پایگاه خبری خانه فوتبال:

بازنشستگان تامین اجتماعی | بازنشستگی تامین اجتماعی، عبارت است از توقف فعالیت حرفه ای کارگر به دلیل افزایش سن، دریافت حکم بازنشستگان تامین اجتماعی و استفاده از خدمات صندوق های بازنشستگی که از این طریق هم نیروی سالمند حمایت می شود و فضای کار برای نیروی جوان و تازه کار باز می شود . افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1402 اعلام شد. عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی تابع مقررات مربوط به عیدی و پاداش کارمندان دولت بوده و متفاوت از مقررات حاکم بر عیدی کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی می باشد. در این مطلب قرار است خبرهای جدید و مهم درخصوص بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه شود.

هدیه 3 میلیون تومانی رئیس جمهور به بازنشستگان تامین اجتماعی

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی فولاد از صدور کارت رفاهی حکمت بازنشستگان صندوق فولاد خبر داد.

به گزارش  بانک اول  یدالله راشدی تصریح کرد: در راستای ارائه ‌خدمات رفاهی به بازنشستگان، معاونت توسعه مدیریت و منابع صندوق اقدام به انعقاد قراردادی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا کرده است.

راشدی گفت: مبلغ شارژ اعتباری ماهیانه این کارت ۳۰ میلیون ریال معادل سه میلیون تومان است و بدین ترتیب و با استفاده از این کارت، برای کلیه بازنشستگان متقاضی در سراسر کشور خرید اعتباری از فروشگاه‌های اتکا میسر شده است.

وی افزود: بدین منظور بازنشستگان صندوق فولاد با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا می‌توانند (بدون ضامن و بدون پیش پرداخت) در اقساط ۶ الی ۲۴ ماه به صورت اقساطی کالا و خدمات دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی فولاد گفت: متقاضیان کارت حکمت بازنشستگان می توانند با مراجعه به لینک https://neservices.irsbf.ir جهت دریافت کارت مذکور ثبت نام کنند.

بازنشستگان تامین اجتماعی

ماجرای واریز نیمه شب حقوق‌ بازنشستگان تامین اجتماعی چه بود؟

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران به انتقادات برخی از بازنشستگان درباره واریز نیمه شب حقوق آن‌ها پاسخ داد.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، در پاسخ به انتقاد برخی از بازنشستگان درباره واریز حقوق‌های شبانه به حساب بازنشستگان، گفت: هر زمانی که پول به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شود به صورت آنلاین به حساب بازنشستگان واریز می‌کند، اما از ۲۰ تا ۳۱ هر ماه، سازمان تأمین اجتماعی براساس جدولی که دارد باید حقوق بازنشستگان را پرداخت کند.

وی افزود: ممکن است برای واریز حقوق به حساب بازنشستگان، زمان‌های مختلفی صورت بگیرد و در آنجا به تمام حساب بازنشستگان واریز شود و این به صورت متمرکز است و استانی نیست. بنابراین هر زمانی که پول‌ها واریز می‌شود آن پول‌ها به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

دهقان‌کیا درباره انتقاد برخی بازنشستگان از زمان‌های نامشخص برای پرداخت حقوق، گفت: قطعاً هدف از پرداخت‌های شبانه آزار بازنشستگان نیست بلکه سازمان به دنبال این است که مشکلی در زندگی برای بازنشستگان به وجود نیاید.

وی یادآور شد: اگر پرداخت حقوق‌های بازنشستگان به تأخیر بیفتد ما اعتراض خواهیم کرد اما تاکنون در زمان‌های مشخص و اعلام شده پرداخت شده است و هیچ کدام از بازنشستگان از عقب افتادگی حقوق ماه گذشته سخن نگفته‌اند.

بازنشستگان تامین اجتماعی

اخبار حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

اخبار حقوق بازنشستگان ۱۴۰۲/۰۸/۰۲| از واریز ۲۷۲ میلیارد ریال به‌ حساب بازنشستگان تا ترمیم حقوق بر سایر مؤلفه‌ های پرداخت تاثیری ندارد و جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

مستمری یا حقوق بازنشستگی مقدار پولی بوده که تا پایان عمر بصورت ماهیانه بر اساس احکام جدید بازنشستگان کشوری به حساب افراد واجد شرایط واریز می‌شود. بر اساس اعلام دولت، میزان مستمری بازنشستگان حداقل بگیر تا ۵۷ درصد افزایش خواهد یافت و این افزایش، برای سایر سطوح ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان، می‌باشد. در این صفحه آخرین اخبار حقوق بازنشستگان اعم از لشکری، کشوری، تامین اجتماعی و فرهنگیان اطلاع رسانی می‌شود.

ترمیم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر سایر مؤلفه‌ های پرداخت تاثیری ندارد

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه‌ای مصوبه شورای حقوق و دستمزد در خصوص تأثیر ترمیم حقوق بر سایر مؤلفه‌های پرداخت را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: به استناد ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، مصوبه مورخ ۲۱/‌۰۶/‌۱۴۰۲‬ شورای حقوق و دستمزد در خصوص نحوه تأثیر مبلغ «ترمیم حقوق» موضوع جز (۱) ماده واحده قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری بر سایر مؤلفه‌های پرداخت، به شرح زیر جهت اجرا ابلاغ می‌گردد:

۱- بر اساس قسمت ثانیاً رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، موضوع دادنامه شماره ۱۴۰۲۳۱۳۹۰۰۰۰۱۹۹۱۳۶ مورخ ۲۹/‌۰۱/‌۱۴۰۲‬ مبلغ ناشی از اعمال امتیازات جز (۱) ماده واحده قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از تاریخ ۰۱/‌۰۷/‌۱۴۰۱‬ در محاسبه «پاداش پایان خدمت» و «ذخیره مرخصی استحقاقی» در زمان بازنشستگی و حقوق بازنشستگی مشمولین قابل احتساب است.

۲‌- با توجه به مفاد جز (۱) ماده واحده قانون مذکور، مبلغ ناشی از اعمال امتیازات این جز بدون تأثیر در سایر مؤلفه‌‌های پرداختی مربوط، به صورت ثابت در احکام کارگزینی و قراردادهای کارکنان درج می‌‌شود.

۳‌- به منظور انتظام بخشی در زمینه مقررات اداری و استخدامی و به منظور ایجاد انضباط مالی و انطباق بودجه‌های سنواتی با قانون برنامه ششم، اصلاح فرآیند برنامه ریزی و بودجه ریزی و نظارت بر عملکرد و هزینه‌های دولت:

الف) رعایت ترتیبات مقرر در ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری برای تمامی دستگاه‌های اجرایی اعم از این که مشمول مقررات این قانون باشند یا نباشند، برای تعیین و یا تغییر مبانی و مقررات حقوق و مزایای کارمندان خود و یا هر نوع پرداخت جدید الزامی است.

ب) به استناد بند «ت» ماده (۷) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران: ایجاد و تحمیل هر گونه بار مالی مازاد بر ارقام مندرج در قوانین بودجه سنواتی، توسط دستگاه‌های اجرایی، ممنوع است. مسؤولیت اجرای این حکم بر عهده بالاترین مقام دستگاه اجرایی و یا مقامات مجاز و مدیران مالی مربوط است. تخلف از این حکم، تعهد زائد مازاد بر اعتبار محسوب و متخلف به مجازات موضوع ماده (۵۹۸) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) مصوب ۰۲/۰۳/۱۳۷۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی محکوم می‌شود.

ج) به استناد بند «ث» ماده (۷) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران؛ تمامی تصویب نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، تغییرات تشکیلات، تغییر ضرایب، جداول حقوقی و طبقه بندی مشاغل و افزایش مبنای حقوقی، اعطای مجوز هر نوع استخدام و به کارگیری نیرو و همچنین مصوبات هیأت‌های امنا که متضمن بار مالی باشد، در صورتی قابل طرح و تصویب و اجرا است که بار مالی ناشی از آن قبلاً محاسبه و در قانون بودجه کل کشور تأمین شده باشد. اقدام دستگاه اجرایی بر خلاف این حکم، تعهد زائد بر اعتبار محسوب می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: