پایگاه خبری خانه فوتبال:

ستاره ایرانی پورتو با پایان مصدومیت اتفاق غیرمنتظره‌ای را مقابل آرسنال تجربه کرد.
به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی پس از اینکه نتوانست همراه با تیم ملی ایران به فینال جام ملت‌های آسیا راه پیدا کند، در بازگشت به پرتغال و اردوی پورتو فقط در یک دیدار مقابل آروکا به‌عنوان یار جانشین به میدان رفت و پس از آن حدود یک ماه از میادین دور بود تا اینکه دیشب دوباره برابر آرسنال حضور تعویضی در زمین داشت و شب تلخی را سپری کرد.

ستاره ایرانی پورتو که پس از یک مسابقه نیمکت‌نشینی و پنج مسابقه پیاپی دوری از فهرست نفرات تیمش به علت مصدومیت، به دوری یک ماهه‌اش از میادین پایان داد و در دقیقه 88 مسابقه شب گذشته مقابل آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت، اتفاق عجیبی را در شب ناکامی و حذف تیمش در ضربات پنالتی مواجه شد.

مهدی طارمی پس از غیبت در مسابقه رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته در بازی برگشت دوباره به فهرست پورتو اضافه شد و در شرایطی به زمین آمد که شانس درخشش در وقت‌های اضافه 30 دقیقه‌ای را داشت ولی فقط یک فرصت جدی به دست آورد، اما در ضربات پنالتی پشت هیچ‌کدام از توپ‌ها قرار نگرفت.

ستاره ایرانی پورتو چهار شب پس از اینکه در 9 آبان 1402 در بازی هفته دهم لیگ برتر پرتغال مقابل تیم استوریل پنالتی مهمی را از دست داد و با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند، در مسابقه دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا برابر رویال آنتورپ بلژیک با تصمیم سرخیو کونسیسائو پنالتی نزد و اوانیلسون جای او را گرفت که دیشب هم چنین شرایطی برای او پیش آمد.

طارمی که بعد از آن اتفاق فقط یکبار در رقابت‌های لیگ کاپ پرتغال مقابل لیکسوئس دسته دومی پنالتی زد و در بازی تیم ملی ایران برابر قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا نیز با وجود حضور در زمین پشت ضربه پنالتی قرار نگرفته بود، دیشب هم در جدال حساس با آرسنال جزو پنالتی‌زنان نبود تا در نهایت تیمش هم از چمپیونز لیگ کنار برود.

تیم فوتبال پورتو که در مسابقه رفت مقابل توپچی‌ها به برتری یک بر صفر رسید ولی شب گذشته در طول 120 دقیقه در ورزشگاه امارات لندن با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود و در نهایت هم آرسنال با برتری 4 بر 2 طلسم‌شکنی کند و به جمع هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسد.

سهم دو تیم در ضربات پنالتی 4 ضربه بود که وندل و گالنو، دو ستاره پورتو ضربات دوم و چهارم را از دست دادند ولی نکته مهم اینجا بود که مهدی طارمی با نظر کونسیسائو جزو پنالتی‌زنان قرار نگرفت.

مهدی طارمی که در چهار ماه و نیم گذشته فقط یک پنالتی را در رقابت‌های کم‌ارزش لیگ‌کاپ پرتغال تبدیل به گل کرده و طی فصول اخیر پنالتی‌زن اول تیم‌هایش بود، دیشب در حساس‌ترین مقطع پشت ضربه پنالتی قرار نگرفت تا مقابل آرسنال مغلوب شوند و از لیگ قهرمانان کنار بروند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: