پایگاه خبری خانه فوتبال:

نمایش ستاره ریزنقش تیم ملی کاری کرد تا امیر قلعه‌نویی دوباره روی او حساب باز کند.
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال ایران در سالیان گذشته با حضور مهدی طارمی و سردار آزمون در خط حمله زهردار بود و حریفان را به دردسر می‌انداخت، اما طی سه ماه گذشته یک بازیکن جدید هم به این جمع اضافه شده که درخشش او پشت سر این دو مهاجم در گل‌ها و طراحی حملات ایران موثر بوده است.

مهدی قایدی با وجود اینکه ماه‌ها از تیم ملی دور بود، بخاطر عملکرد درخشان در لیگ برتر امارات توانست خودنمایی کند و با تاثیرگذاری در بیشتر بازی‌های این فصل اتحاد کلباء در فهرست نهایی جام ملت‌های آسیا قرار بگیرد و در فیفا دی اخیر هم در دو دیدارِ مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 بازی کند.

ستاره ریزنقش تیم ملی در دو دیدار ابتدایی در جام ملت‌های آسیا مقابل فلسطین و هنگ‌کنگ موفق به گلزنی شد و پس از آن هم در دو مسابقه برابر امارات و سوریه در ترکیب حضور تاثیرگذاری داشت، اما بعد از غیبت در سه بازی پیاپی، دیشب دوباره به جمع 11 نفر اصلی برگشت و گلزنی کرد.

مهدی قایدی پس از نیمکت نشینی مقابل ژاپن و قطر در جام ملت‌ها و حضور تعویضی در مسابقه رفت برابر ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 که یک پاس گل داد، شب گذشته در بازی برگشت در عشق‌آباد هم دوباره مثمر ثمر ظاهر شد و گل سه امتیازی زد.

قایدی که پس از جام ملت‌های آسیا در رقابت‌های باشگاهی دو گل به ثمر رسانده، یک پاس گل داده و پنالتی گرفته بود، با حضور تعویضی برابر ترکمنستان در نخستین بازی سال موثر ظاهر شد و شب گذشته هم مقابل ترکمن‌ها یک گل تماشایی زد.

بدون تردید عملکرد قایدی در جام ملت‌های آسیا و دو دیدار گذشته در مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل ترکمنستان و البته نمایشی که در رقابت‌های باشگاهی داشته، می‌تواند او را تبدیل به مهره ثابت تیم ملی در کنار مهدی طارمی و سردار آزمون کند.

مهدی قایدی نخستین بازی خود برای تیم ملی ایران زیر نظر قلعه‌نویی را در دیدار تدارکاتی مقابل افغانستان با حضور تعویضی در زمین انجام داد و پس از آن هم در فینال تورنمنت کافا برابر ازبکستان جزء نفرات اصلی بود، اما پس از درخششی که در دو مسابقه دوستانه قبل از جام ملت‌های آسیا مقابل اندونزی و بورکینافاسو داشت و دبل کرد، در رقابت‌های 2023 قطر به ترکیب رسید و شرایط خوب خود را ادامه داد.

این ستاره ریزنقش تیم ملی که حالا مثل طارمی و آزمون در فیفا دی مشغول درخشش است، در فصل جاری لیگ برتر امارات هم 16 بار به میدان رفته و در هشت مسابقه گلزنی کرده، دو پاس گل داده که آمار جالب توجهی برای این بازیکن سابق استقلال به حساب می‌آید.

قایدی در دوران سرمربیگری امیر قلعه‌نویی در تیم ملی 10 بازی انجام داده که در نیمی از این مسابقات گلزنی کرده و پاس گل هم داده تا نوید یک ستاره دیگر در فاز هجومی تیم ملی را بدهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: