پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم فوتبال النصر توانست با وجود یک یار کمتر، از سد الهلال گذشته و قهرمان جام باشگاه های عربی شود.

به گزارش "ورزش سه"، تیم های الهلال و النصر در فینال رقابت های جام ملک سلمان در استادیوم 20 هزار نفری ملک فهد شهر طائف به مصاف هم رفتند که این دیدار جذاب و دیدنی پس از تساوی یک – یک در وقت های قانونی، در وقت های اضافی با نتیجه 2 بر یک و در سایه درخشش رونالدو به سود النصر به پایان رسید.

نخستین موقعیت مهم بازی را بازیکن پرتغالی الهلال ایجاد کرد. ضربه روبن نوس با برخورد به تور کنار دروازه به بیرون رفت. مارسلو بروزوویچ در دقیقه 19 فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت. ارسال سادیو مانه از سمت چپ به روی دروازه با ضربه سر بازیکن کروات النصر همراه شد که محمد العویس، گلر الهلال، با پرشی تماشایی و واکنشی دیدنی توپ را از حوالی خط دروازه برگشت داد.

عبدالله الخیبری در دقیقه 27 از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت او را محمد العویس دفع کرد. دقایقی بعد، ارسال سادیو مانه از سمت چپ به روی دروازه، در محوطه 6 قدم به مارسلو بروزوویچ رسید که ضربه چکشی و قیچی برگردان این بازیکن را یک بار دیگر سنگربان الهلال مهار کرد.

در ادامه موقعیت خاصی به روی دروازه ها شکل نگرفت تا اینکه الهلال در ابتدای نیمه دوم به گل نخست رسید. حرکت دیدنی نوس و سالم الدوسری از سمت چپ و پاس تماشایی این بازیکن در سمت چپ، مالکوم به راه افتاد و ارسال این بازیکن به محوطه 6 قدم، با ضربه سر میشائیل دلگادو همراه شد و این بازیکن آبی پوشان را پیش انداخت.

النصر می توانست بلافاصله به گل تساوی دست یابد. این تیم در سمت راست صاحب یک ضربه کاشته شد که شلیک دیدنی الکس تلکس را محمد العویس از زیر تیرک دروازه بیرون کشید و راهی کرنر کرد. رونالدو در دقیقه 58 شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت او به شکل خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 70 یک بازیکن النصر با کارت قرمز مستقیم اخراج شد. پس از اشتباه عبدالاله العمری در دفع توپ و کوبیدن آن به مالکوم، او در موقعیت تک به تک با دروازه النصر قرار گرفت که مدافع النصر با یک تکل، مهاجم بازیکن برزیلی الهلال را سرنگون کرد. داور ابتدا یک کارت زرد به عبدالاله العمری نشان داد و پس از بازبینی صحنه توسط اتاق VAR، او مدافع النر را با کارت

فقط سه دقیقه بعد از 10 نفره شدن النصر، این تیم توسط اسطوره پرتغالی به گل تساوی رسید. روی یک حرکت خوب تیمی از سمت راست و فرار تند و تیز سلطان الغنام از چنگ مدافعان حریف، او با یک ارسال زمینی تند و تیز، توپ را در دهانه دروازه به کریستیانو رونالدو رساند و او به راحتی توانست بازی را مساوی کند.

o80SNGACx8ic

چند دقیقه بعد، الهلال صاحب یک ضربه پنالتی شد که البته در ادامه رد شد. سرگئی میلینکوویچ ساویچ در جدال بر سر توپی که با علی لاجامی داشت، روی زمین افتاد و داور نیز به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید که پس از بازبینی صحنه توسط VAR مشخص شد مدافع النصر ابتدا با سر توپ را دفع کرده و داور نیز تصمیم خود را تغییر داد.

رونالدو در دقیقه 84 موفق شد تیمش را به گل دوم برساند. فوق ستاره پرتغالی توانست از میان مدافعان النصر عبور کرده و در یک موقعیت تک به تک با محمد العویس، توپ را از میان پاهای او عبور داد ولی پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا رفت تا کریستیانو نتواند تیمش را به گل دوم برساند.

الهلال در وقت های تلف شده بازی چند فرصت استثنایی را از دست داد. ارسال روبن نوس با ضربه سر ساویچ همراه شد و در شرایطی که نواف العقیدی، گلر النصر در خروج از دروازه مرتکب اشتباه شده بود، توپ بازیکن صرب الهلال از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت تا بازی در وقت های عادی با تساوی یک – یک به پایان رسیده و کار به وقت های اضافه کشیده شود.

در دقیقه 92 یک صحنه باورنکردنی و شگفت انگیز در استادیوم ملک فهد رخ داد. ارسال بروزوویچ به روی دروازه در تیر دوم به عبدالرحمن غریب رسید و او در موقعیتی استثنایی، رونالدو را صاحب توپ کرد. شوت فوق ستاره پرتغالی از سنگربان الهلال عبور کرد ولی علی البلیهی، مدافع ملی پوش الهلال با یک پرش دیدنی و فنی کاراته ای، به شکلی حیرت انگیز توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

تلاش های رونالدو برای گلزنی در دقیقه 98 جواب داد. روی یک فرار در عمق، سادیو مانه با محمد العویس تک به تک شد. ضربه او از گلر الهلال که تا حوالی خط محوطه جریمه از دروازه اش بیرون آمده بود، عبور کرد ولی پیش از ورود به دروازه، توسط علی البلیهی برگشت داده شد. توپ در پشت محوطه جریمه به سکو فوفانا رسید. او که دروازه خالی حریف را دیده بود، با ضربه ای فنی قصد داشت تا توپ را به تور دروازه بچسباند اما ضربه او به تیرک دروازه برخورد کرد و مقابل دروازه خالی به کریستیانو رونالدو رسید که فوق ستاره با یک ضربه سر، گل دوم خودش و تیمش را به ثمر رساند.

pVKGjdbXN74z

در نهایت این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود النصر به پایان رسید تا فوق ستاره پرتغالی نخستین جام خود با لباس این تیم عربستانی را به دست بیاورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: