به گزارش خانه فوتبال به نقل از روزنامه الریاضیه عربستان، کمیته مسابقات AFC فردا (چهارشنبه) در یک کنفرانس ویدئویی با فدراسیون‌های فوتبال آسیایی که در لیگ قهرمانان نماینده دارند، درباره نهایی کردن طرح از سرگیری این رقابت‌ها و ترسیم برگزاری دیدار‌های مرحله نهایی مذاکره خواهد کرد.

۸ مارس ۲۰۲۰ کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از شیوع جهانی ویروس کرونا تصمیم به تعویق دیدار‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان گرفت. این رقابت‌ها فقط ۲ هفته برگزار شد.

بر اساس گزارش این رسانه سعودی، AFC سه سناریو را برای به پایان رساندن فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا آماده کرده که در کنفرانس ویدئویی فردا معرفی می‌شود. محتمل‌ترین گزینه کنفدراسیون فوتبال آسیا که اصرار زیادی روی اجرای آن وجود دارد سیستم تجمیعی است. بر این اساس تیم‌ها دیدار‌های مرحله گروهی را به میزبانی یک کشور برگزار می‌کنند. کشور انتخابی نیز با توجه به گرم بودن هوا باید دارای ورزشگاه‌هایی با تهویه مناسب باشد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف کاهش بازی‌ها می‌خواهد مانع از رویارویی تیم‌ها به صورت رفت و برگشت شود. همچنین دیدار‌های مراحل نهایی نیز به صورت تک‌بازی برگزار خواهند شد.

در جلسه فردای AFC با فدراسیون‌های آسیا بحث و تبادل‌نظر صورت می‌گیرد، اما تصمیم نهایی درباره سرنوشت لیگ قهرمانان ۲ هفته دیگر اعلام خواهد شد تا تیم‌ها فرصت کافی برای آماده‌سازی خود داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: