پایگاه خبری خانه فوتبال:

معاون ارتباطات و رسانه‌ باشگاه استقلال نسبت به اطلاعیه پرسپولیس واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صحبت‌های شب گذشته علی خطیر در برنامه زنده تلویزیونی و اشاره او به برخی مشکلات باشگاه استقلال، بازتاب‌های مختلفی در جامعه فوتبال کشورمان داشت که شاید مهمترین آن‌ها اطلاعیه امروز باشگاه پرسپولیس و حمله تند این باشگاه به مدیریت آبی‌ها باشد.

مهدی هژبری معاون ارتباطات و رسانه‌ باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در خصوص اطلاعیه پرسپولیس، اظهار داشت: با تمام احترامی که برای کمیته اخلاق، ارکان قضایی و انضباطی فدراسیون فوتبال و همچنین سازمان لیگ قائل هستم، احساس می‌کنم قوانین فقط برای باشگاه استقلال وضع شده‌اند. اگر ما قانون را رعایت نکنیم شامل جریمه می‌شویم اما در مورد بقیه به نظر می‌رسد مصونیت دارند. نمونه آن اتفاقی بود که درجریان بازی استقلال و سپاهان افتاد.

وی افزود: باشگاه سپاهان در عجیب ترین اقدام تاریخ فوتبال دنیا، بین دو نیمه علیه کادرفنی و هواداران ما بیانیه صادر کرد. دقیقا 3 ساعت از لحظه انتشار بیانیه سپاهان صبر کردیم تا کمیته اخلاق با این باشگاه برخورد کند. چون قبل از شروع مسابقات این کمیته هشدار داده و بیانیه نویسی را ممنوع کرده بود. بعد از 3 ساعت که قانون هیچ حمایتی از ما نکرد، فقط یک جوابیه به بیانیه سپاهان دادیم و من بابت آن 20 روز محروم شدم. جوابیه‌ ما در واکنش به بیانیه بود اما من متهم به نفرت پراکنی شدم، درصورتیکه جوابیه ما هیچ مشکلی نداشت.

هژبری گفت: شب گذشته مدیرعامل باشگاه استقلال در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرد و در کمال احترام از مسئولان دولت خواست به استقلال و پرسپولیس توجه کنند. او حتی بارها  نام هردو باشگاه را کنار هم آورد اما باشگاه پرسپولیس به جای تشکر، امروز بیانیه توهین آمیزی را صادر کرد. البته در ابتدا برخی عوامل این باشگاه در فضای مجازی مطالبی را  با طعنه و کنایه منتشر کردند اما ظاهرا این رفتار برایشان راضی کننده نبود که آن اطلاعیه توهین آمیز را منتشر کردند.

معاون ارتباطات و رسانه‌ باشگاه استقلال تصریح کرد: سوال من از کمیته اخلاق این است که آیا این اطلاعیه مصداق نفرت پراکنی نیست؟ آیا این واکنش توهین آمیز محرومیت ندارد؟ آیا اگر الان ما جوابیه بدهیم محروم می‌شویم؟ مدیرعامل ما شب گذشته چه باید می‌گفت که نشان بدهد برای رقبا احترام قائل هستیم؟ خطیر بارها از باشگاه رقیب به نیکی یاد کرد. او تنها یک سری حقایقی را بیان کرد. اگر خطیر نباشد آیا این حقایق عوض می‌شوند؟ اگر خطیر سکوت کند زننده گل پرسپولیس از موقعیت آفساید خارج  و گل آن‌ها صحیح می‌شود یا پنالتی ناحق علیه ما در بازی با سپاهان حق می‌شود؟!

وی افزود: گفتن حقایق درد ندارد. اگر این اطلاعیه پرسپولیس نفرت پراکنی نیست، از کمیته اخلاق خواهش می‌کنم مصادیق نفرت پراکنی را به من یاد بدهد. الان هوادار استقلال از ما توقع دارد جواب این مطلب توهین آمیز را بدهیم. ما هم از قانون توقع حمایت داریم. چرا باید در یک برنامه به رقیب احترام بگذاریم اما از سوی آن‌ها توهین ببینیم؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: