پایگاه خبری خانه فوتبال:

زمانی که در شروع نیمه اول دو ستاره از ترکیب پرسپولیس خارج شدند، مشخص شد که عمق ماجرا بیشتر از یک مشاجره ساده بوده است.
به گزارش "ورزش سه"، دقایقی پس از اینکه سروش رفیعی یک ضربه ایستگاهی را از دست داد، حرکت تکنیکی محمد عمری در پشت محوطه جریمه استقلال تاجیکستان با خطای مدافع ارمنستانی این تیم همراه شد تا سرخپوشان در یک موقعیت مطلوب صاحب ضربه کاشته شوند.
در حالی که کارگردان تلویزیونی روی صورت شهاب زاهدی به عنوان بازیکنی که توپ را کاشته و مهیای زدن ضربه می‌کند، زوم کرده بود، تماشاگران، خبرنگاران و البته بازیکنان حاضر در زمین یک واقعه عجیب را از نزدیک تماشا کردند؛ بحث و جدال ستاره‌ها با یکدیگر و در نهایت تصمیم جنجالی یحیی گل‌محمدی.

ماجرا از این قرار بود که سروش رفیعی قصد داشت دوباره این ضربه را خود بزند اما حسین کنعانی وارد صحنه شد و از او خواست توپ را بدهد تا این مدافع شوتزن شانس خود را برای زدن ضربه امتحان کند. زمانی که سروش مخالفت خود را با این موضوع ابراز کرد، احتمالا کنعانی کنایه یا حرفی به هافبک سرخپوشان زده که خشم او را به دنبال داشته است.

در همین لحظات بود که علیرضا بیرانوند خود را به محوطه جریمه استقلال تاجیکستان رساند و شهاب زاهدی نیز در حالی که دست خود را جلوی دهانش گذاشته بود تا کسی نتواند لبخوانی کند، سعی می‌کرد دو بازیکن را آرام کند.

البته زمانی که سروش با میمیک صورت و چند جمله جواب کنعانی را داد، او از کوره در رفت و به نظر قصد داشت به سمت سروش برود تا جواب او را شخصا و از نزدیک بدهد. اما در این لحظه دانیال اسماعیلی‌فر خود را به کنعانی رساند و در حالی که دوربین صحنه را از نمای لانگ نشان می‌داد، سعی کرد کنعانی را آرام کند تا از یک اتفاق بزرگ و مهیب در انظار عمومی جلوگیری شود.

اگرچه در اثر این ضربه ایستگاهی پرسپولیس موفق شد دروازه حریف را باز کند اما یحیی که تمام ماجرا را از کنار خط تماشا می‌کرد، تاب این درگیری باورنکردنی و بی اخلاقی عجیب شاگردانش را نیاورد و احتمالا بعد از تشر در رختکن و اتفاقاتی که بعدا شرح بیشتری از آن به بیرون درز خواهد کرد، هر دو بازیکن را بیرون کشید.

این تصمیم یحیی که شاید از نگاه فنی توجیه چندانی نداشته باشد، بلافاصله در شروع نیمه رخ داد تا سینا اسدبیگی و مهدی ترابی به جای دو بازیکن خطاکار وارد زمین شوند. حالا باید منتظر نشست خبری یحیی و تصمیمات بعدی او ماند. تغییر در ترکیب بیش از اینکه شبیه تعویض باشد، مشابه یک اخراج موقت و 45 دقیقه‌ای بود، آیا حداقل برای یک بازی یحیی دو بازیکن مهم تیمش را کنار خواهد گذاشت؟

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: