پایگاه خبری خانه فوتبال:

کنفدراسیون فوتبال آسیا در لیگ قهرمانان آسیا 2023 قانونی به نفع تیم های عربستان صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون جدیدی را در سهمیه لژیونرهای باشگاه های قاره در رقابت های آسیایی وضع کرد که با نزدیک شدن آغاز مسابقات مرحله گروهی بیش از پیش ضرر این قانون علیه تیم های ایرانی احساس می‌شود.

طبق قانون AFC در فصل 2023 لیگ قهرمانان آسیا هر تیمی حق دارد در هر بازی با لژیونرهای خارجی 5+1 ( 5 خارجی و یک آسیایی) وارد بازی شود.

نکته مهمتر این است که هر باشگاهی طبق قانون لیگ کشورش می تواند هر چقدر سهمیه بازیکن خارجی داشته باشد به همراه خود به رقابت های آسیایی بیاورد.

یعنی عربستانی ها که 8 سهمیه خارجی دارند دیگر مجبور نیستند بازیکنی را از لیست خارجی ها خط بزنند. برای مثال النصر هفته آینده سه شنبه با پرسپولیس در تهران بازی دارد.

النصر 8 لژیونر خارجی دارد و می تواند با تمام آنها به تهران بیاید. فقط شرط AFC این است که النصر می تواند از فرمول 5+1 مقابل سرخ پوشان استفاده کند. در بازی های بعدی می تواند النصر بازیکنان خارجی اش را تغییر دهد و دوباره با فرمول 5+1 با بازیکنان جدید وارد زمین بازی شود.

الهلال رقیب آسیایی نساجی و الاتحاد رقیب آسیایی سپاهان هستند و با قانون AFC دیگر نیاز نیست بازیکنی را از لیست خارجی های خود خط بزنند و با تمام قوا به میدان خواهند آمد. در هر بازی هم می توانند به صورت چرخشی از 8 بازیکن خارجی خود با فرمول 5+1 استفاده کنند.

با قانون استفاده چرخشی AFC از بازیکنان خارجی در مسابقات در صورت مصدومیت ستاره ای باشگاه های عربستانی می توانند به راحتی جایگزین مناسبی برای ستاره خود پیدا کنند. این قانون کاملا به نفع عربستانی ها و به ضرر تیم های دیگر است که لیست بازیکنان خارجی شان به ظرفیت کامل نمی‌رسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: