پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم ملی تا ورود به مسابقات جام ملت‌های آسیای 2023 قطر 7 بازی برگزار خواهد کرد.
به گزارش "ورزش‌سه"، پس از دو بازی تدارکاتی برابر روسیه و کنیا که در روزهای ابتدایی فروردین ماه 1402 در ورزشگاه آزادی برگزار شد، امیر قلعه‌نویی سرمربی جدید تیم ملی در تورنمنت کافا فرصت بسیار خوبی پیدا کرد که در دو مسابقه تمرینی (افغانستان و قرقیزستان) و البته یک مسابقه دشوار برابر ازبکستان در خانه‌اش، بازیکنان مورد نظرش را محک بزند و شالوده تیمی که قرار است به جام ملت‌های آسیا ببرد را به دقت زیر ذره‌بین بگیرد.

در انتظار فیفادی شهریورماه 

این البته پایان کار برای امیر قلعه‌نویی نخواهد بود و این مربی می‌تواند طبق مذاکراتی که فدراسیون انجام داده و به سرانجام رسیده، تیمش را در فیفادی شهریورماه که 5 هفته پس از آغاز مسابقات لیگ برتر در فصل بیست و سوم برگزار خواهد شد، به مصاف بلغارستان بفرستد.

دیدار بعدی تیم ملی فوتبال ایران جهت آماده‌سازی برای حضور قدرتمندانه در جام ملت‌های آسیا و شکستن طلسم چندین دهه‌‌ای مصاف با کیپ‌ورد خواهد بود. البته این مسابقه تدارکاتی هنوز به صورت رسمی از سوی فدراسیون تایید نشده، اما یکی از دو بازی دوستانه شاگردان امیر قلعه‌نویی در فیفادی شهریورماه را تشکیل خواهد داد.

فیفادی مهرماه با تورنمنت داغ اردن 

پس از پشت سر گذاشتن فیفادی شهریورماه، بار دیگر بازیکنان تیم ملی به رقابت‌های باشگاهی بازخواهند گشت، اما این بازگشت خیلی طول نخواهد بود و آنها چند هفته بعد برای حضور در بازی‌های ملی گرد هم می‌آیند و تیم ملی ایران هم باید در این تاریخ آماده حضور در تورنمنت چهارجانبه اردن شود که علاوه بر تیم میزبان و ایران در آن قطر و عراق هم به عنوان دو رقیب سرسخت همیشگی برای فوتبال ایران حضور دارند. این تورنمنت بی‌شک با حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم ملی و یک مصاف کلاسیک دیگر برابر عراق، برای امیر قلعه‌نویی و ملی‌پوشان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

مقدماتی جام جهانی بازی تدارکاتی می‌شود 

پس از حضور در تورنمنت چهارجانبه اردن که می‌تواند به امیر قلعه‌نویی پس از دیدار برابر بلغارستان و کیپ‌ورد شناخت بسیار خوبی از شرایط تیم ملی بدهد، ملی‌پوشان در روزهای پایانی آبان ماه دو مسابقه دیگر را در پیش دارند، که در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 خواهد بود. شاگردان قلعه‌نویی روز 25 آبان ماه 1402 در تهران به مصاف برنده بوتان و هنگ‌کنگ خواهند رفت و سپس 5 روز بعد که روز 30 آبان خواهد بود به تاشکند سفر می‌کنند تا در یک دیدار دشوار مقابل تیم ملی ازبکستان بازی کنند.

تیم ملی در آخرین اردوی خود در تورنمنت کافا در مسیر حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

تیم ملی آماده جام جهانی می‌شود 

مسابقات جام ملت‌های آسیای 2023 قطر از تاریخ 22 دی ماه آغاز می‌شود و 21 بهمن ماه خاتمه پیدا خواهد کرد. امیر قلعه‌نویی سعی دارد تیمش را با بهترین شرایط به این مسابقات برای کسب قهرمانی وارد کند.

حالا می‌توان گفت که برنامه سرمربی باتجربه تیم ملی مشخص شده و او در ماه‌های پیش رو می‌تواند در 5 دیدار تدارکاتی و 2 مسابقه مقدماتی جام جهانی که به ترتیب مقابل بلغارستان، کیپ‌ورد، اردن، عراق، قطر، بوتان یا هنگ‌کنگ و درنهایت ازبکستان خواهد بود، تیمش را برای جمع بندی نهایی تفکراتش به میدان بفرستد.

البته از تاریخ 30 آبان ماه تا شروع رقابت‌های جام ملت‌های آسیا فاصله‌ای  تقریبا 54  روزه خواهد بود، که به نظر می‌رسد در روزهای منتهی به این رقابت‌ها تیم ملی دور هم جمع شود و امیر قلعه‌نویی با تمرینات فشرده و برگزاری یکی دو مسابقه تدارکاتی تیمش را مهیای حضور در رقابت‌هایی کند که باید به ترتیب در مرحله گروهی با فلسطین ( 24 دی)، هنگ‌کنگ (29 دی‌) و امارات (3 بهمن) بازی کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: