پایگاه خبری خانه فوتبال:

ال‌کلاسیکوی برگشت لالیگا به جذاب‌ترین شکل ممکن برگزار شد. در این دیدار پرگل و دیدنی بارسلونا دو بار جلو افتاد اما رئالی‌ها هر دو بار به بازی برگشتند و سپس در وقت‌های اضافه گل سوم را به بارسا زدند تا ۳ امتیاز بازی را کسب کنند و با ۸۱ امتیاز در یک قدمی قهرمانی لالیگا قرار بگیرند.
بازی پایاپای آغاز شد اما این بارسلونا بود که روی ارسال کرنر رافینیا و در ادامه ضربه سر کریستنسن به گل رسید.
پس از گل، رئال حملاتش را آغاز کرد. در دقیقه ۸ پاس فوق‌العاده مودریچ در مقابل دروازه بارسا به وینیسیوس رسید اما ضربه او با بی‌دقتی از بالای دروازه به بیرون رفت.
بارسا هم دست و پا بسته نبود. در دقیقه ۱۴ یامال با شوتی عالی می‌توانست اختلاف را دو برابر کند اما لونین ضربه را مهار کرد.

در دقیقه ۱۷ لوکاس واسکز پس از حرکتی زیبا در سمت راست محوطه جریمه، توسط کوبارسی سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. وینیسیوس جونیور پشت توپ ایستاد و با زدن ضربه به سمت راست گل اول را به ثمر رساند.

در دقیقه ۲۵ ضربه سر لواندوفسکی روی سانتر رافینیا با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد باز هم ارسال توپ از رافینیا به محوطه جریمه رئال رسید و ضربه یامال را لونین به شکل مشکوکی از روی خط بیرون کشید. در حالی‌که به‌نظر می‌رسید توپ گل شده اما داور پس از بررسی صحنه، این ادعا را رد کرد.

در ادامه بازی کمی آرام شد و شاهد موقعیتی نبودیم تا اینکه در دقیقه ۴۲ شوت بلینگام را ترشتگن دفع کرد.

در ادامه نیمه اول هر دو تیم موقعیت‌هایی داشتند اما توپی از خط دروازه‌ها رد نشد و تنها اتفاق مهم، مصدومیت و تعویض اجباری فرانکی دی‌یونگ بود.

نیمه دوم برخلاف دقایق ابتدایی بازی به شکل آرامی دنبال می‌شد. شوت بلینگام در دقیقه ۵۰ و سیو ترشتگن از معدود اتفاقات این لحظات بود.

در ادامه بازی به شکل پایاپای در میانه میدان دنبال شد و هیچکدام از دو تیم نتوانستند موقعیتی خلق کنند تا اینکه بارسا دوباره به گل رسید. در دقیقه ۶۹ روی ارسال یامال، لونین توپ را به شکل ناقص دفع کرد و در ادامه فرمین لوپز به توپ رسید و روی ریباند دروازه را باز کرد.

این بار هم رئال خیلی زود بازی را به تساوی کشاند. در دقیقه ۷۳ ارسال زیبای وینیسیوس از سمت چپ در سمت مخالف به واسکز رسید و او به زیبایی دروازه ترشتگن را فرو ریخت.

شش دقیقه بعد وینیسیوس روی ضدحمله‌ای می‌توانست گل سوم را بزند اما ترشتگن به شکلی عالی توپ را مهار کرد.

در ادامه باز هم بازی برای دقایقی بدون موقعیت جدی دنبال شد. هر دو تیم موقعیت‌های ناقصی داشتند اما مدافعان به خوبی ظاهر شدند و مانع تهدید دروازه‌شان شدند تا اینکه در دقیقه ۱+۹۰ ارسال واسکز از همه گذشت و در سمت چپ به بلینگام رسید. او با شوتی فوق‌العاده موفق شد گل سوم رئال را به ثمر برساند.

در ادامه وقت‌های اضافه بارسا هر چه تلاش کرد نتوانست گل سوم را جبران کند و رئال به پیروزی ۳-۲ رسید. حالا فاصله این دو تیم به ۱۱ امتیاز رسیده و رئال در آستانه قهرمانی لالیگا قرار گرفته است.

ترکیب رئال مادرید

آندری لونین | لوکاس وازکز، آنتونی رودیگر، اورلین شوامنی، ادواردو کاماوینگا (71- فران گارسیا) | غده والورده، لوکا مودریچ، تونی کروس (71- براهیم دیاز) | جود بلینگام | وینیسیوس(82- خوسلو) و رودریگو  (74- ادر میلیتائو)

ترکیب بارسلونا

مارک آندره تراشتگن | رونالد آرائوخو، ژول کنده، پائو کوبارسی، ژائو کانسلو | فرنکی دی یونگ (7+45- پدری)، آندریاس کریستنسن (46- فرمین لوپز مارین)، ایلکای گوندوغان | لامینه یامال، رافینیا (64- ژوائو فلیکس) و روبرت لواندوفسکی (64- فران تورس)

شرح گل:

بارسلونا ۱-۰ رئال مادرید (آندریاس کریستنسن دقیقه ۶): خروج اشتباه لونین در صحنه‌ای که به سود بارسلونا کرنر اعلام شده بود، با ضربه مدافع دانمارکی بلوگرانا همراه شد تا این تیم خیلی زود یک بر صفر پیش بیفتد.

بارسلونا ۱-۱ رئال مادرید (وینیسوس دقیقه ۱۶): مهاجم برزیلی رئال مادرید در کمال خونسردی پشت توپ ایستاد و توانست گل تساوی را به نام خودش ثبت کند.

بارسلونا ۲-۱ رئال مادرید (فرمن لوپز دقیقه ۶۹): ضربه پای چپ قوس‌دار یامال با دخالت تورس همراه شد اما لونین ابتدا آن را مهار کرد که دفع او ناقص بود و توپ مقابل پای فرمین لوپز فرود آمد تا این بازیکن کار آسانی در مقابل دروازه رئال داشته باشد.

بارسلونا 2-2 رئال مادرید (وینیسوس دقیقه ۱۶): رئال مادرید خیلی زود گل خورده را پاسخ داد. این بار وینیسوس با خلاقیت انفرادی خود، توپ را در نقطه کور مدافعان بارسلونا برای وازکز مهیا کرد و این بازیکن اسپانیایی از پشت سر کانسلو نفوذ کرد تا با یک ضربه دقیق گل تساوی را به ثمر برساند.

بارسلونا ۲-۳ رئال مادرید (جود بلینگهام دقیقه 1+90): یک موقعیت گل فوق العاده و در نهایت تمام! براهیم دیاز به خوبی مدافعان بارسلونا را به خود مشغول کرد و پس از آن توپ را تحویل وازکز داد. وازکز بلافاصله با دیدن بلینگهام توپ را به او سپرد که در این بین، خوسلو با بازی بدون توپ خود نقشی کلیدی در رسیدن توپ به نقطه کور مدافعان بارسا داشت تا بدین شکل گل برتری رئالی‌ها هم توسط جود از راه برسد.

لحظات  حساس:

* در شروع بازی اشتباه لونین می‌توانست کار دست رئالی‌ها بدهد اما لواندوفسکی و رافینیا از این موقعیت استفاده نکردند.

* روی صحنه‌ای که شوامنی و مودریچ خلاقیت بالای خود را به نمایش کشیدند، وینیسوس توانست از پشت سر ارائوخو‌ نفوذ کند ولی این بازیکن در زدن ضربه آخر ناکام بود.

در شرایطی که وازکز با دریبل خود از کانسلو گذشته بود، مدافع جوان بارسلونا یعنی کوبارسی بارسلونا مجبور به انجام خطا کردن بر روی او شد و یک پنالتی به رئال مادرید تقدیم کرد.

در دقیقه ۲۱، کرنر ارسال شده توسط گوندوغان با دخالت یامال به سمت دروازه رفت و توپ به نظر از خط دروازه گذر کرده و لونین توپ را پشت خط مهار کرده است اما پس از بررسی مشخص شد توپ از خط رد نشده است.

* فرار تند و تیز یامال از پشت سر مدافعان در شرایطی بود که این بازیکن در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما کاماوینگا حاضر شد کارت زرد بگیرد ولی خطری دروازه تیمش را تهدید نکند.

* در دقیقه ۴۲، روی پاس خوب وینی به رودریگو، ستاره برزیلی رئالی‌ها صاحب بخت خوب گلزنی می‌شود که کریستنسن با یک تکل عالی مانع از گلزنی رودریگو می‌شود.

* پیش از پایان نیمه اول دی یونگ در تقابل برای گرفتن توپ با والورده مصدوم شد و از بازی بیرون رفت که با نظر ژاوی، پدری به جای او وارد زمین شد.

* در نیمه‌ای که درگیری های میانه زمین شدت گرفته بود، در دقیقه ۶۶، فرار فران تورس باعث شد این مهاجم با لونین تک به تک شود ولی ضربه او با کم‌دقتی‌اش به بیرون رفت.

* در دقیقه ۷۹ این بازی، در موقعیت 2 به 1 رئالی‌ها وینیسیوس با خودخواهی تمام توپ را به بدن تراشتگن می‌کوبد تا مهم‌ترین بخت شاگردان آنچلوتی به هدر برود.

* در یک موقعیت عجیب سه رئالی یک فرصت ایده آل گلزنی را از دست دادند؛ ارسال مودریچ روی دروازه بارسلونا ابتدا میلیتائو برای بلینگهام توپ را آماده کرد که این بازیکن ناکام ماند و پس از آن خوسلو توپ را به کنار دروازه زد.

کارت زرد:

ادواردو کاماوینگا (33) وینیسیوس جونیور (75) لوکا مودریچ (83)

ژول کنده (75)

منبع:ورزش سه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: