پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: بحث کسر امتیاز از تیم ما را یک کانال تلگرامی عاشق رویاپردازی مطرح کرده است.
هوشنگ نصیرزاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد اعتراض باشگاه تراکتور به برنامه‌ریزی لیگ برتر و برگزاری دیدارهای این تیم در روزهای غیر تعطیل، اظهار داشت: سازمان لیگ می‌گوید مجبورم بازی‌ها را فشرده برگزار کنم زیرا تعطیلی‌ها زیاد بوده است. فکر می‌کنم روز بازی ما با استقلال شنبه است. درحالیکه تراکتور به درآمد بلیت فروشی وابسته است. قطعا برگزاری این مسابقه در روز غیرتعطیل روی درآمد ما تاثیر می‌گذارد. باید بازی 6-5 تیم پرهوادار لیگ در روزهای تعطیل یا آخر هفته برگزار شود. اگر این اتفاق می‌افتاد بهتر بود اما دوستان توجه نمی‌کنند.

وی افزود: امیدواریم با بازگشت حیدر بهاروند که تجربیات خیلی خوبی در سازمان لیگ دارد، همه این موارد بهتر شود اما اکنون برنامه را به شکلی تدوین کرده‌اند که اصلا نمی‌توانند تا پایان نیم فصل در آن دست ببرند. اگر این کار را انجام نمی‌دانند، احتمال اعمال برخی تغییرات در آن وجود داشت.

مدیرعامل تراکتور تصریح کرد: از طرفی وقتی همه بازی‌های یک هفته را برگزار نمی‌کنند دیگر آن هفته معوقه نمی‌شود. به همین دلیل باید هفته ششم را زودتر از هفته هفتم برگزار می‌کردند. اگر چند بازی هفته ششم برگزار نمی‌شد، این مسابقات عقب افتاده بود اما وقتی کل دیدارهای این هفته انجام نشده است، دیگر نباید پیش از دیدارهای این هفته، دیدارهای هفتم هفتم انجام می‌شد.

نصیرزاده تاکید کرد: امیدواریم به اعتراض ما ترتیب اثر داده شود اما وقتی این اعتراض را منتشر کرده‌ایم، اگر سازمان لیگ بخواهد مسابقات را جا به جا کند، صلابت خودش زیر سوال می‌رود. باید قبل از اعلام برنامه به فکر می‌افتادند و هماهنگی‌ها را انجام می‌دادند. البته توجیه‌شان این است که لیگ برتر به دلیل مقدماتی المپیک، بازی‌های آسیایی، فیفادی و لیگ قهرمانان تعطیلی زیاد شده و اکنون مجبور هستیم بازی‌ها را پشت سر هم برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تراکتور آمادگی برگزاری 11 تا تاریخ 13 دی را دارد، گفت: تراکتور تمرینات خود را زودتر از همه تیم‌ها شروع کرده و تاکنون هم در اردوی ترکیه و 2 بار در تعطیلات لیگ بدنسازی مناسبی داشته‌ایم. بچه‌ها از این لحاظ مشکلی ندارند.

مدیرعامل تراکتور درمورد 4 برد اخیر این تیم در لیگ برتر و فاصله گرفتن از نتایج ضعیف ابتدای فصل، عنوان کرد: وقتی تیم از شرایط بدنسازی خارج نشده بود، 2 بازی سخت مقابل سپاهان، پرسپولیس در لیگ برتر انجام داده و پلی آف لیگ قهرمانان را نیز مقابل شارجه برگزار کردیم اما وقتی بدن بازیکنان به شرایط مطلوب رسید، نتایج خوبی کسب کردیم. بازیکنان و کادرفنی خیلی خوبی داریم. نیمکت تراکتور نیز شرایطش خیلی خوب و ارزشمند است. در چنین تیمی ارنج کردن بازیکنان هم سخت است. خمز نیز وظایفش را به خوبی انجام داده و امیدوارم این روند را همچنان انجام بدهیم.

نصیرزاده درمورد حواشی مربوط به شایعه کسر امتیاز از تراکتور به دلیل تخلف از قوانین نقل و انتقالاتی، توضیح داد: یک کانال تلگرامی که به برخی افراد منتسب است، این شایعات را می‌سازد. این کانال عاشق رویاپردازی و نوشتن این تخیلات است. 

وی درپاسخ به این سوال که آیا تراکتور مالیات بازیکنان خارجی‌اش را برعهده گرفته است، گفت: این بحث در کارگروه مطرح شد که تمام بازیکنان خارجی در ایران، خالص قرارداد می‌بندند. وقتی هم می‌خواهند کشور را ترک کنند، باید مالیات‌شان را داده باشند. حتی اگر مسابقات تمام شود، تا زمان محاسبه مالیات که امکان دارد چند ماه طول بکشد، باید در ایران بمانند. به همین دلیل وقتی با باشگاه‌های ایرانی قرارداد می‌بندند، از واژه‌ نت استفاده می‌کنند. باشگاه‌ها فقط نباید مالیات بازیکن ایرانی را پرداخت کنند.

مدیرعامل تراکتور تصریح کرد: دستورالعمل موجود هم اسم بازیکن ایرانی را آورده است. باشگاه‌ها می‌توانند مالیات بازیکن خارجی را تقبل کرده و آن را روی بودجه بیاورند نه اینکه بگویند اصلا نمی‌توانید پرداخت کنید. به نظر من باشگاه پرسپولیس درمورد گولسیانی خوب دفاع نکرد اما شاید موضوع دیگری هم در این پرونده بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: