تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه در ورزشگاه اجوکیشن سیتی باید به مصاف تیم التعاون عربستان برود. این دیدار در چارچوب مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و در هفته سوم برگزار می‌شود.

سرخپوشان تهرانی در حالی رو در روی نمایندگان عربستانی قرار می‌گیرند که قضاوت بازی‌ بر عهده احمد ابوبکار سعید الکاف ملقب به احمد الکاف است. داوری عمانی و ۳۷ ساله که برای اهالی فوتبال نامی شناخته شده است. او از سال ۲۰۱۰ در لیست فیفا حضور داشته و حالا یکی از پنج داور برتر قاره کهن محسوب می‌شود.

با این وجود این داور عمانی اصلا برای باشگاه‌های ایرانی داور خوش‌یمنی نبوده است. او از سال ۲۰۱۵ در لیگ قهرمانان آسیا مشغول به قضاوت است و در این مدت ۶ بازی را برای تیم‌های ایرانی سوت زده که حاصل آن یک برد، سه باخت و سه تساوی بوده است. شاید سوال شده باشد که چرا تعداد برد و باخت‌ها یکی بیشتر از تعداد بازی‌هایی است که کاف برای ایرانی‌ها سوت زده است. جواب سوال شما این است که در تنها بازی که یک تیم ایرانی با قضاوت کاف به برتری رسیده در برابر یک تیم ایرانی دیگر بوده است.

این داور ۳۷ ساله در سال ۲۰۱۵ دیدار الاهلی عربستان و تراکتور را سوت زد که تیم عربستانی با ۲ گل به برتری رسید. ۲ سال بعد لخویای قطر با قضاوت همین داور با نتیجه ۲ بر یک از سد استقلال خوزستان گذشت. پرسپولیس هم در بازی برگشت مرحله نیمه‌نهایی مقابل الهلال عربستان به تساوی ۲ بر ۲ رضایت داد و از صعود به فینال بازماند. پنالتی بحث‌برانگیزی که کاف در در دقیقه ۲۷ گرفت و باعث شد عمر خریبین گلزنی کند هنوز از یاد هواداران پرسپولیس نرفته است.

در سال ۲۰۱۸ برد سه بر یک استقلال مقابل ذوب‌آهن به دست آمد. دیداری که با هت‌تریک مامه بابا تیام همراه شد و آبی‌ها موفق شدند به دور یک چهارم نهایی صعود کنند. در ادامه کاف آخرین قضاوتش پیش از بازی امشب را در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۱۸ انجام داد. جایی که پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل کاشیما آنتلرز به تساوی بدون گل رسید و به عنوان قهرمانی دست پیدا نکرد. کاف در آن دیدار سه کارت زرد داد که سهم پرسپولیس یک اخطار بود.

نهایتا او در سال ۲۰۱۹ و در مرحله گروهی جدال استقلال و العین را سوت زد که بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به اتمام رسید. کاف می‌توانست یک پنالتی به سود استقلال بگیرد اما این تصمیم را نگرفت تا استقلال در نهایت از آن گروه بالا نیاید. این داور عمانی در ۲ بازی قبلی برای پرسپولیس ۲ تساوی به بار آورده است و البته در هیچ یک از بازی‌های قبلی که یک پای آن یک تیم ایرانی بوده و کاف داورش بوده تیم ایرانی به برتری نرسیده است. نکته جالب این است که تنها قضاوت الکاف برای التعاون در سال ۲۰۱۷ منجر به برتری یک بر صفر این تیم عربستانی در برابر لوکوموتیو تاشکند شد.

احمد الکاف در این فصل از مسابقات ۲ بازی را سوت زده است. ابتدا الوحده امارات و الاهلی عربستان به تساوی یک بر یک رسیدند و در ادامه سیدنی استرالیا مقابل جونبوک موتور کره جنوبی به تساوی ۲ بر ۲ رضایت داد. در این ۲ بازی کاف هفت کارت زرد داده و یک بازیکن را به صورت مستقیم از زمین اخراج کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: