پایگاه خبری خانه فوتبال:

روزنامه عربستانی الریاضه اعلام کرد فدراسیون فوتبال عربستان با روبرتو مانچینی برای به دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی این کشور به توافق رسید.
به گزارش "ورزش سه"، بعد از جدایی غیرمنتظره روبرتو مانچینی از سرمربی‌گری تیم ملی ایتالیا روزنامه الریاضیه چاپ عربستان دقایقی پیش بمب خبری دیگری منتشر کرد و مدعی شد فدراسیون فوتبال عربستان با این مربی ایتالیایی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی این کشور به توافق نهایی رسیده است.

این در حالی است که تنها چند ساعت از کناره‌گیری مانچینی از سمتش در تیم ملی ایتالیا می‌گذرد. فدراسیون فوتبال ایتالیا امروز اعلام کرد استعفای مانچینی را دریافت کرده و آن را پذیرفته است. این فدراسیون اعلام کرد نامه استعفای مانچینی را دیروز عصر دریافت کرده بود. ایتالیا می‌گوید ظرف روزهای آینده سرمربی جدید آتزوری را معرفی خواهد کرد.

ر کنار روزنامه الریاضیه، روزنامه الشرق الاوسط هم در گزارشی اعلام کرد مذاکرات فدراسیون عربستان با مانچینی تازگی ندارد و از زمان کناره‌گیری هروه رنار از نیمکت عربستان یکی از گزینه‌های فدراسیون این کشور روبرتو مانچینی بود. رنار در حال حاضر هدایت تیم ملی زنان فرانسه را بر عهده دارد.

باید اشاره کرد که یاسر المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان، دیروز شنبه که هنوز خبری از استعفای مانچینی منتشر نشده بود در یک مصاحبه به خبرنگاران گفت که سرمربی جدید عربستان نهایتا ظرف دو هفته آینده معرفی خواهد شد.

اگر قرارداد عربستانی‌ها و مانچینی آنچنان که الریاضیه می‌گوید ظرف روزهای آینده رسمی شود این مربی ایتالیایی از ماه سپتامبر که زمان شروع رقابتهای انتخابی جام جهانی قاره آسیا خواهد بود اولین بازی‌های رسمی‌اش با تیم ملی عربستان را انجام خواهد داد.

عربستان مدتی است سیاست انتقال ستاره‌های فوتبال اروپا به باشگاه‌های این کشور را دنبال می‌کند و نامهای بزرگی مثل کریستیانو رونالدو و کریم بنزما را جذب کرده است. امروز خبر رسید که یک ستاره نامدار دیگر یعنی نیمار به زودی راهی الهلال خواهد شد. خبر توافق با مانچینی نشان می‌دهد عربستان دامنه این سیاست را محدود به فوتبال باشگاهی نمی‌بیند و از هزینه کردن برای تیم ملی این کشور هم ابایی ندارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: