پایگاه خبری خانه فوتبال:

در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال سپاهان ایران مقابل تیم آلمالیق ازبکستان به نخستین برد آسیایی خود رسید و به صورت موقت صدرنشین شد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در سومین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان از ساعت 17:30 در ازبکستان به مصاف تیم آلمالیق رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک به سود سپاهان به پایان رسید.سپاهان با این برد 4 امتیازی شد و به صورت موقت به صدر جدول گروه C رسید. دیگر دیدار این گروه از ساعت 19:30 بین دو تیم الاتحاد عربستان و نیروی هوایی عراق آغاز خواهد شد. 
در هفته دوم لیگ قهرمانان سپاهان میزبان الاتحاد عربستان بود که ناظر AFC مانع برگزاری این مسابقه در ورزشگاه نقش جهان شد و کمیته انضباطی  AFC  باید رای خود را درمورد این پرونده صادر کند. 

داور: احمد العلی (کویت)

کمک داوران: عبدالهادی العنزی و احمد عباس (کویت)

کارت زرد: آریا یوسفی، رضا اسدی ( سپاهان) و رستموف( آلمالیق)

کارت قرمز: -

گل: ارگاشف( دقیقه 31 - گل به خودی)، رامین رضائیان ( دقیقه 49)، رضا اسدی (دقیقه 60) برای سپاهان و میر احمدوف( دقیقه 35) برای آلمالیق

ترکیب تیم آلمالیق ازبکستان: ارگاشف، کمولیف، رحمانوف، ایسلاموف، گیوسوف( از دقیقه 46 اسماعیلوف) ، میراحمدوف، رستموف، توراسنوف( از دقیقه 27 سناتوف) ، کاسیموف( از دقیقه 82 ارماتوف) ، خاسانوف( از دقیقه 55 بواکی) ، دنیسوف

سرمربی: میرجلال کاسیموف

ترکیب تیم سپاهان اصفهان: پیام نیازمند، محمد دانشگر، محمد قربانی، میلاد زکی پور، رامین رضائیان، جواد حسین نژاد( از دقیقه 58 نیلسون جونیور) ، آریا یوسفی( از دقیقه 1+90 احسان پهلوان) ، برایان دابو، فرشاد احمدزاده، عیسی آل کثیر( از دقیقه 81 کاوه رضایی)  و رضا اسدی

سرمربی: ژوزه مورایس

اتفاقات مهم بازی:

ورزشگاه آلمالیق تقریبا خالی از تماشاگر است و سپاهان اصفهان هم معدود تماشاگری در این ورزشگاه دارد که تیم را تشویق می کنند. 

دقیقه 7:

توراسنوف بازیکن ازبکستانی از ناحیه سر دچار مصدومیت شد که پزشکان سرش را بانداژ کردند و این بازیکن در دقیقه 27 به دلیل اینکه نتوانست به بازی ادامه بدهد تعویض شد. 

دقیقه 17:

 بازیکن آلمالیق با استفاده از اشتباه بازیکن سپاهان صاحب موقعیت گلزنی شد که شوت او را نیازمند با یک واکنش خوب راهی کرنر کرد و کرنر هم حاصلی برای تیم ازبکستانی نداشت.

دقیقه 22:

ضربه کاشته میلاد زکی پور وارد دروازه المالیق شد اما با مرور صحنه گلزنی از سوی کمک داور ویدئویی این گل از سوی داور به بهانه آفساید مردود اعلام شد. این اتفاق در حالی رخ داد که ظاهرا توپ اصلا به پای عیسی آل کثیر برخورد نکرده بود.

دقیقه 31:گل اول سپاهان 

شوت رامین رضائیان را دروازه بان آلمالیق با یک واکنش خوب راهی کرنر کرد. این ضربه کرنر را رامین رضائیان روی دروازه فرستاد که توپ با اشتباه ارگاشف دروازه بان آلمالیق توپ وارد دروازه شد  و گل اول مسابقه به ثمر رسید. 

دقیقه 35: گل مساوی

شوت از راه دور میراحمدوف از داخل محوطه جریمه وارد دروازه سپاهان شد. در این صحنه خط دفاعی سپاهان مرتکب اشتباه در یارگیری شد تا گل مساوی به ثمر برسد. 

دقیقه 44:

شوت آل کثیر از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه آلمالیق به بیرون رفت. بعد از این صحنه رضا اسدی بازیکن سپاهان دچار مصدومیت از ناحیه زانو شد. 

دقیقه 49:

رامین رضائیان با یک ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه گل دوم تیم سپاهان را به ثمر رساند. رضائیان این گل را به زیبایی زد و دروازه بان آلمالیق هم روی این گل فقط نظاره گر بود.

دقیقه 60:

ارسال زکی پور سپاهان در محوطه جریمه به رضا اسدی رسید و او هم با یک بغل پای راحت دروازه آلمالیق را باز کرد اما کمک داور این گل را آفساید اعلام کرد تا با استفاده از VAR  صحنه بررسی شود که با بازبینی گل مشخص شد گل سالم بوده است. 

بعد از گل سوم هم سپاهان صاحب چند موقعیت گلزنی شد که این توپ ها وارد دروازه نشد. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: