پایگاه خبری خانه فوتبال:

روبرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان، از تصمیم مدیران فوتبال آلمان برای قطع همکاری با آدیداس عصبانی است.

به گزارش "ورزش سه"، پایان همکاری فدراسیون فوتبال آلمان با آدیداس پس از 77 سال باعث شد که بسیاری از رسانه‌ها و فوتبال‌دوستان از این تصمیم غافلگیر و متعجب شوند. 
مقامات این فدراسیون روز پنجشنبه این هفته اعلام کردند که قرار است از سال 2027 با همکاری نایکی دست به تولید و طراحی پیراهن‌های تیم ملی آلمان بزنند و این در حالی است که پیراهن این تیم در طول چند دهه اخیر همیشه با طرح آدیداس شناخته شده بود.

این تصمیم که از سوی مدیران فوتبال آلمان گرفته شده باعث شد که حتی صدای روبرت هابک که معاون صدراعظم این کشور است هم دربیاید و او به پایان این همکاری 77 ساله اعتراض کرد. 

او در این باره به خبرنگاران گفت: «من به سختی می‌توانم پیراهن آلمان بدون این سه خط معروف را تصور کنم. از نظر من، آدیداس و رنگ مشکی-قرمز-طلایی همیشه به یکدیگر تعلق دارند. این بخشی از هویت آلمان است. دوست داشتم همه چیز میهن پرستانه‌تر باشد.»

آدیداس از سال 1950 طراحی و تولید پیراهن تیم ملی آلمان را برعهده داشت و یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر این تیم در قهرمانی‌هایش در جام جهانی و جام ملت‌های اروپا بوده است. اما حالا قرار است نایکی جای این شرکت را بگیرد و این نقطه عطفی برای این تیم خواهد بود. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: