پایگاه خبری خانه فوتبال:

ستاره اهوازی باشگاه السد قطر یکی از چند بازیکن جوان ایرانی است که ما را به آینده‌ تیم ملی کشورمان امیدوار می‌کند.

به گزارش "ورزش سه" در تابستان سال 1400 بود که عبدالله ویسی، سرمربی وقت فولاد خوزستان، اجازه‌ حضور یک پسر 18 ساله اهوازی به نام "محمدامین حزباوی" در تمرینات تیم بزرگسالان فولاد را صادر کرد؛ بازیکن جوانی که خیلی زود استعدادهایش را به نمایش گذاشت و قبل از شروع لیگ آن سال با درخشش در بازی دوستانه‌ فولاد خوزستان مقابل گل‌گهر سیرجان مورد تأیید مهدی مهدوی‌کیا، سرمربی آن روزهای تیم ملی امید، قرار گرفت و همراه با ملی‌پوشان امید عازم ازبکستان شد تا سه بازی رسمی در مرحله اول انتخابی را تجربه کند.

گرچه با جدایی زودهنگام عبدالله ویسی و بازگشت دوباره جواد نکونام به فولاد خوزستان، فرصت اندکی در بازی‌های آن فصل به حزباوی داده شد، اما این بازیکن در دومین فصل حضورش در تیم بزرگسالان فولاد خوزستان توانست نظر مساعد نکونام را جلب کند و به ترکیب اصلی سرخ‌پوشان اهوازی راه یابد. برگزاری مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا در کشور قطر هم ویترین مناسبی بود تا حزباوی بتواند استعدادهایش را در سطح آسیایی به نمایش بگذارد، تا جایی که AFC نام وی را در فهرست سه کاندیدای عنوان بهترین بازیکن زیر 20 سال آسیا قرار داد و سه تیم مطرح قطری یعنی السد، العربی و الدحیل هم برای خریداری پدیده‌ی جوان فوتبال ایران وارد میدان شدند تا سرانجام سداوی‌ها با ارائه مبلغی قابل توجه رضایت باشگاه فولاد خوزستان برای ترانسفر این بازیکن به قطر را جلب کردند.

پیوستن به تیمی که 2 بار جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده، تیمی که 11 بازیکن ملی‌پوش قطری به اضافه‌ هفت بازیکن خارجی را در فهرست بازیکنانش داشت و البته سه مدافع آن هم جزء مهره‌های کلیدی تیم ملی قطر مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا بودند، این سؤال را ایجاد کرد که آیا بازیکن جوانی مانند محمدامین حزباوی می‌تواند در تیم بزرگی مثل السد فرصت بازی پیدا کند؟!

پاسخ این سؤال با سپری شدن هفته‌های ابتدایی لیگ ستارگان قطر و لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد و حزباوی 20 ساله توانست بین آن‌همه ستاره‌ مطرح السد جایگاهش را در ترکیب اصلی پیدا کند. حتی بعد از پایان جام ملت‌های آسیا که 11 بازیکن السد با عنوان قهرمانی از تیم ملی به باشگاه‌شان برگشته‌اند، باز هم این مدافع اهوازی توانسته همچنان یکی از عناصر اصلی صدرنشین لیگ قطر باشد. حزباوی در 13 بازی از 15 بازی این فصل لیگ ستارگان قطر برای السد به میدان رفته است که آخرین بازی شب گذشته با تساوی مقابل الغرافه تمام شد و حزباوی 90 دقیقه کامل در میدان حضور داشت.

در روزهایی که میانگین سنی بالای تیم ملی ایران، بزرگ‌ترین دغدغه طرفداران این تیم برای سال‌های آینده است، محمدامین حزباوی یکی از بارزترین جوان‌هایی است که می‌تواند ما را به آینده‌ تیم ملی امیدوار کند. می‌توان حدس زد که امیر قلعه‌نویی در آینده‌ای نزدیک فرصت بازی در تیم ملی را به چنین بازیکنی بدهد؛ بازیکنی که می‌توانست پیراهن تیم ملی دیگری را هم به تن کند، اما تصمیم گرفت باز هم منتظر پوشیدن لباس تیم ملی ایران بماند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: