پایگاه خبری خانه فوتبال:

سقف و کف حقوق بازنشستگان اعلام شد.حقوق بازنشستگان مسئله بسیار مهم در یک جامعه می باشد.متاسفانه حقوق بازنشستگان به نسبت تورم همخوانی ندارد.صحبت های جدیدی درباره افزایش حقوق بازنشستگان مطرح شده است. در متن زیر آخرین اخبار درباره زمان واریز حقوق بازنشستگان را می خوانید.

افزایش 2 برابری همسان سازی حقوق این بازنشستگان آغاز شد

ترکی گفت: از سال ۱۳۸۶ و در دولت وقت قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان مصوب شد تا براساس آن، نیازهای معیشتی بازنشستگان تامین شود ولی اجرا نشد.

نعمت الله ترکی(مدیرعامل صندوق بازنشستگان کشوری) در آیین افتتاح خانه امید بازنشستگان کشوری سقز، بر اصلاح نظام بیمه‌ای تاکید و اظهار کرد: اولویت ما در کشور، تامین معیشت، حقوق و مستمری بازنشستگان است.

وی یادآور شد: از سال ۱۳۸۶ و در دولت وقت قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان مصوب شد تا براساس آن، نیازهای معیشتی بازنشستگان تامین شود ولی اجرا نشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه ۹۰ هزار میلیارد ریال نیز برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یافته است، ادامه داد: در دولت قبل قرار شده بود این بودجه از محل فروش سهام آلومینیم جنوب تامین شود که این اتفاق نیفتاد.

ترکی تاکید کرد: تلاش ما این است این بودجه را قبل از نیمه اول سال جاری به صورت فروش سهام در بورس یا خارج از بورس تامین کنیم.

وی از کمیسیون تلفیق مجلس خواست قانون همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان را مصوب کند و افزود: با توجه به اینکه نظام بیمه ای مناسبی برای خدمت به بازنشستگان نداریم، تلاش ما این است سال آینده زیرساخت ها را برای واگذاری تمام امور بیمه‌ای به یکی از شرکت های بیمه ای فراهم کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: کار رتبه بندی ۶۳ هزار نفر در حال انجام است و پرداخت حق مناطق جنگی نیز در ۶ استان کشور تا قبل از شهریور نهایی می شود.

استاندار کردستان نیز در این مراسم از اختصاص زمینی به مساحت ۳ هزار مترمربع برای ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی بازنشستگان استان در راستای مشارکت اجتماعی و توسعه فعالیت‌های جامعه محور خبر داد و گفت: با تمام توان در تلاشیم فضای مناسبی برای جامعه ارزشمند بازنشستگان فهیم فراهم شود.

«اسماعیل زارعی کوشا»، جامعه بازنشستگان را گنجینه‌های ارزشمند و در عین حال با تجربه‌ترین افراد هر جامعه‌ای برشمرد.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگان دارای تجربیات ارزنده‌ای هستند که در دوران خدمت خود اندوخته‌اند، خطاب به مدیران اجرایی اظهار داشت: از این دانش ارزشمند در زمینه اصلاح و بهبود شرایط خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کنند.

زارعی کوشا راه‌اندازی خانه امید بازنشستگان را اقدامی شایسته در راستای تکریم این قشر عنوان کرد و افزود: بازنشستگان معدنی از تجربه، علم  و دانش هستند که این تجارب گرانبها به قیمت عمر و آسایش آنها حاصل شده است، لذا باید از این ظرفیت ارزشمند در بخش‌های مختلف بهره‌مند شد.

وی از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیر این صندوق در استان کردستان و مجموعه کسانی که در ثمر نشستن این مکان تلاش کرده‌اند قدردانی کرد و گفت: پیگیری مطالبات این قشر ارزشمند و تلاش در راستای حل مشکلات آنان رسالت خطیر ما و مدیران اجرایی است.

زارعی کوشا با ابراز خرسندی از افتتاح خانه امید بازنشستگان درسقز ، تصریح کرد: خانه امید متناسب با نیازهای بازنشستگان به بخش‌های مختلفی مجهز شده است.

استاندار کردستان بیان کرد: حداکثر تلاش خود را برای تامین زمین مناسب جهت ساخت مجتمع فرهنگی آموزشی و ورزشی و تامین مسکن بازنشستگان در قالب نهضت مسکن ملی بکار خواهیم گرفت.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

زارعی کوشا با اعلام اینکه بهره‌مندی از ظرفیت سرمایه‌گذاری در استان علاوه بر درآمدزایی می‌تواند اشتغال لازم برای فرزندان بازنشستگان را فراهم نماید، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در قالب تاسیس شرکت‌های تعاونی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی مهمترین راهکار و اقدام مشارکتی برای تقویت درآمد بازنشستگان است.

وی با بیان اینکه استان کردستان در حوزه پتروشیمی، صنایع غذایی، معادن و کشاورزی آمادگی برای سرمایه گذاری هلدینگ های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی را دارد خاطرنشان کرد: این مهم جزو مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری به استان است و تکلیف برای سایر صندوق‌های زیر مجموعه وزارت تعاون نیز تعیین شده است که تجارب ارزنده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نوید بخش پیش گامی صندوق در این اقدام مبارک است.

زارعی کوشا با تاکید براینکه در شهرستان سقز زمینه مساعد جهت سرمایه‌گذاری در حوزه پتروشیمی فراهم است افزود: در سایر شهرستان‌های استان نیز در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع غذایی فضا برای ورود سرمایه گذار و سرمایه گذاری در این خصوص میسر است امیدواریم این امر به ارزش افزوده و ایجاد اشتغال در استان منجر شود.

وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه بازنشستگان بعد از معیشت، اشتغال فرزندان تحصیلکرده است، ادامه داد: با سرمایه‌گذاری مجموعه هلدینگ های زیر مجموعه صندوق‌ بازنشستگی و صندوق  های زیر مجموعه وزارت تعاون شاهد بهره‌مندی از این پروژه ها شکوفایی و رشد تولید و اشتغال در استان باشیم.

«محمد احمدی» مدیر صندوق بازنشستگی استان کردستان نیز در این مراسم، هدف از احداث این مجموعه را ایجاد محیطی آرام برای اوقات فراغت بازنشستگان و خدمت به این قشر عنوان کرد و افزود: خانه امید بازنشستگان سقز در یک طبقه شامل سالن چندمنظوره، کلاس‌های آموزشی و اتاق پزشک است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸ هزار و ۸۴۶ نفر عضو صندوق بازنشستگی کشوری استان کردستان هستند، افزود: ۶۰ هکتار زمین در استان نظر گرفته شده که در صورت تغییر کاربری، برای ساخت مسکن ۱۴ هزار بازنشسته استفاده خواهد شد.

در پایان این مراسم، مسئولین کانون‌های بازنشستگی شهرستان سقز با اهدای لوح تقدیر از خدمات صادقانه احمدی مدیرصندوق بازنشستگی استان کردستان تجلیل کردند‌.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم بر ضرورت اجرایی کردن پرداخت حق مناطق جنگی بازنشستگان مختص ۶ استان مرزی تاکید کرد.

«بهزاد رحیمی» با بیان اینکه به مشکلات بازنشستگان واقفیم و از تلاش برای آنان کوتاهی نکردیم، افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان از مطالبات مهم قشر بازنشسته است و امیدواریم دولت سریعتر این مهم را به نتیجه برساند و در برنامه هفتم توسعه گنجانده شود.

وی به فعالیت ۱۸۰ شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری اشاره داشت و خواستار ورود این شرکت ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه معدن شهرستان سقز شد.

حکم افزایش حقوق مجدد بازنشسته ها تصویب شد

ابراهیم رئیسی  در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در یاسوج اظهار کرد: شان و جایگاه بازنشسته ها و همچنین وضعیت معیشت آن ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: امسال سال رشد و تولید است و رفع و کاهش بیشتر مسائل و مشکلات در سطح جامعه از جمله بیکاری و فقر در گرو تولید است.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم انتظار کار جهادی و انقلابی از مسئولان دارند و این خواسته به حق آن هاست.

آیت الله رئیسی ابراز کرد: این استان سرزمین گنج ها هست البته بخشی از این ظرفیت ها کشف و مابقی بابد شناسایی و در جهت بهبود رفاه، اشتغال و مسکن مردم استان استفاده شود.

وی ادامه داد: مردم همیشه با دولت همراهی دارند، هر اتفاق خوبی برای استان بیفتد یا هر کم کاری که صورت بگیرد، توسط همین مدیرانی اتفاق می افتد که در این سالن جمع هستند.

رئیس جمهور باداشاره به اینکه حضور مردم در استقبال از هیات دولت قابل تقدیر است ادامه داد: این حضور مردم وظیفه بنده و مدیران را سنگین تر می کند و مسئولان باید بیشتر برای این مردم تلاش کنند.

وی افزود: هر کوتاهی، کم‌کاری و رفتار و حرفی که ایجاد ناامیدی در جامعه می‌کند، باید از آن‌دوری‌کرد.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: باید برای عبور از مشکلات تدبیر داشت، در زمین هموار همه می توانند رانندگی‌ و مدیریت کنند. اما در زمین ناهموار مدیریت، تلاش و عرق ریختن می‌خواهد.

وی بیان کرد: برای انجام کار تنها اعتبار کافی نیست ، بعضی مدیران بوده که اعتبار و نیروی انسانی در اختیار داشته اما کار را انجام نداده و تسهیلات و اعتبار را به هدر داده اند.

رئیس جمهور از استاندار استان تقدیر کرد و افزود: استاندار به جد کارها را پیگیری می کند، وی محور وحدت در استان شده و کارهای خیلی خوبی انجام گرفته است.آیت الله رئیسی با بیان اینکه در این استان ظرفیت های زیادی وجود دارد، گفت: باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم و طرح نویی برای پیشرفت و توسعه استان بیاندازیم.وی ابراز کرد: کارهای مهم و سخت اراده جدی و شجاعت می خواهد و باید مدیران به طور جهادی پای کار بیایند.

آیت الله رئیسی به اهمیت سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: موانع سد راه سرمایه گذار باید برداشته شود، نباید سرمایه گذاری گرفتار نظام اداری شود.وی ادامه داد: مدیران به دنبال کارهای تحولی باشند، اینگونه مردم راضی می شود.

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت حقوق بازنشستگان، گفت: شخص رئیس‌جمهوری به وضعیت معیشتی و حقوق بازنشستگان بسیار حساس است و در جلسه‌ای تاکید داشت که هزینه‌های یک فرد بازنشسته از یک کارمند شاغل بیشتر است. دولت به هیچ وجه موافق کاهش حقوق بازنشسته‌ها نیست و اگر برداشتی اینچنین از لایحه برنامه هفتم توسعه شده صحیح نیست.

سخنگوی دولت با بیان اینکه اطمینان می‌دهم اجازه نمی‌دهیم هیچگونه تعرضی به حقوق بازنشستگان صورت بگیرد، اظهار کرد: دولت به دنبال تأمین و پرداخت حقوق پایدار و متناسب بازنشستگان است؛ در عین حال تلاش خود را برای اصلاح وضعیت ناترازی صندوق های بازنشستگی به کار خواهیم بست تا شاهد تعادل منابع و مصارف در صندوق‌ها و ثبات و پایداری در نظام بیمه اجتماعی کشور و حل مشکلات کلان اقتصادی از طریق خاموش کردن موتورهای خلق تورم و نقدینگی باشیم.

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره قیمت‌گذاری خودرو، گفت: هرچند مطابق صلاحیتی که مجلس شورای اسلامی به شورای رقابت داده این نهاد مستقل است اما ضروری است با هماهنگی و تعامل با نهادهایی که مسئول مهار تورم هستند اقدام یا تصمیمی اتخاذ شود.

وی افزود: این امر منافاتی با استقلال این نهاد ندارد اما انتظار دولت این است که اینگونه تصمیمات یکجانبه و یکطرفه و بدون در نظر گرفتن شرایط کلی اقتصاد کشور و تحقق شعار سال برای مهار تورم اخذ نشود.

میرهاشم موسوی رئیس سازمان تأمین اجتماعی گفت: بازنشستگان تجربه تاریخی هستند که باید این تجربیات در اختیار ما قرار بگیرد، زیرا این افراد همان‌هایی هستند که در تولید این کشور و در خلق ارزش‌های بزرگ، اقتدار کشور نقش داشتند و باید این تجربه‌ها را در صحنه‌هایی که در شرایط سخت قرار میگیریم استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از پیشنهادات سازمان تأمین اجتماعی برای برنامه هفتم استفاده مجدد از توانمندی بازنشستگان در فعالیت‌ها بوده و برای این خدمت دوباره نیز می‌توان بازنشستگی دیگر در نظر گرفت.

موسوی در خصوص اقداماتی که قرار است برای بازنشستگان تامین اجتماعی انجام شود گفت: ابتدا وام قرض الحسنه است که مرحله اول آن برای درخواست کنندگان واریز شده و مرحله دوم ثبت نام به فوریت آغاز خواهد شد که سعی خواهیم کرد این مرحله ثبت نام به شکل غیر حضوری باشد و از بستر الکترونیکی استفاده شود.

وی در خصوص مبلغ وام تامین اجتماعی گفت: مبلغ این وام در سنوات گذشته ۱۲ میلیون تومان بود که این وام به ۲۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.

موسوی گفت: دوم اینکه سفر کرامت رضوی از نیمه ابتدایی مرداد ماه آغاز خواهد شد که در سال گذشته حدود ۵۰ هزار نفر به صورت رایگان به مشهد مقدس اعزام شدند.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: در خصوص سفر کرامت رضوی گفت: افراد از طریق کانون‌ها می‌توانند ثبت نام را انجام دهند و سعی خواهد شد امکان ثبت نام غیر حضوری هم برای بازنشستگان فراهم شود.

 میرهاشم موسوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران اظهارکرد: سازمان تامین اجتماعی، سازمان خدمت محور مردمی در دولت سیزدهم است که ۴۶ میلیون نفر را تحت پوشش خود برای رشد و پیشرفت و ارتقای کشور قرار داده است. درجمهوری اسلامی نیز برای تحقق حکمرانی تامین اجتماعی عدالت محور، حمایت از افراد و خانواده آن‌ها در دوران ناتوانی، بیماری، بازنشستگی و از کارافتادگی برای یک زندگی شرافتمندانه در بخش‌های مختلف قانون اساسی به ویژه اصل ۲۹ قانون اساسی مورد توجه واقع شده است.

وی افزود: ما نیز در نظام رفاه و تامین اجتماعی موظف هستیم که با ارائه خدمات متنوع در عرصه نظام بیمه‌ای تامین اجتماعی تضمین‌کننده این مهم برای ایجاد رضایت و رفاه و آسایش برای مردم در همه بخش‌های مرتبط با خودمان باشیم. به رغم برخی مشکلات و موانع و همچنین دشمنی دشمنان پیشرفت و رشد این کشور و آن‌هایی که موانع برای ارتقای رفاه داشتند، امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا و تلاش خادمان مردم در حوزه رفاه و تامین اجتماعی حدود ۷۳ درصد جامعه ۸۵ میلیونی تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند و این درحالیست که قبل از انقلاب فقط ۲۰ درصد از جامعه ۳۵ میلیونی از مواهب بیمه‌های اجتماعی بهره‌منده بودند و این دستاورد یکی از دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: