کریم باوی یکی از مهاجمان خوب تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس اینروزها با بیماری سختی دست و پنجه نرم می کند.
به گزارش" ورزش سه" او بازیکنی مربوط به روزهای سخت فوتبال ایران است. آنطور که خودش زندگی نامه اش را تعریف می کند متولد 1344 در آبادان ست و با شروع جنگ در حالی که نوجوان است به کرج می آید. آنجا با اکبر یوسفی ومرحوم بابک معصومی در زمین های خاکی بازی می کند اما در شانزده سالگی به جبهه می رود. در حالی که قصد دارد بعد از دوسال و نیم لباس نظامی گری را همیشه به تن کند در یک مرخصی در تیم منتخب فردیس برابر منتخب تهران آنقدر خوب بازی می کند که امیرقلعه نویی بازیکن وقت شاهین او را به یکی از بهترین تیم های آن زمان تهران می برد. سانترهای قلعه نویی و ضربات سر باوی بخشی از گل های شاهین را شامل می شوند. او با دو ترکشی که بدنش داشت یکی از بازیکنانی بود که بعد از استعفای دسته جمعی چهارده نفر از تیم ملی ، تبدیل به مهاجم نوک تیم در زمان هدایت دهداری شد. در بازی با قطر در اولین بازی تیم ملی با یک ضربه سر دروازه میزبان را باز کرد. یک مهاجم سرزن قهار که البته با وجود آنکه مشکل جدی در پاهایش داشت روی زمین هم گل می زد. باوی در 23 بازی ملی 10 گل زده است ، یکی از مهاجمان ثابت پرسپولیس بوده و به عنوان لژیونر در فوتبال قطر بازی کرده است.
باوی اما اینروزها با بیماری سخت و شرایط دشواری زندگی می کند هرچند دو سه همبازی قدیمی به کمکش آمده اند. نزدیکترین آن ها اکبریوسفی دوست و بچه محل قدیمی کریم باوی و بازیکن سابق تیم پاس و تیم ملی است. یوسفی درباره شرایط حال حاضر کریم باوی گفت:" آقا کریم خوب شرایطش زیاد خوب نیست. یک تومور بدخیم مثانه و بیشتر کلیه اش را تحت تاثیر قرار داده است."

او افزود:" او در بیمارستانی در کرج بستری بود و امیرقلعه نویی ، حمید استیلی و حمیدکریمی که از خیرین کرج است کمک کردند توانستیم با بیمارستان تسویه حساب کنیم. الان هم داریم تلاش می کنیم که کارهایش را انجام بدهیم و بتوانیم در یک بیمارستان خوب در تهران ادامه کارهایش را انجام بدهیم"

xJNTELqC4J9I

بازیکن تیم ملی ایران در جام ملت های 96 درباره شرایط بیماری کریم باوی گفت:"اولین مرحله آنطور که پزشکان گفته اند این است که باید کلیه برداشته و سپس یکسری مراحل درمانی انجام شود. البته کریم حال روحی اش خوب است اما از نظر جسمی خب مشکل دارد. "
او با اشاره به تلاش هایی که برای انجام مراحل درمان باوی صورت می گیرد گفت:" آقایان قلعه نویی و استیلی و کریمی تا امروز کمک کردند. من با آقای خلیلیان رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی هم صحبت کردم. قرار شد فدراسیون پزشکی ورزشی او را در بیمارستان خوبی که تحت پوشش این فدراسیون است بستری کند."
یوسفی درمورد رابطه اش دوستی اش با کریم باوی گفت:" ما بچه محل هستیم. آقا کریم اخلاقش طوری است که نمی گوید مشکل دارد. اما با من خیلی راحت است و دوست دارد کنارش باشم. اصولا به کسی رو نمی زند. "
باوی اینروزها تنها است. همسر و فرزندانش ایران نیستند و تنها دوست نزدیکش اکبر یوسفی است که بیشتر کارهایش را انجام می دهد.یوسفی در این رابطه گفت:" بله آقا کریم تنها است. شاید خودش هم اشتباهاتی کرده باشد اما دل خیلی مهربانی دارد."
او اضافه کرد:" من خواهشم این است که واقعا به پیشکسوتانی که ملی بوده اند و برای تیم ملی بازی کرده اند توجه بیشتری شود. امثال کریم باوی در فوتبال ایران بازهم هست. او مهاجمی است که علی دایی از او به عنوان یکی از سرزن های برتر آسیا نام برد. بارها برای ایران شادی آورده است. امیدوارم این چیزها که می گویند در حد حرف نباشد و واقعا به این کسانی که برای ورزش این مملکت زحمت کشیدند توجه بیشتری شود."

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: