پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: این همه موقعیت خراب کردن مربی را به سکته می‌رساند.
به گزارش خبرنگار ورزشی فارس از قطر، امیر قلعه نویی در نشست پس از دیدار با هنگ کنگ اظهار داشت: خوشحالیم 3 امتیاز این بازی را گرفتیم. بچه‌ها بازی خوبی هم انجام دادند ولی این همه موقعیت خراب کردن واقعا مربی را به سکته می‌رساند!

*از 6 قدم گل خالی را نزنید، ایراد است

وی افزود: امروز خیلی موقعیت خراب کردیم و 10 دقیقه آخر امکان داشت تنبیه شویم ولی درممجموع همینکه 3 امتیاز را گرفتیم و صعود کردیم خیلی خوشحالیم. به تیم هنگ کنگ و مربی‌شان تبریک می‌گویم. خیلی خوب و قشنگ بازی کردند. دنبال برد بودند. ما با تجربه‌تر و حرفه‌ای تر بودیم ولی از 6 قدم گل خالی را نزنید، ایراد است. 

*از خراب کردن موقعیت های زیاد ناراحت هستم

وی افزود: خوشحالی دیگری هم داریم؛ بعد از چند وقت کلین شیت کردیم. چون بازی هجومی می‌کنیم کلین شیت کردن مهم است. البته در یکی دو صحنه هم باید گل می‌خوردیم که شانس آوردیم. درمجموع از کسب 3امتیاز، صعود و ثبت کلین شیت خوشحالم ولی اینکه زیاد موقعیت خراب می‌کنیم خیلی ناراحت هستم.

*بیشتر به قدرت تاکتیکی خودمان فکر می کنیم تا باخت ژاپن

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه با توجه به شکست ژاپن مقابل عراق آیا این اتفاق تغییری در برنامه‌های تیم ملی در مراحل بعدی ایجاد می‌کند، گفت: طبیعتا مربیان معادلاتی را برای خودشان ترسیم می‌کنند ولی به هرحال در یک مرحله با یکی از این دوتیم روبرو می‌شویم. پس فقط و فقط به دنبال بازی‌های خودمان هستیم که بتوانیم با کیفیت و ارائه یک بازی خوب به مراحل بالاتر برویم. به اینکه با چه تیمی روبرو می‌شویم فکر می‌کنیم. اگر بگوییم نه، یعنی به جدول فکر نکردیم ولی بیشتر باید به قدرت تاکتیکی تیم خودمان فکر کنیم.

*یک مشکل بزرگ بازیکنان تیم ملی

وی درمورد اشتباهات متعدد بازیکنان در طول بازی که ناراحتی خودش را نیز در پی داشت، عنوان کرد: این حرف را قبول دارم. یکی از مشکلات بازیکنان ما این است که کیفیتی که در هر بازی باید داشته باشند را ندارند. چندین سال است با این نوع بازیکنان واقعا مشکل داریم. مثلا در جای دیگر بازیکن یک کیفیت 80درصد دارد و کیفیت بد او هم 70درصد است. 

*شاید بازیکنان هنگ کنگ را دست کم گرفتند

قلعه نویی گفت: نمی‌دانم، شاید به خاطر بازی با ژاپن بوده یا شاید هنگ کنگ را دست کم گرفتند ولی اینکه خوب دویدند و ایجاد موقعیت کردند نشان می‌دهد تیم از نظر تاکتیکی به بلوغ رسیده است. اگر نصف موقعیت‌های ما تبدیل به گل می‌شد نتیجه 4 یا 5 بر صفر می‌شد و طور دیگری سوال می‌کردید. اینکه تیم ایجاد موقعیت می‌کند و در ساختار دفاعی هم نسبت به بازی قبل بهتر بوده، من مربی راضی هستم ولی اینکه موقعیت‌ها را نزنند ایراد کار است. باید تمرکز بیشتری داشته باشیم و هر بازی را فینال ببینیم. متاسفانه در تیم‌ها و بازیکنان ایرانی این مشکل وجود دارد.

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه این نحوه بازی باعث نگرانی و نارضایتی افکار عمومی شده و انتظار می‌رود نمایش بهتری را شاهد باشیم، اظهار داشت: من هم قبول دارم. شاید ناراحتی وجود داشته باشد ولی اگر توپ‌های ما گل می‌شد سوالات برعکس بود. تغییراتی که انجام دادیم به خاطر این بود که برای مراحل حذفی شرایط بدنی بازیکنان را حفظ کنیم. میلاد محمدی خیلی خوب بازی کرد.

*شهریار از آنچه فکر می‌کردیم بهتر بازی کرد

قلعه نویی تصریح کرد: رامین بهترین بازیکن شد. شهریار هم خیلی زحمت کشید و برای خودش ایجاد موقعیت کرد. از آنچه که فکر می‌کردیم بهتر بازی کرد. مترصد این هستیم که بازیکنان را برای بازی‌های حذفی در شرایط خوب بدنی نگه داریم. در ایجاد موقعیت و ساختار دفاعی تیم ما خوب وبد تنها ایراد این بود که از موقعیت‌ها استفاده نکردیم. 

*هتل برای بازیکنان تکراری شده؟

وی درمورد اینکه آیا هتل محل اقامت برای بازیکنان تکراری نشده است، گفت: این هتلی بوده که قبلا هم آنجا بودند. مدیریت هتل نهایت همکاری را همیشه با تیم ملی دارد. یک سالن بدنسازی در طبقات تجهیز کردیم که شاید جای دیگری بود این کار را نمی‌کردند. کنار هتل هم فروشگاهی هست که بعضا بچه‌ها می‌روند و دوری می‌زنند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: