پایگاه خبری خانه فوتبال:

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: تیم ملی در شرایط عادی نیست و به همین دلیل باید از بازی با آنگولا استقبال کند.

مجید جلالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد اینکه آیا بازی با بلغارستان و آنگولا که از دوران اوج خود فاصله زیادی گرفته‌اند می‌تواند به تیم ملی کشورمان در مسیر آماده‌سازی برای جام ملت‌های 2023 کمک کند، اظهار داشت: به چند دلیل حق انتخاب نداریم که بگوییم این حریف خوب نیست و به سراغ تیم دیگری برویم. یکی از این مشکلات منابع مالی و دیگری تحریم‌هایی است که علیه کشورمان وجود دارد. امکان دارد فدراسیون برای برگزاری بازی به 20 کشور درخواست بدهد اما همه آنها جواب مثبت نمی‌دهند. در این وضعیت هر تیمی جواب مثبت بدهد، باید با همان بازی کنیم.

* شرایط برای تیم ملی عادی نیست

وی افزود:  شرایط عادی نیست که بگوییم آنگولا به درد نمی‌خورد و با یک تیم دیگر بازی کنیم. تیم ملی قدرت انتخاب ندارد که به جای آنگولا یا بلغارستان بخواهد مثلا با مصر، آفریقای جنوبی یا هلند بازی کند. به همین دلیل باید از بازی با هر کشوری که درخواست ما را قبول می‌کند، استقبال کنیم. 

* قیاس ایران با مدعیان آسیا اشتباه است

کارشناس فوتبال کشورمان درخصوص کیفیت این بازی‌های دوستانه، گفت: همین که بتوانیم یک بازی در سطح بین‌المللی انجام بدهیم از لحاظ فنی یا ذهنی و روانی به تیم کمک می‌کند. در این حالت اگر سطح حریفان بالاتر باشد، به ما بیشتر کمک می‌شود. شاید آنگولا حریفی نباشد که آن را دوست داشته باشیم اما وقتی در شرایط غیرعادی هستیم، باید از همین بازی هم استقبال کنیم. قیاس کردن خودمان هم با رقیبانی مثل ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی، عربستان و حتی قطر و ازبکستان اشتباه است.

* تیم ملی در محدودیت است و پیشرفتش محدود خواهد بود

جلالی درپاسخ به این سوال که این امر در نتیجه‌گیری تیم ملی در جام ملت‌ها چه اندازه تاثیرگذار است، توضیح داد: به هر صورت با وضعیتی که الان داریم، پیشرفت ما در همه زمینه‌ها محدود خواهد بود زیرا در شرایط تحریم و محدودیت قرار گرفته‌ایم. ما در محاصره هستیم و پیشرفت‌مان نیز محدود  است. شاید نتوانیم به خیلی از اشکالات تیم برسیم یا حتی تجربیات بالا دست پیدا کنیم اما باید خودمان را با این شرایط همسازی کرده و کنار بیاییم. 

وی اضافه کرد: یادم است در دهه 60 که مرحوم پرویز دهداری سرمربی تیم ملی بود، قبل از اعزام به جام ملت‌ها تمام بازی‌های تدارکاتی خود را مقابل تیم‌های باشگاهی تهران برگزار کرد. مثلا خود من عضو تیم وحدت بودم و با تیم ملی بازی دوستانه انجام می‌دادیم. شرایط اینگونه ایجاب می‌کند. قطعا بازی با تیم‌هایی مثل آنگولا مطلوب ما، هواداران، کادرفنی و هیچکس نیست اما کار دیگری هم نمی‌توان انجام داد.

* مقابل شارجه تراکتور بهتری را خواهیم دید

سرمربی پیشین تراکتور درمورد وضعیت این تیم در آستانه بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا برابر شارجه امارات، تصریح کرد: تراکتور در بازی با پرسپولیس به هیچ وجه مستحق باخت نبود و مشخص بود نسبت به دیدار با سپاهان عملکرد بهتری دارد. قطعا این تیم در ادامه مسیر بهتر هم خواهد شد زیرا قالب قوی و خوبی دارد. حتی در بازی با شارجه هم شرایط بهتری از تراکتور خواهیم دید.

جلالی درمورد تاثیر حضور پرشور هواداران تراکتور در بازی با شارجه روی عملکرد نماینده کشورمان، گفت: آنها یک ظرفیت مثبت هستند که هر تیمی داشته باشد، می‌تواند برایش موفقیت آمیز باشد. سپاهان، پرسپولیس و استقلال هم از این ظرفیت استفاده می‌کنند.

* خمز را باید سنجیده و با حوصله قضاوت کرد

وی درخصوص اینکه آیا پاکو خمز می‌تواند با تراکتور در این بازی به موفقیت برسد، اظهار داشت: درمورد خمز باید خیلی سنجیده‌تر و با حوصله قضاوت کنیم. او در دور برگشت فصل گذشته عملکرد خیلی خوبی داشت اما نکته این است در لحظه به تراکتور کمک و این تیم را متحول کرد. الان در رفت و آمد بازیکنان تصمیم گیرنده بوده و اصلا نباید خمز را با همین 2 شکست ابتدای فصل قضاوت کرد زیرا تیمش از لحاظ کیفی مقابل پرسپولیس خیلی بهتر از بازی با سپاهان بود. باید مقداری صبر کرده و سپس به یک قضاوت برسیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: