پایگاه خبری خانه فوتبال:

سازمان خصوصی‌سازی سرانجام آگهی مزایده دو باشگاه سرخابی را منتشر کرد.
به گزارش "ورزش سه"، دقایقی پیش سازمان خصوصی‌سازی آگهی مزایده سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را در خروجی وب‌سایت خود قرار داد و همچنین روزنامه ایران و سازندگی در جدیدترین شماره خود از متقاضیان برای خرید سهام سرخابی‌ها دعوت کردند.
نکته مهم اینکه برخلاف اعلام اولیه مبنی بر واگذاری 51 درصد سهام پرسپولیس و استقلال که در ادامه به 81 درصد افزایش پیدا کرد، در این آگهی رسمی اعلام شده که 85 درصد سهام این دو باشگاه به مزایده گذاشته خواهد شد.
به این ترتیب و باتوجه به عرضه اولیه ده درصدی به مردم، 95 درصد سهام پرسپولیس و استقلال از دست دولت خارج خواهد شد و تنها پنج درصد در اختیار دولت خواهد بود که البته هنوز در این مورد اعلام رسمی انجام نشده است.

lr11tqu5

نکته مهم اینکه سهام پرسپولیس با قیمت 3190 میلیارد تومان واگذار خواهد شد و باشگاه استقلال با بهای 2748 میلیارد تومان فروخته می‌شود تا سرخپوشان پایتخت چیزی در حدود 450 میلیارد تومان با ارزش‌تر از همتای آبی‌پوش خود باشند.

از طرف دیگر بنابر آگهی مزایده، خریدار این دو باشگاه باید ده درصد رقم فروش را به‌صورت نقدی در اختیار دولت قرار دهد که برای پرسپولیس 319 و برای استقلال 274 میلیارد تومان خواهد بود.

همچنین تاریخ عرضه سهام دو باشگاه بر عهده بازار فرابورس گذاشته شده و از آن طرف اطلاعیه رسمی فرابورس در این مورد روی خروجی این وب‌سایت قرار نگرفته تا تاریخ رسمی واگذاری فعلا مشخص نباشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: