پایگاه خبری خانه فوتبال:

با وجود واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس وزارت ورزش و جوانان هم چنان بر مسایل کلان دو تیم نظارت خواهد کرد.۸۵درصد سهام تیم های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شده است و ۱۵ درصد باقی مانده این اجازه را به وزارت ورزش و جوانان می دهد، هم چنان بر مسایل کلان دو تیم محبوب و مردمی نظارت داشته باشند.

تیم های استقلال و پرسپولیس در کنار سایر تیم های لیگ برتری در فصل جدید باید از یک قانون مهم دیگر تبعیت کنند. فیر پلی مالی. این جدا از قانون سقف بودجه در تیم های لیگ برتری است که از سوی سازمان لیگ تبیین شده است.

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در مورد جزییات نظارت وزارت ورزش و جوانان مسایل کلان دو تیم استقلال و پرسپولیس و هم چنین قانون فیر پلی مالی این  چنین توضیح می دهد: یکی از کارهای نظارتی ما در این زمینه بحث قانون فیرپلی مالی است. این قانون در مجلس تصویب شده است و آئین‌نامه‌اش را فدراسیون فوتبال باید در مجمع تصویب کند و نظارت روی اجرای این قانون بر عهده مجموعه ورزش کشور است و نماینده آن، فدراسیون مربوطه است. این نظارت‌ها در مورد همه باشگاه‌های کشور صورت می‌گیرد و سرخابی‌ها طرفداران بیشتری دارند و امیدوارم این واگذاری و خرید سهام این باشگاه‌ها مبارک‌ سهام‌داران باشد و سهام‌داران دقت کافی و دغدغه لازم را داشته باشند. این دو باشگاه، مردمی هستند و ما کنار مردم هستیم و می‌توانیم زبان مردم برای همه باشگاه‌ها باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: