پایگاه خبری خانه فوتبال:

ستاره ایرانی رم برای دومین بازی پیاپی در سری آ نقش کلیدی در پیروزی تیمش داشت.
به گزارش "ورزش سه"، آزمون در دوران سرمربیگری ژوزه مورینیو در آ اس رم هیچ‌وقت فرصت حضور در جمع 11 نفر اصلی را به دست نیاورد و همواره به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین می‌رفت، اما در جریان جام ملت‌های آسیا که این ستاره ایرانی مشغول درخشش در ترکیب تیم ملی بود، نیمکت جالوروسی دچار تغییر شد و دنیله ده‌روسی هدایت گرگ‌ها را برعهده گرفت که این اتفاق برای سردار هم خوشایند بود و او را به ترکیب رساند تا در دو بازی پیاپی مثمر ثمر کار کند.
سردار آزمون که پس از 14 حضور تعویضی در رقابت‌های سری آ ایتالیا در دیدار هفته گذشته مقابل فروزینونه برای نخستین بار در فصل 24-2023 به ترکیب اولیه جالوروسی رسید و توانست جواب اعتماد دنیله ده‌روسی را با گلزنی و درخشش در آن مسابقه بدهد، امشب هم در جمع 11 نفر اصلی برابر تورینو قرار گرفت که بازهم فوق‌العاده ظاهر شد.

ستاره ایرانی رم با وجود اینکه چهار شب قبل در مسابقه برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا مقابل فاینورد شانس بازی به‌عنوان یار جانشین را هم در طول 120 دقیقه به دست نیاورد، امشب جای روملو لوکاکو را در راس خط حمله جالوروسی گرفت و همانطور که ده‌روسی در مصاحبه قبل از بازی گفته بود، قابل انتظار کار کرد و دوباره جواب اعتمادش را داد.

آزمون در لحظات ابتدایی مسابقه یک خطا گرفت و در دقیقه هفت هم سعی در موقعیت‌سازی داشت که پاس او به مقصد نرسید، اما در دقیقه 9 با یک فرار سریع یک فرصت عالی ساخت که راسموس کریستنسن نتوانست از آن استفاده کند.

سردار که انگیزه زیادی در بازگشت دوباره به ترکیب آ اس رم داشت، در دقیقه 9 از روی خط میانه زمین استارت سریعی زد و توپ را برداشت و تا محوطه جریمه تورینو پیشروی کرد و در حالی که دو مدافع حریف روی پای او آمده بودند، با یک پاس در عرض کریستنسن را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد، اما شوت او به تیرک عمودی اصابت کرد تا اولین پاس گل آزمون در سری آ ثبت نشود.

تورینو در دقیقه 14 یک تعویض اجباری در ترکیب خود داشت و سابا سازونوف را به زمین آورد که این مدافع گرجستانی با توجه به تجربه هم‌بازی بودن با سردار آزمون در زنیت سنت‌پترزبورگ، در بدو ورود بازی با این ستاره ایرانی دست داد و خوش و بش کرد.

رم که سراپا حمله شده بود، در دقیقه 40 با پاس رو به جلوی برایان کریستانته به محوطه جریمه سعی در ایجاد موقعیت داشت که سردار آزمون پس از تصاحب توپ عالی، به یکباره با خطای سازونوفِ تعویضی نقش بر زمین شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد و شرایط را برای گلزنی دوست صمیمی خود به وجود بیاورد.

سردار آزمون که پیش از این دو گل در سری آ به ثمر رسانده و روی دو گل دیگر تیمش در این رقابت‌ها نقش داشت، امشب هم مقابل تورینو پنالتی گرفت تا پائولو دیبالا آن را تبدیل به گل کند و رم را با نتیجه یک بر صفر پیش بیاندازد.

ووان زاپاتا دو دقیقه پس از گلزنی دیبالا کار را به تساوی کشید تا نیمه اول با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کند، اما سردار آزمون در 45 دقیقه ابتدایی بهترین بازیکن تیمش از نظر آماری مقابل تورینو بود و دوباره مثمر ثمر ظاهر شد.

رم در دقیقه 57 با شوت فنی و استثنایی دیبالا به گل دوم رسید و هشت دقیقه پس از آن هم سه تعویض همزمان انجام داد و سردار آزمون پس از عملکرد درخشان و پرتلاش در خط حمله، جای خود را به روملو لوکاکو داد.

شاگردان ده‌روسی در شبی که سردار بازی موثری به نمایش گذاشت، در نهایت با هت‌تریک پائولو دیبالا به برتری سه بر دو مقابل تورینو رسیدند تا 44 امتیازی و در رتبه ششم جدول سری آ بایستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: