پایگاه خبری خانه فوتبال:

به گزارش ورزش سه، تیم ملی چین که در گروه سوم رقابت‌های جام جهانی 2026 و جام ملت‌های آسیا 2027 با تیم‌های کره جنوبی، تایلند و سنگاپور رقابت می‌کند، امروز در دور چهارم مسابقات برابر سنگاپور قرار گرفت و موفق شد به پیروزی 4-1 مقابل میهمان خود دست پیدا کند.
چین در دقیقه 21 این مسابقه توسط وو لی به گل رسید، اما تیم سنگاپور تنها یک دقیقه بعد روی ضربه محمد فارس بن رملی به گل رسید تا در دقیقه 22 بازی را به تساوی بکشاند.
سپس فرناندو انریکه گل دوم چین را در دقیقه 65 از روی ضربه پنالتی به ثمر رساند اما در ادامه و در دقیقه 79 مسابقه، لی یوانی، بازیکن چین، از زمین اخراج شد تا چین ده نفره شود.

البته چینی‌ها با وجود اینکه با یک یار کمتر به بازی ادامه می‌دادند، گل‌های سوم و چهارم را به ترتیب توسط وو لی و وی شیهائو در دقایق 85 و 90 به ثمر رساندند و امید سنگاپوری ها برای رسیدن به گل تساوی را به کلی از بین بردند.

این اولین پیروزی تیم ملی چین با هدایت برانکو ایوانکوویچ بود. این تیم هفته گذشته در اولین دیدار خود با این سرمربی کروات به تساوی 2-2 رسیده بود اما با پیروزی در دیدار امروز توانست از بحران خارج شود.

با این نتیجه تیم ملی چین با 7 امتیاز در رده دوم و سنگاپور با یک امتیاز در رتبه چهارم گروه قرار گرفت. در حال حاضر کره جنوبی با 10 امتیاز صدرنشین این گروه است و تایلند 4 امتیازی نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: