پایگاه خبری خانه فوتبال:

پرسپولیس که تا ثانیه‌های پایانی تحت فشار بود، سه امتیاز ارزشمند را به دست آورد.
به گزارش "ورزش سه"، در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و سوم لیگ برتر، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان ملوان بندر انزلی بود و موفق شد در یک بازی سخت و نفسگیر با یک گل شاگردان مهدی تارتار را شکست بدهد.

نیمه اول این بازی دقایق کسل کننده زیادی داشت و پرسپولیس نیز نتوانست از معدود موقعیت‌هایش استفاده کند اما سرخ‌ها در شروع نیمه دوم توسط عیسی آل کثیر پیش افتادند.در ادامه بازی ملوان حملات زیادی را ترتیب داد و پرسپولیس در دقایق پایانی در لاک دفاعی فرو رفته بود اما در پایان موفق شد از تک گل خود حفاظت کند و با سه امتیاز از بازی خارج بشود.

پرسپولیس با این پیروزی ۴۹ امتیازی شد و با یک امتیاز کمتر از استقلال در رده دوم باقی ماند. ملوان نیز با ۳۸ امتیاز پس از سپاهان در رتبه پنجم قرار گرفته است.

هفته بیست و سوم/ جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

ورزشگاه آزادی

داور: پیام حیدری کمک‌ها: محمدرضا منصوری، محمد هاشمی نسب و محمدرضا تارخ  ناظر: رحیم رحیمی مقدم

شرح گل:

پرسپولیس یک- ملوان صفر (دقیقه ۴۹: عیسی آل‌کثیر): مسعود ریگی با پاس خود توپ را به سمت راست برد و سانتر دقیق امید عالیشاه با ضربه سر عیسی به گل تبدیل شد.

ترکیب پرسپولیس:

امیررضا رفیعی، حسین کنعانی، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی فر، عبدالکریم حسن، مسعود ریگی، سروش رفیعی (۷۰-محمد خدابنده‌لو)، مهدی ترابی (۷۶-سعید صادقی)، اوستون ارونوف (۸۴-علی نعمتی)، امید عالیشاه (۸۴-سینا اسدبیگی) و عیسی آل کثیر (۷۶-وحید امیری)

سرمربی: اوسمار ویرا

ترکیب ملوان:

حبیب فرعباسی، حامد نورمحمدی، حسین صادقی (۵۸-میلاد سرلک)، مجید عیدی، آرمان اکوان، ابوذر صفرزاده، پدرام قاضی پور، پویا پورعلی (73-محمدرضا بردبار)، مهران احمدی (۵۸-محمد عمری)، محمدرضا سلیمانی و رضا جعفری (۳+۹۰-ماهان صادقی)

سرمربی: مهدی تارتار

لحظات حساس:

دقیقه ۱۱: فرار عیسی آل کثیر راه به جایی نبرد و توپ در اختیار فرعباسی قرار گرفت.

دقیقه ۲۳: روی یک صحنه نزدیک بود رفیعی، گلر جوان پرسپولیس به اشتباه بیفتد اما خطر رفع شد.

دقیقه ۲۵: فرصت خطرناک برای پرسپولیس روی حرکت پا به توپ ترابی به عالیشاه رسید که شوت او با تکل مجید عیدی راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۶: حرکت فوق العاده ارونوف از سمت چپ با شوت ناقص کنعانی به گولسیانی رسید اما شوت او در دهانه دروازه از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: فرصت برای پرسپولیس روی حرکت عالی و پاس ترابی که شوت امید عالیشاه از زاویه بسته توسط حبیب فرعباسی به خوبی مهار شد.

دقیقه۶۰: شوت سنگین ابوذر صفر زاده از پشت محوطه با شیرجه رفیعی راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۹: حرکت پا به توپ محمد عمری به سمت محوطه پرسپولیس چسبیده به محوطه جریمه با تکل بلند عالیشاه دور شد.

دقیقه ۷۵: سانتر خطرناک قلضی پور از روی ضربه کاشته با ضربه عبدالکریم حسن راهی کرنر شد. کرنر ملوان نیز با مشت امیررضا رفیعی دور شد.

دقیقه ۲+۹۰: شوت قاضی پور به مدافعین پر تعداد پرسپولیس خورد و برگشت داده شد.

دقیقه ۶+۹۰: چند حمله خطرناک از ملوانی‌ها نفس پرسپولیس را در سینه حبس کرد اما در نهایت توپ دور شد.

 کارت زرد

امیررضا رفیعی (۴+۹۰)

حواشی:

عمری و سرلک، دو بازیکن سابق پرسپولیس در نیمه دوم وارد زمین شدند که ورق را به سود ملوان برگردانند.

امیررضا رفیعی در دقیقه ۴+۹۰ به علت اتلاف وقت کارت زرد گرفت.

بهترین بازیکن: محمد عمری، بازیکن تعویضی ملوان مقابل تیم سابق خود بسیار خوب کار کرد و پرسپولیس را تحت فشار قرار داده بود. امیررضا رفیعی نیز در نیمه دوم چند واکنش خوب داشت و دروازه‌اش را بسته نگه داشت.

اتفاق ویژه: پرسپولیس برای سومین هفته متوالی موفق شد به پیروزی برسد تا اختلافش با صدر حداقلی باقی بماند. نکته ویژه این بازی سه صحنه مشکوک داوری بود که اعتراض کادرفنی ملوان را برانگیخت و کارشناسان داوری هم در این باره نظر خواهند داد. همچنین تقابل محمد عمری که به نظر انگیزه بسیار زیادی داشت، با تیم سابقش بسیار جالب بود و او با کوهی از انگیزه وارد زمین شده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: