پایگاه خبری خانه فوتبال:

مربی تیم استقلال گفت: چه اتفاقی افتاده که از رتبه پنجمی و ششمی، توقعات به قهرمانی رسیده است؟

کیانوش رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم استقلال و اعتصاب بازیکنان به دلیل مشکلات مالی، اظهار داشت: امسال هیچ تیمی به اندازه استقلال مشکل نداشته است. تمام باشگاه‌ها قراردادهای فصل گذشته بازیکنان را تسویه کرده‌ و بخشی از مبلغ قراردادهای امسال را نیز پرداخت کرده‌اند ولی ما همچنان درگیر دستمزد فصل قبل بازیکنان هستیم. این مساله‌ای بین باشگاه و بازیکنان است. امیدواریم هر چه زودتر حل و فصل شود. تا جایی که خبر داریم هیچ اقدامی صورت نگرفته است. بازیکن باید آرامش فکری داشته باشد ولی متاسفانه امسال در استقلال این آرامش وجود ندارد و بازیکن نگران آینده است.

بلانکو منتظر تعیین تکلیف قرارداد است، از مصاحبه ماشاریپوف نگران شدم

مربی استقلال در مورد مساله جذب بازیکن خارجی و حرف‌وحدیث‌‌های روزهای اخیر پیرامون جذب جلاالدین ماشاریپوف بازیکن سرشناس ازبکی، گفت: قرار بود 2 خرید خارجی داشته باشیم که تا الان یکی از آن‌ها یعنی گوستاوو بلانکو جذب شده است. البته این بازیکن هنوز در تمرینات تیمی شرکت نمی‌کند و می‌گوید باید ابتدا تکلیف قراردادش با باشگاه روشن شود. به همین دلیل انفرادی تمرین می‌کند و امیدواریم هر چه زودتر او را در تمرینات تیمی داشته باشیم.

وی افزود: هر روز که می‌گذرد، زمان را برای آماده سازی و هماهنگی گوستاوو با تیم از دست می‌دهیم. به باشگاه اعلام کردیم ماشاریپوف را هم می‌خواهیم ولی امروز مصاحبه او را دیدم و نگران شدم. ما به این بازیکن نیاز داریم. جواد نکونام حتی مدتی قبل با او صحبت کرد و این بازیکن خیلی علاقه مند بود به استقلال بیاید. قرار شد کار انتقالش از مجرای باشگاه پیش برود حالا نمی‌دانیم اصلا چه اتفاقی افتاده است. بازی‌های سنگینی در پیش داریم و بازیکنی مثل ماشاریپوف می‌تواند به تیم کمک کند. سرمربی تیم نام این بازیکن را به باشگاه داده و منتظریم که توافقات نهایی با او هم حاصل شود. امسال بازیکنان بیشتری می‌خواستیم ولی به دلیل شرایط باشگاه نکونام از خواسته‌های خود را کاهش داد. همین الان ما در بعضی پست ها نگرانی داریم. فصلی فرسایشی در پیش است و خداخدا می‌کنیم که بازیکنی مصدوم نشود.

دلیل تاخیر سسما مبهم است

رحمتی با اشاره به شرایط درونی مجموعه استقلال، گفت: هرکس در استقلال کار می‌کند جدا از مسایل حاشیه‌ای که همیشه وجود دارد، باید کارش را کند. استقلال هوادار دارد. مسئولیت بزرگی گردن همه ماست. بنابراین حتی اگر در باشگاه اختلافی باشد، همه باید در وهله اول کار خود را انجام دهند. اگر در خانواده‌ای دعوا شود، والدین بچه‌ها را رها می‌کنند؟ الان ما هرچه می‌خواهیم می‌گویند اول بیایید باشگاه جلسه بگذاریم بعد کارها را انجام بدهیم! اینطور که نمی شود. باید کارها جلو برود. الان کادر فنی هم بگوید چون کارها انجام نمی‌شود ما تیم را تمرین نمی‌دهیم؟ فوتبال شوخی بردار نیست. کار باید انجام شود حتی اگر اختلاف نظر باشد. 

مربی استقلال در مورد طولانی شدن زمان حضور یوسو سسما مربی بدنساز تیم در تمرینات، عنوان کرد: در فصل آماده سازی پیش فصل یوسو را کنار تیم نداشتیم و خیلی دیر اضافه شد. از این بابت خیلی ضرر کردیم. الان هم که در تعطیلات هستیم و می‌خواهیم برای شروع دوباره لیگ آماده شویم، دوباره او کنار ما نیست! دلیل این تاخیر برای ما هم مبهم است. باید برنامه ریزی درستی صورت می‌گرفت. او یکی از مربیان مهم و اثرگذار تیم است که امیدواریم هر چه زودتر به ایران برگردد. در باشگاه بزرگی مثل استقلال نباید شاهد مشکلات این چنینی باشیم. باید از قبل هماهنگی ها صورت بگیرد. 

کاهش قرارداد بازیکنان کار سرمربی تیم نیست

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد مدیران باشگاه از سرمربی تیم انتظار دارند برای کمک به حل مشکلات مالی، قرارداد بازیکنان را کاهش بدهد، اظهار داشت: من هم شنیدم که علیرضا خانی (عضو هیات مدیره باشگاه استقلال) اعلام کرد نکونام قول داده قرارداد بازیکنان را کاهش دهد. تا جایی که من می‌دانم توافقی در این زمینه وجود نداشته و نمی‌دانم چرا او چنین حرفی زده است. باید حرف‌ها سنجیده تر باشند. مذاکره با بازیکنان و کاهش رقم دستمزدشان کار باشگاه است نه سرمربی تیم، نکونام برای اینکه حسن نیتش را نشان دهد خودش نفر اولی بود که قراردادش را کم کرد. موضوع کاهش دستمزدها به نظرم رابطه مستقیم با تسویه حساب قرارداد فصل گذشته بازیکنان دارد. باشگاه باید زودتر در این زمینه عمل می‌کرد. اگر ما دو ماه قبل بازیکن خارجی می‌گرفتیم هیچکدام از این مشکلات به وجود نمی‌آمد. ما که می‌خواستیم بازیکن بگیریم چرا آن موقع نگرفتیم؟ باشگاه هم در آن صورت زمان بیشتری داشت تا با بازیکنان صحبت کند و این اختلافات به وجود نمی آمد یا حداقل کمتر بود. تعللی که در جذب بازیکن صورت گرفت باعث خیلی از مشکلات شد.

هوادار استقلال چه گناهی کرده است؟

رحمتی افزود: دوستان موضوع دیگری را مطرح کردند و گفتند ما از نکونام قهرمانی می‌خواهیم. ما هم توقع داریم تعهدات 400-300 میلیاردی را که برای حضور در باشگاه داده‌اید برآورده کنید. الان چه اتفاقی افتاده که توقعات از رتبه پنجمی و ششمی، به قهرمانی رسیده است؟ در این مدت 10 بازیکن جذب کرده‌ایم؟ بهترین امکانات در اختیار تیم قرار گرفته؟ بیشترین پرداختی را داشته ایم؟ چه اتفاقی افتاده؟ چیزی بوده به ما هم بگویند! خوشحال می شویم توضیح دهند چرا توقعات بالاتر رفته است؟ ما کلا بیشتر از اینکه بازیکن جذب کنیم، بازیکن از دست داده‌ایم. به لحاظ امکاناتی هم شرایط خوبی نداریم. مشکلاتی داریم که نمی‌خواهم آن‌ها را باز کنم ولی در شان استقلال نیست امکانات اولیه را نداشته باشد. هوادار چه گناهی کرده که شاهد این همه مشکلات مانند حذف از آسیا، از دست دادن بازیکنان کلیدی، عدم جذب بازیکن و... باشد. باید شان هواداران استقلال حفظ شود چون آن‌ها لایق احترام هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: