پایگاه خبری خانه فوتبال:

آلومینیوم صفر - استقلال 1: یک پیروزی فوق‌العاده!
پیروزی در اراک که اغلب مدعیان در آنجا متوقف شده‌اند ارزشی دوچندان برای استقلال دارد.
به گزارش ورزش سه، استقلال در یک بازی سخت و نفس‌گیر در هفته بیست و سوم لیگ برتر با برتری یک بر صفر مقابل آلومینیوم صدرنشین باقی‌ماند و سه امتیاز مهم را از یک دیدار خارج از خانه به دست آورد.

آبی‌پوشان در نیمه نخست این مسابقه عملکرد هجومی خوبی داشتند و حملات پرتعدادی روی دروازه تیم میزبان شکل دادند اما در گل کردن موقعیت‌های گل با دقت نبودند، دقیقه آخر نیمه نخست روی ارسال ابولفضل جلالی این گوستاوو بلانکو بود که گل برتری را به ثمر رساند و استقلالی‌ها برنده به رختکن رفتند.

در نیمه دوم بازی برابر دنبال می‌شد اما هرچه به پایان مسابقه نزدیک شد آلومینیوم توپ و میدان را در اختیار گرفت و در بیست دقیقه پایانی مسابقه فشار زیادی روی دروازه استقلال ایجاد کردند اما موفق به گلزنی نشدند.

در ده دقیقه پایانی مسابقه آلومینیوم رو به بازی مستقیم آورد و با ارسال‌های پیاپی دروازه استقلال را تهدید کردند و در چند صحنه تا آستانه گلزنی پیش رفتند اما در نهایت این استقلال بود که توانست دروازه خود را بسته نگه دارد و سه امتیاز مسابقه را کسب کند.

ضربه رضا جبیره در دقیقه 94 با فاصله اندک در حالی که حسینی تسلیم شده بود به بیرون رفت تا پس از اوت شدن توپ کاپیتان استقلال سجده کند و نفس راحتی بکشد.

با توجه به شکست تراکتور و تساوی سپاهان آبی‌ها در انتظار از دست دادن امتیاز توسط پرسپولیس خواهند نشست تا فاصله خود را با دیگر تیم‌های مدعی بیشتر کنند.

تاریخ و ورزشگاه: هفته 23 - 24 فروردین 1403 - ورزشگاه امام خمینی (ره)

داور: رضا عادل؛ کمک‌ها: یعقوب سخندان، بهمن عبداللهی و احمد محمدی؛ ناظر: اسماعیل صفیری

ترکیب آلومینیوم:

احمد گوهری، مهران موسوی، میلاد بدرقه (70- رضا جبیره)، امیر نوری (70- ابوالفضل قنبری)، یونس اکبرپور، احسان قهاری، عارف حاجی عیدی، امین جهان‌کهن، محمدامین کاظمیان (85- شروین بزرگ)، مهدی لیموچی، محمدمهدی لطفی (74- علیرضا نقی زاده) 

سرمربی: مجتبی حسینی

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، ایمان سلیمی، ابوالفضل جلالی، میلاد فخرالدینی، روزبه چشمی، جلال الدین ماشاریپوف (2+90- جعفر سلمانی)، آرش رضاوند، زبیر نیک‌نفس (78- امید حامدی فر)، مهرداد محمدی (78- پیمان بابایی) ، گوستاوو بلانکو

سرمربی: جواد نکونام

شرح گل:

دقیقه 1+45، بلانکو (آلومینیوم ۰ - ۱ استقلال) : ارسال ابوالفضل جلالی روی دروازه با ضربه سر بلانکو به سمت دروازه شلیک شد و تلاش‌های گوهری بی‌فایده بود و توپ پس از برخورد به تیرک به گل تبدیل شد.

لحظات حساس:

دقیقه 1: در همان دقایقی ابتدایی مسابقه استقلال صاحب  کرنر شد و ایمان سلیمی با ضربه سر توپ را با فاصله کم به بیرون زد.

دقیقه 8 : حرکت خوب استقلالی‌ها با پاس ابوالفضل جلالی از داخل محوطه همراه شد و توپ با فاصله کم از مقابل مهرداد محمدی رد شد تا دروازه خالی آلومینیوم باز نشود.

دقیقه 16: امیر نوری از پشت محوطه جریمه با ضربه بغل پا دروازه استقلال تهدید کرد که با فاصله زیاد توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: باز هم کرنر برای استقلال و ضربه سر بلانکو خطرناک از کنار دورازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۱ : ارسال ماشاریپوف روی دورازه آلومینیوم با پرواز بلند سلیمی همراه شد و ضربه سر او روی تیرک دروازه گوهری فرود آمد و به بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: کار خوب بازیکنان استقلال پس از چند پاس پیاپی به بلانکو در محوطه جریمه رسید و این بازیکن برای گل کردن توپ یک گام کم آورد و موقعیت از دست رفت.

دقیقه 50: ارسال خطرناک روی دروازه استقلال با واکنش خوب حسینی به کرنر رفت.

دقیقه 52: ارسال کرنر روی دروازه استقلال با ضربه مهران موسوی همراه شد و به شکل خطرناک از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷ : در شلوغی محوطه جریمه نقی‌زاده با ضربه سر دروازه استقلال را تهدید کرد و حسینی به سادگی توپ را در آغوش کشید.

دقیقه 4+90 : ضربه سر رضا جبیره با اختلاف اندک از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت تا بزرگترین شانس آلومینیوم در ثانیه‌های پایانی به گل  تبدیل نشود.

کارت زرد:

میلاد فخرالدینی (3) جلال الدین ماشاریپوف (60)

مهران موسوی (60)

حواشی:

* بازیکنان استقلال در همان ابتدای مسابقه پس از کارت گرفتن میلاد فخرالدینی اعتراض‌های شدیدی به داور مسابقه داشتند.

* هواداران دو تیم جو جالبی را در ورزشگاه ایجاد کردند و به شدت تیم‌های‌خود را تشویق می‌کنند.

* جواد نکونام بعد از چند خطای پیاپی که برای استقلال گرفته نشد به شدت به داور مسابقه اعتراض کرد و کارت زرد دریافت کرد.

* کیانوش رحمتی، دستیار جواد نکونام، در ادامه اعتراضات به داوری کارت زرد دریافت کرد.

* گوستاوو بلانکو گل خود را در این مسابقه به مهدی‌مهدی پور هافبک مصدوم استقلال تقدیم کرد و یاد این بازیکن را به همراه هم تیمی‌های خود زنده کرد.* درگیری نسبتا شدیدی بین بازیکنان شکل گرفت و بازیکنان استقلال معتقد بودند مهران موسوی به دلیل حرکت غیر ورزشی روی ماشاریپوف از زمین باید اخراج شود اما داور تصمیم گرفت به هر دو بازیکن کارت زرد نشان دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: