به گزارش خانه فوتبال، در حالی که تنها چند ساعت به شروع هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران باقی مانده است، بسیاری از تیم‌ها تست‌ها و آزمایش‌های مربوط به ویروس کرونا را پشت سر گذاشته‌اند تا با سلامت کامل راهی میدان شوند. همچنین باشگاه‌های لیگ برتری با نصب وسایل بهداشتی لازم در ورزشگاه‌ها و زمین های تمرین خود سعی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کردند تا مشکلی سلامتی بازیکنان و اعضای کادر فنی آن‌ها را تهدید نکند.

در این بین تیم‌های میزبان چون پیکان و تراکتور و فدراسیون فوتبال ضمن رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در خصوص داوران، خطر تهدید سلامتی فوتبالی‌ها و به خصوص قاضیان میدان را بالا برده است. در حالی که کمتر از ۷ ساعت به شروع بازی‌ها باقی مانده است، تیم‌های میزبان با اسکان دادن دو داور در یک اتاق، ضمن رعایت نکردن پروتکل‌ها سعی در صرفه‌جویی در هزینه های خود داشته‌اند که فدراسیون فوتبال هم به عنوان ناظر بر رعایت پروتکل ها باشگاه‌ها را تخت فشار نگذاشته‌اند تا این قاعده را رعایت کنند.

این در حالی است که طبق پروتکل باید هر داور در یک اتاق سکونت داشته باشد اما این قضیه برای داوران صورت نگرفته است و تنها ناظر بازی و ناظر داوری به تنهایی در اتاق مخصوص خود ساکن شده‌اند.

این قضیه در خصوص بسیاری از داورانی که قرار است امروز به میدان بروند صدق می کند و فدراسیون نیز هیچ نظارتی بر آن نداشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: