پایگاه خبری خانه فوتبال:

در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل استقلال تاجیکستان 6 امتیازی شد و گام بلندی برای صعود از گروه E برداشت.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پرسپولیس در سومین مسابقه لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 50 هزار تماشاگر به مصاف استقلال تاجیکستان رفت که مسابقه با نتیجه 2 بر صفر به سود پرسپولیس تمام شد.
پرسپولیس با این برد 6 امتیازی شد و گام بلندی به سوی صعود در پایان دور رفت از گروه برداشت. در حال حاضر در این گروه تیم النصر با 6 امتیاز و یک بازی کمتر صدرنشین است. استقلال تاجیکستان با یک امتیاز در قعر جدول است.
سه شنبه 16 آبان در دور برگشت مسابقات، پرسپولیس در شهر دوشنبه به مصاف استقلال تاجیکستان خواهد رفت. 
دیگر دیدار این گروه بین دو تیم النصر والدحیل قطر از ساعت 21:30 آغاز شده است. 
داور: محند قاسم سارای (عراق)

کمک داوران: واثق‌مدل سعیدی و احمدصباح قاسم بغدادی ( عراق)

کارت زرد: سروش رفیعی، گولیسیانی ( پرسپولیس) 

کارت قرمز:-

گل: سعید صادقی( دقایق  44 و 67 ) برای پرسپولیس 

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، حسین کنعانی‌زادگان( از دقیقه 46 مهدی ترابی) ، علی نعمتی، وحدت هنانوف، مسعود ریگی، سروش رفیعی( از دقیقه 446 سینا اسد بیگی) ، دانیال اسماعیلی فر، سعید صادقی( از دقیقه 1+90 امید عالیشاه) ، محمد عمری( از دقیقه 2+90 نبیل باهویی)  و شهاب زاهدی( از دقیقه 83 میلاد سورگی) 

سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب استقلال تاجیکستان: یاتیموف، کارتاشیان، نوو سلک، اسلاموف، قربانوف، ژالیوف ، الیشر ژالیوف،  پنجشنبه( از دقیقه 46 اووکور) ، بگونوویچ، سبایی، کمالوف

سرمربی: ایگور  چروچنکوف

دقایق مهم بازی:

دقیقه 3: پنالتی علیه پرسپولیس

مسعود ریگی قصد دفع توپ را داشت که پایش به مهاجم تیم استقلال تاجیکستان برخورد کرد و همین مساله باعث شد که با استفاده از VAR  صحنه بررسی شد و داور عراقی برای حریف تاجیکستانی پنالتی اعلام کرد. این پنالتی را سبای زد که بیرانوند پنالتی را دفع کرد و مدافعان توپ را راهی کرنر کردند که کرنر هم حاصلی برای استقلال تاجیکستان نداشت. (اینجا ببینید)

دقیقه 10: 

شوت علی نعمتی با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 19:

علی نعمتی داخل محوطه جریمه استقلال نفوذ کرد اما مدافعان توپ را دفع کردند.

دقیقه 21:

ارسال بازیکنان پرسپولیس را دروازه بان استقلال تاجیکستان به خوبی مهار کرد.

دقیقه 30:

ضربه کاشته پرسپولیس را سروش رفیعی خیلی بد زد و توپ از بالای دروازه استقلال تاجیکستان با فاصله زیادی به بیرون رفت.

دقیقه 38:

شوت از راه دور سروش رفیعی را دروازه بان استقلال دفع کرد. استقلال تاجیکستان با دفاعی بسیار فشرده و چند لایه بازی می کند.

دقیقه 40:

استقلال با یک حرکت تاکتیکی صاحب موقعیت گلزنی شد و توپ در محوطه جریمه به جلیلوف رسید که شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه44:

خطای بازیکنان استقلال روی عمری یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه برای پرسپولیس به ارمغان آورد که این ضربه را شهاب زاهدی زد و توپ به دیواره دفاعی برخورد کرد و توپ برگشتی را سعید صادقی با یک شوت از  پشت محوطه جریمه گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند. (اینجا ببینید)

نیمه دوم:

دقیقه 48:

مهدی ترابی ضربه کاشته پرسپولیس را روی دروازه استقلال تاجیکستان ارسال کرد که دروازه بان توپ را با مشت دفع کرد و توپ برگشتی را محمد عمری با شوتی بی دقت از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

دقیقه 50:

شوت سعید صادقی  از پشت محوطه جریمه را دروازه بان استقلال تاجیکستان مهار کرد.

دقیقه 54:

شوت مسعود ریگی از داخل محوطه جریمه از کنار دروازه استقلال با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 63 : 

گولیسیانی پشت محوطه جریمه مجبور به خطا روی مهاجم استقلال تاجیکستان شد و ضربه کاشته را بیرانوند با مشت دور کرد.

دقیقه 67:

ارسال تند و تیز اسماعیلی فر در محوطه جریمه به زاهدی رسید که مدافعان توپش را به کرنر فرستادند. ضربه کرنر روی سر هنانوف فرود آمد که ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 71:

پاس پشت  دفاع به سعید صادقی در محوطه جریمه رسید که او هم با یک ضربه فنی و دقیق گلزنی کرد اما کمک داور آن را آفساید اعلام کرد تا با  VAR  صحنه را بررسی شود. داور با کمک VAR گل صادقی را پذیرفت. (اینجا ببینید)

دقیقه 82:

شوت شهاب زاهدی را دروازه بان استقلال دفع کرد.

دقیقه 89:

شوت میلاد سورگی از داخل محوطه جریمه از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 90+3:

نبیل باهویی در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد تا داور برای اعلام پنالتی به کمک داور ویدئویی پنالتی اعلام کرد و این ضربه پنالتی نبوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: