پایگاه خبری خانه فوتبال:

تیم فوتبال سپاهان ایران در دومین دیدار در لیگ قهرمانان آسیا ساعت 19:30 در اصفهان به مصاف تیم الاتحاد عربستان خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، به لطف برنامه ریزی عجیب و غریب سازمان لیگ فوتبال تیم های باشگاهی کشورمان بدون مسابقه در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا به میدان می روند! سپاهان بعد از تساوی 2 بر 2 مقابل نیروی هوایی عراق دیگر بازی رسمی برگزار نکرده و تقریبا از شرایط مسابقه و آمادگی ایده آل و مطلوب دور شده در حالیکه الاتحاد عربستان در حال حاضر با 19 امتیاز از 8 مسابقه در رده دوم جدول لیگ عربستان قرار دارد. در لیگ برتر کشورمان هم  سپاهان با 4 بازی و 12 امتیاز صدرنشین مسابقات لیگ بود اما با رای کمیته انضباطی و کسر 4 امتیاز به رده پنجم جدول لیگ سقوط کرده است. رایی که البته مدیران باشگاه سپاهان به آن اعتراض کرده اند و قرار است در کمیته استیناف مورد بررسی قرار گیرد.

سپاهان فردا اولین میزبانی خود را در لیگ قهرمانان آسیا 2023 انجام می دهد و تلاش کرده میزبانی شایسته برای تیم دوم عربستان باشد. کریم بنزما ستاره فرانسوی تیم الاتحاد به دلیل مصدومیت در این سفر غایب است ولی این تیم دو جین از بهترین بازیکنان را در اختیار دارد. کانته ستاره فرانسوی،حمدلله مهاجم مراکشی،فابینهو، ایگور کورنادو و فابینهو از برزیل فقط جمعی از ستاره های خارجی این تیم عربستانی است که در کنار ملی پوشان الاتحاد بازی می کنند. تیمی که  در بازی نخست آلمالیق ازبکستان را 3 بر صفر شکست داد. 

اما مهم ترین ویژگی سپاهان ایران تیم بودن آن است. زردپوشان ایرانی تیمی منسجم، بی حاشیه و قدرتمند هستند که مورایس پرتغالی آن را هدایت می کند،  تیمی که فصل گذشته نیز با یک مساوی خانگی مقابل ملوان از قهرمانی لیگ برتر دور شد و جام را از دست داد. سپاهان ملی پوشان و بازیکنان با کیفیت ایرانی زیادی در اختیار دارد. بازیکنانی که می توانند شایستگی های خود را در نصف جهان به الاتحاد و فوتبال آسیا نشان بدهند. پیام نیازمند دروازه بان مطمئن و شش دانگی درون دروازه است و خط میانی سپاهان هم بازیکنان ارزشمند زیادی چون محمد جواد حسین نژاد، محمد قربانی، محمد کریمی، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده در اختیار دارد در خط حمله هم شهریار مغانلو مهاجمی زهردار است. 

سرمربی تیم الاتحاد هم نانو اسپریتو سانتو پرتغالی است. مربی که با ولورهپمتون در لیگ برتر انگلیس درخشید و حتی سرمربی تاتنهام هم شد. او یکی از مربیان مشهور فوتبال پرتغال محسوب می شود و مورایس هم که رفیق مورینیوست قطعا با افکار تاکتیکی هموطن خود آشناست. حمایت تماشاگران سپاهان و اصفهان می‌تواند از جمله نقاط قوت زردپوشان اصفهانی دانست. در دیدار فردا تمامی علاقمندان به فوتبال کشور حامی سپاهان هستند و امیدوارند نماینده کشورمان اولین برد آسیایی را در نصف جهان جشن بگیرد. 

ترکیب احتمالی سپاهان در دیدار فردا:

پیام نیازمند

رامین رضائیان، میلاد زکی پور، نیلسون جونیور، محمد دانشگر

فرشاد احمدزاده، محمد کریمی، محمد قربانی و محمد جواند حسین نژاد

شهریار مغانلو و رضا اسدی

برنامه مسابقات :

آلمالیق ازبکستان - نیروی هوایی عراق ساعت 15:30

سپاهان ایران - الاتحاد عربستان ساعت 19:30 

جدول گروه C

1- الاتحاد عربستان 3 امتیاز

2- سپاهان ایران یک امتیاز

3- نیروی هوایی عراق یک امتیاز

4- آلمالیق ازبکستان بدون امتیاز

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: