پایگاه خبری خانه فوتبال:

دستور فوری پرداخت وام ازدواج.وام ازدواج از متقاضیان زیادی برخوردار است.وام ازدواج دارای شرایط خاصی است. وام ازدواج از کارمزد مناسبی برخوردار است.وام ازدواج اقساط بلند مدتی دارد.

آغاز دوره دوم ثبت نام وام ازدواج 1402

رئیس اداره رفاه و تعاون مدیریت امور دانشجویی، از آغاز دوره دوم ثبت نام وام ازدواج دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1402 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی، زیبا فولادی رئیس اداره رفاه و تعاون دانشجویان در این باره گفت: وام ازدواج به دانشجویان دوره روزانه غیر شهریه ﭘرداز که در حال تحصیل، عقد رسمی کرده اند، برای یک نوبت و حداکثر تا یک سال بعد از تاریخ عقد رسمی با ارائه عقدنامه دائم محضری و سرانه 250 میلیون ریال تعلق می گیرد.

وی افزود: طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دانشجویانی که تاریخ عقد آنها از تاریخ 1402.07.01 به بعد باشد در نظر گرفته خواهد شد.

فولادی در خصوص اعطای وام به زوجین گفت: تنها در صورتی که زوجین دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران باشند، با رعایت سایر شرایط به هر دو نفر تسهیلات ازدواج تعلق می گیرد.

دانشجویان می توانند، از چهارشنبه ۳ آبان تا سه شنبه 25 آبان ماه 1402 با مراجعه به پرتال دانشجویی صندوق رفاه اینجا درخواست خود را ثبت کنند.

مدارک لازم برای درخواست وام ازدواج شامل: ثبت نام در پرتال، فرم درخواست دارای مهر و امضا آموزش، تعهد محضری، حکم ضامن، حساب جاری سراسری تجارت، صفحه ی اول و دوم شناسنامه زوجین به همراه کارت ملی و کپی عقدنامه است که دانشجویان می توانند با مراجعه به معاونت دانشجویی فرهنگی دانشکده محل تحصیل، مدارک را ارائه کنند.

قسط وام ازدواج 180 میلیون تومانی چقدر است؟

به گزارش بانک اول حداقل وام ازدواج برای زوجین ۱۸۰ میلیون تومان است. در صورتی که فقط یکی از زوجین یعنی یا عروس یا داماد درخواست وام ازدواج بدهد، می‌تواند ۱۸۰ میلیون تومان دریافت کند. این مبلغ از سال ۱۳۹۸ به بعد تعیین شد و برای مردان بالای ۲۵ سال و زنان بالای ۲۵ سال مناسب است. این وام باید در طی ۱۰ سال پرداخت شود و قسط ماهانه 1,634,000 تومان است.

وام ازدواج 220 میلیونی

اگر زوج یا داماد زیر ۲۵ سال و زوجه یا عروسی ۲۳ سال سن داشته باشند، می‌توانند برای دریافت وام ۲۲۰ میلیونی اقدام کنند. این وام برای زوجین کم سن و سال‌تر در نظر گرفته شده است و در صورتی که این شرایط سنی را دارا باشید می‌توانید برای دریافت وام ۲۲۰ میلیونی درخواست خود را ثبت کنید. این  مبلغ وام ازدواج هم باید در طی ۱۰ سال در اقساط ماهانه ۲ میلیون تومان بازگشت داده شود.

وام ازدواج 360 میلیونی

همانطور که گفتیم هر یک از زوجین می‌تواند به صورت جداگانه برای دریافت وام ازدواج درخواست خود را ثبت کند. در نتیجه اگر دارای شرایط دریافت وام ۱۸۰ میلیون تومانی هستید، می‌توانید به صورت جداگانه برای دریافت وام اقدام کرده و در مجموع ۳۶۰ میلیون تومان دریافت کنید. قاعدتاً قسط ماهانه این وام هم دو برابر خواهد بود و باید در طی ۱۰ سال آن را پرداخت کنید.

وام ازدواج

وام ازدواج 440 میلیونی

در آخر اگر دارای شرایط سنی زیر و ۲۵ و زیر ۲۳ هستید، می‌توانید هر یک برای دریافت وام ۲۲۰ میلیونی درخواست ثبت کنید و در مجموع ۴۴۰ میلیون دریافت کنید. قصه مبلغ وام هم دو برابر می‌شود و باید در طی ۱۰ سال آن را بازگردانید. توجه داشته باشید که شرایط سنی برای هر یک از زوجین در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال اگر داماد بالای ۲۵ سال سن داشته باشد صرفاً می‌تواند ۱۸۰ میلیون تومان وام دریافت کند و این در حالی است که اگر عروسی ۲۳ سال سن داشته باشد امکان دریافت وام ۲۲۰ میلیونی را دارد و در مجموع زوجین می‌توانند ۴۰۰ میلیون وام دریافت کنند.

نرخ سود و محاسبه قسط وام ازدواج 1402

همانطور که گفتیم اقساط وام‌های ازدواج باید در طی ۱۰ سال یا ۱۲۰ ماه پرداخت شود. نرخ سود وام ازدواج ۴ درصد در نظر گرفته شده است و در ماه اول قسط باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. قسط وام ۱۸۰ میلیونی برابر با ماهیانه 1,634,000 و قسط وام 220 میلیونی برابر با ماهانه ۲ میلیون تومان است. در نتیجه اگر هر یک از زوجین وام ازدواج دریافت کنند، باید در مجموع برای وام ۱۸۰ میلیونی ماهانه ۳حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای وام ۲۲۰ میلیونی ماهانه ۴ میلیون تومان پرداخت کنند.

وام ازدواج امسال نصیب چند نفر شد؟

بنا بر اعلام مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، از ابتدای امسال تا ۳۰ مهرماه به یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۵۱۱ متقاضی وام ازدواج، فرزند و ودیعه مسکن، بیش از ۱۴۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.          

به گزارش تابناک، مهدی صحابی اظهار کرد: در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت از ابتدای سال جاری تا ۳۰ مهرماه، شبکه بانکی کشور به ۴۷۸ هزار و ۳۵۸ نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۹۷ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده که این میزان رشد ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

صحابی افزود: همچنین در سال جاری تاکنون ۴۲۳ هزار و ۶۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند‌آوری، به مبلغ ۲۶ هزار میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده که این میزان رشد ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

طبق اعلام بانک مرکزی ،  وی درباره آمار تسهیلات ودیعه مسکن نیز گفت: از زمان ابلاغ مصوبه شورا در تیرماه سال ۱۴۰۱، متقاضیان وام ودیعه مسکن، تعداد ۳۵۲۴۸۲ تشکیل پرونده داده‌اند که از این تعداد، ۳۱۰ هزار و ۵۵۳ نفر به مبلغ ۱۸.۲۳ همت، موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.

اولین سند الکترونیکی ازدواج صادر شد

میزان/ امروز اولین سند الکترونیکی ازدواج صادر شد، خروجی این سند به‌صورت کاغذ A ۴ تک‌برگی بوده و دارای کد شناسه یکتا است. زوجین می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت من بر اساس کد ملی و شناسه یکتا به اطلاعات و مشخصات مندرج در سند الکترونیکی ازدواج دسترسی داشته باشند.

دفاتر ازدواج و طلاق در گذشته برای ثبت ازدواج یا طلاق مشخصات و مدارک را در دفاتری کاغذی و سنتی ثبت می‌کردند. اما به مرور زمان به دلیل مشکلات و ایراداتی که ثبت سنتی داشت سردفتران ملزم شدند تا مشخصات طرفین و ثبت واقعه ازدواج یا طلاق را در دفاتری الکترونیک انجام دهند و اقدام به اخذ اثر انگشت و امضای دیجیتال از زوجین کنند و در نهایت پس از ثبت الکترونیک ازدواج، سندی کاغذی در اختیار آن‌ها قرار می‌گرفت. در راستای تسهیل در امور مردم، دسترسی آسان و جلوگیری از جعل این اسناد امروز اولین سند الکترونیکی ازدواج صادر شد بدین صورت که پس از ثبت ازدواج در دفاتر ازدواج، فایل یا لینکی در اختیار زوجین قرار می‌گیرد که با مراجعه به آن، محتوای سند ازدواج قابل رویت است.

سید صادق سعادتیان در حاشیه صدور اولین سند الکترونیکی ازدواج برای دو زوج جوان اظهار کرد: هدف از برنامه تحولی قوه قضاییه در بخش صدور سند الکترونیکی ازدواج تسهیل خدمات و ارائه خدمات صحیح به مردم است. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فرایند ثبت ازدواج را از حالت سنتی به الکترونیکی تبدیل کرده است.

وی افزود: در راستای برنامه‌های تحولی قوه قضاییه و دستور رئیس سازمان ثبت اسناد همچنین به مناسبت میلاد امام حسن عسگری (ع) ۲ آبان ماه ۱۴۰۲ بخشنامه حذف دفترچه‌های ازدواج در سراسر کشور صادر و امروز ۳ آبان ماه ۱۴۰۲ این طرح در ۲هزارو ۵۰۰ دفاتر ازدواج رسمی سراسر کشور به صورت همزمان عملیاتی شد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اولین سند الکترونیکی ازدواج با در نظر گرفتن باگ‌های نرم افزاری مربوطه طراحی شده است و امروز اولین سند اردواج الکترونیک صادر و به یک زوج ایرانی تحول داده شد.

وی با اشاره به سیاست پیش‌روی سازمان ثبت اسناد برای الکترونیکی کردن اسناد ادامه داد: الکترونیکی شدن سند ازدواج به جهت اینکه دفترچه‌های ازداوج دارای آسیب‌ها و مشکلاتی بوده، عملیاتی شده است. یکی از مشکلات مربوط به چاپ دفترچه‌های ازدواج است، زیرا این دفترچه‌ها با اوراق و کاغذ‌های خاصی در چاپخانه دولتی چاپ می‌شوند. همچنین خرید کاغذ و انتقال این دفترچه‌ها به ۲ هزارو ۵۰۰ دفتر ازدواج در سراسر کشور مشکلاتی به همراه دارد و بعضاً احتمال فقدان، سرقت، جعل و سوء استفاده‌ از آنها وجود دارد.

وام ازدواج

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با حذف فیزیکی دفترچه ازدواج معضل جعل به صفر می‌رسد و دیگر در سندهای ازدواج اشتباه قلمی مخصوصاً در بخش‌های صداق و مشخصات زوجین نخواهیم داشت.

سعادتیان اظهار کرد: با الکترونیکی کردن سامانه ثبت ازدواج از تخلفات انتظامی و احتمالی سردفتران پیشگیری می‌شود و سلامت اداری نیز در این بخش ارتقا پیدا می‌کند؛ همچنین با حذف دفترچه‌های ازدواج ورودی پرونده‌های جعل در بخش دفترچه‌های ازدواج حذف می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح موجب تسهیل در امور مردم، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، در دسترس بودن و یکسان بودن فرمت‌های سند ازدواج، کاهش تخلفات انتظامی و از انواع جعل در سند‌های ازدواج نیز پیشگیری می‌شود.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: خروجی سند الکترونیکی ازدواج در ابعاد کاغذ A ۴ و تک برگی بوده و دارای کد شناسه یکتا است. زوجین می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت من بر اساس کد ملی و شناسه یکتا به اطلاعات و مشخصات مندرج در سند الکترونیکی ازدواج دسترسی داشته باشند. همچنین دستگاه‌هایی که در مواقع نیاز می‌خواهند اصالت این سند‌ها را احراز کنند می‌توانند متن سند را ملاحظه و صحت آن را احراز کنند.

وی درباره نحو دریافت تسهیلات بانکی از طریق سند الکترونیکی ازدواج گفت: مکاتبه و بخشنامه با بانک مرکزی صورت خواهد گرفت و از تاریخ ۳ آبان ماه ۱۴۰۲ ارائه سند ازدواج برای اخذ وام ازدواج ممنوع است و بانک‌ها باید برای احراز اصالت اسناد ازدواج الکترونیکی به سامانه ثبت من مراجعه کنند و دیگر ضرورتی برای حمل دفترچه ازدواج وجود ندارد.

وام ازدواج / حذف اوراق بهادار در دستور کار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار گرفت

همچنین ستار هاشمی معاونت توسعه فن آوری و خدمات الکترونیک ثبتی در حاشیه صدور اولین سند الکترونیکی ازدواج برای یک زوج جوان اظهار کرد: امروز اتفاق مهم صدور اولین سند الکترونیکی ازدواج در کشور پس از تلاش‌های مجدانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نتیجه رسیده است.

وی افزود: با عملیاتی شدن صدور سند الکترونیکی ازدواج عملاً شاهد این هستیم که کاملا هوشمند و به صورت مکانیزه اطلاعات اصحاب سند در سامانه ثبت من بارگذاری و درج می‌شود.

معاونت توسعه فن آوری و خدمات الکترونیک ثبتی اظهار کرد: زوجین می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت من اطلاعات مربوط به تصدیق اصالت سند ازدواج را ملاحظه کنند.

هاشمی اظهار کرد: برای صدور سند الکترونیکی ازدواج از اصحاب سند اثر انگشت را دریافت می‌کنیم و این اثر انگشت را به صورت برخط از طریق سازمان ثبت احوال بررسی می‌کنم تا احراز هویت کامل شود و نهایتا سند شکل می‌گیرد. این امر باعث می‌شود اطلاعات کسانی که برای آن‌ها سند نکاحی تنظیم می‌شود به صورت کاملا هوشمند و بدون اعمال سلیقه درج شود و از هرگونه تغییر و جعل جلوگیری می‌شود.

معاونت توسعه فن آوری و خدمات الکترونیک ثبتی بیان کرد: از امروز نیز عملا حذف اوراق بهادار در دستور کار قرار می‌گیرد چرا که اوراق بهادار به لحاظ تولید، توزیع و نگهداری چالش‌هایی دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: