پایگاه خبری خانه فوتبال:

کنفدراسیون فوتبال آسیا بهترین مربیان تاریخ مسابقات جام ملت های آسیا را معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در گزارشی به معرفی بهترین مربیان تاریخ جام ملت های آسیا پرداخت.
کنفدراسیون فوتبال آسیا 10 مربی را به عنوان بهترین مربی تاریخ جام ملت های آسیا معرفی کرد که نام دو ایرانی در میان بهترین مربیان قاره کهن ایستاد.

حشمت مهاجرانی-قهرمان جام ملت های آسیا 1974

در حالی که تیم رنجبر در سال 1972 همه بازی ها را برد، تیم تحت هدایت حشمت مهاجرانی چهار سال بعد از موفقیت خود در زمین خانگی بدون دریافت یک گل در تمام چهار بازی خود پیروز شد.

پیروزی یک بر صفر ایران مقابل کویت در فینال - در حضور 100 هزار تماشاگر در تهران - آنها را به تنها کشوری در تاریخ مسابقات تبدیل کرد که سه بار متوالی عنوان قهرمانی را کسب کرده است، اما این تنها یکی از بسیاری از دستاوردهای برجسته تحت هدایت مهاجرانی بود.

او همچنین آنها را به یک حضور بی سابقه در یک چهارم نهایی در المپیک 1976 برد و آنها را برای اولین بار به جام جهانی رساند تا در جام جهانی 1978 شرکت کنند.

محمد رنجبر-قهرمان جام ملت های آسیا 1972

ایران که در سال 1968 در خانه تحت هدایت محمود بیاتی قهرمان شد، چهار سال بعد از عنوان قهرمانی خود در تایلند دفاع کرد و رنجبر را به اولین و تنها سرمربی ایرانی تبدیل کرد که در خارج از خانه قهرمان جام ملت های آسیا شده است.

رنجبر در یک فینال دراماتیک مقابل کره به برتری رسید و حسین کلانی و علی جباری هر دو در دیداری که پس از وقت اضافه 2-1 به پایان رسید، گلزنی کردند.

این نتیجه به تیم ملی یک رکورد بزرگ در این مسابقات داد و ایران با تعداد پنج برد متوالی در جام ملت های آسیا موفق به قهرمانی شده بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: