پایگاه خبری خانه فوتبال:

هفته دهم لیگ برتر فوتبال فردا با انجام دو مسابقه به پایان می رسد و سپاهان در اصفهان میزبان پرسپولیس است و نساجی هم به مصاف ذوب آهن اصفهان می رود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دو مسابقه پایانی هفته دهم لیگ برتر فردا در اصفهان و  قائمشهر برگزار می شود.

نگاهی به این دو بازی می اندازیم؛

نساجی مازندران- ذوب آهن اصفهان؛ تیم شهر خسته از بحران خارج می شود؟

نتایج نساجی با سیدمهدی رحمتی فاجعه بار است! تیمی که در 4 هفته آخرش در لیگ برتر فقط یک امتیاز از سپاهان گرفته و اکنون با 6 امتیاز در رده پانزدهم جدول لیگ و منطقه خطر و سقوط ایستاده است. آن هم در حالیکه یکی از سه نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیاست. هرچند در آسیا هم حذف شد و دو بازی آخرش مسابقاتی تشریفاتی محسوب می شود. هواداران نساجی از این مساله ناراحتند ولی مدیرعامل باشگاه می گوید که آنها عده ای موبایل به دست هستند! او همانطور که از اسکوچیچ حمایت کرد از رحمتی هم حمایت می کند!  در حالیکه اسکوچیچ با ملوان نتایج فوق العاده خوبی گرفت و نیازی به حمایت چندانی نداشت چون عملکردش گویای همه چیز بود!

رحمتی سرمربی تیم  هم می گوید مقصر ناکامی خودش است ولی بعد می گوید اگر بازیکنانش مثل او احساس مسئولیت می کردند این تیم شرایط بهتری داشت! از همین شرایط می تواند اوضاع اشفته نساجی را متوجه شد. باشگاهی که اکنون مالکش به دنبال واگذاری آن هم هست.

ذوب آهن اما وضعیتی متفاوت دارد یکی از باشگاه های قدیمی و صنعتی که با 15امتیاز در رده پنجم جدول لیگ ایستاده و می خواهد به دنبال رتبه های بهتر هم باشد. نساجی اگر می خواهد نیم فصل دوم استرس سقوط را نداشته باشد باید روند نتیجه گیری خود را تغییر دهد. تیمی که فقط یک برد دارد و 6 گل در 9 مسابقه زده است. نساجی در صورت پیروزی مقابل ذوب آهن تا حد زیادی از بحران فاصله می گیرد ولی امتیاز از دست دادن در این دیدار خانگی می تواند شرایطش را در جدول سخت و سخت تر کند!

سپاهان اصفهان – پرسپولیس؛ الکلاسیکوی آسیایی 

این مسابقه را الکلاسیکو فوتبال ایران می نامند دو تیم همیشه مدعی با جمعی از بهترین بازیکنان فوتبال کشورمان همواره رقابتی جذاب و مهیج داشته اند البته که حواشی هم گاهی بر متن آن غلبه کرده است! این مرتبه اما باید نام مسابقه را الکلاسیکوی اسیایی نامید دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا حاضرند و هر دو تیم تا لحظه آخر شانس صعود به مرحله بعدی را هم دارند. سپاهان در دو هفته اخیر در لیگ برتر فقط یک امتیاز گرفته و در اصفهان بازی را به ملوان باخت تا اکنون با 7 مسابقه و  12 امتیاز در رده هشتم جدول لیگ بایستد با این حال زرد پوشان اصفهانی با 16 گل زده زهردارترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند.

پرسپولیس تنها تیم بدون شکست لیگ  هم در دو هفته اخر در لیگ برتر برنده نشد و مقابل نفت آبادان 10 نفره و ملوان متوقف شد و حتی در آسیا هم مقابل استقلال تاجیکستان در حالی به تساوی یک بر یک رسید که علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوشش بهترین بازیکن میدان شد و شاید اگر بیرانوند نبود نتیجه آن مسابقه یک فاجعه تاریخی برای پرسپولیس رقم می خورد! در آنسوی میدان سپاهان یک برد تاریخی را در آسیا مقابل تیم آلمالیق ازبکستان رقم زد و با 9 گل برای کل آسیا خط و نشان کشید!

از سویی دیگر در سپاهان گروه پرسپولیسی های سابق  شاید انگیزه ای مضاعف برای این دیدار داشته باشند از شهریار مغانلو، رامین رضائیان، رضا اسدی، فرشاد احمدزاده ، احسان پهلوان گرفته تا  عیسی آل کثیر که این اخری همین فصل با هزار داستان وماجرا از پرسپولیس به سپاهان رفت! پرسپولیس اما وضعیت خوبی ندارد وحید امیری مصدوم است، امید عالیشاه سرماخورده است شاید تنها دلخوشی پرسپولیس بودن حضور علیرضا بیرانوند درون دروازه است!

از هر دو تیم امتیاز کم شده البته سپاهان 4 امتیاز و از پرسپولیس یک امتیاز! حالا این دو تیم مغضوب سقف بودجه برای اثبات حقانیت خود به میدان می روند. دو تیم فصل گذشته سه بار باهم بازی کردند که یک بازی مساوی شد و یک بازی را سپاهان در لیگ برد اما در جام حذفی 4 بر 2 از پرسپولیس دراصفهان شکست خورد.

ادامه برنامه مسابقات هفته دهم لیگ برتر:

شنبه ۲۰ آبان

استقلال – تراکتورتبریز- ساعت ۱۵- ورزشگاه آزادی تهران

صنعت نفت آبادان – هوادار تهران- ساعت ۱۵:۳۰- ورزشگاه تختی آبادان

یکشنبه ۲۱ آبان

نساجی مازندران – ذوب‌آهن اصفهان- ساعت ۱۵- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

فولادمبارکه سپاهان اصفهان – پرسپولیس- ساعت ۱۶:۳۰- ورزشگاه نقش جهان اصفهان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: