی، زیرا او کاپیتان من و اسطوره دیناموست.»

آیا دیناموی این روزها می‌تواند نسبت به سال گذشته در فوتبال اروپا رشد کند؟ «برای نتیجه گیری خیلی زود است. پنجره نقل و انتقالاتی هنوز باز است و خواهیم دید که تیم چگونه شکل می‌گیرد. من به خودمان ایمان دارم و ما واقعا بازیکنان خوب و مربی بزرگی داریم.  ما قدم به قدم پیش می‌رویم. قرعه کشی امسال در اروپا برای ما مطلوب نبود. ولی ما هر کاری خواهیم کرد که در چمپیونزلیگ بازی کنیم.»

تو به تازگی گواهینامه رانندگی گرفته ای. وقتی زبان کروات بلد نیست، چگونه در امتحان شرکت کردی؟ «خب اینطور نیست که من کرواتی بلد نباشم. من خیلی وقت است اینجا هستم و همه چیز را می‌فهمم، (خنده)! من هنوز انگلیسی صحبت می‌کنم چون هنوز به این باور نرسیده‌ام که کرواتی من خوب است. اما مشکلی در امتحان رانندگی وجود نداشت، (خنده)! ما همدیگر را درک می‌کردیم.»

1834572

تو امروز بیش از 650 هزار دنبال کننده در اینستاگرام داری. زمانی که به دینامو آمدی، چند فالوئر داشتی؟ «من واقعا این را پیگیری نمی‌کنم. به هر حال من اغلب از فضای مجازی استفاده نمی‌کنم. آنچه برای من مهم است داشتن خانواده و دوستانی است که از حضور آن‌ها لذت ببرم. البته از زمانی که به دینامو آمده‌ام، افراد دوست داشتنی زیادی را ملاقات کرده‌ام که با آنها رفت و آمد داشته‌ام.»

در ایران محبوبیت بیشتری داری یا در زاگرب؟ مردم کجا تو را بیشتر می‌شناسند؟ «اوه، من نمی‌دانم (خنده)! من خودم را ستاره بزرگی نمی‌دانم. این زیباست که مردم شما را بشناسند و موفق شوید یک طرفدار را خوشحال کنید. من برای مدت طولانی در زاگرب بوده‌ام بنابراین فکر می‌کنم همه هواداران مرا اینجا می‌شناسند.«

آاک یونان، دو ایرانی در تیم خود دارد. آیا تو پیش از دیدار احتمالی دینامو با آاک با آن‌ها در تماس بودی؟ «نه هنوز، ما ابتدا باید بازی با آستانه را به پایان برسانیم. و در آن صورت به آا ک فکر خواهیم کرد. اگر این اتفاق بیفتد. من با آن‌ها در تماس خواهم بود.»

معروف‌ترین کروات در ایران چه کسی است؟ زلاتکو کرانچار؟ میروسلاو بلاژویچ؟ دراگان اسکوچیچ؟ یا لوکا مودریچ؟ «اوه، این سوال سختی است. مودریچ شهرتی جهانی دارد. اما در ایران کرانچار، بلاژویچ و اسکوچیچ جایگاه ویژه‌ای دارند. آن‌ها در ایران اثری از خود به جای گذاشته‌اند و در آنجا به یادگار خواهد ماند.»

آیا تابحال تجربه منفی یا موقعیت ناخوشایندی در زاگرب داشته ای؟ «نه نداشتم. زاگرب شهر زیبایی است. و من آن را به هرکسی که شانسی برای آمدن دارد، توصیه می‌کنم. به طور کلی من عاشق این شهر و کرواسی شده‌ام و در اینجا واقعا خوشحالم.»

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: