بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۲۵ شهریور) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس تهران همچنان در رتبه نخست فوتبال باشگاهی ایران قرار دارد.

از سوی دیگر قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۵۷۴ امتیاز و با ۲ پله سقوط نسبت به رده بندی هفته گذشته در رتبه ۱۰ قاره کهن ایستاده است. پرسپولیس در سطح جهانی نیز ۲ پله سقوط داشته و در جایگاه ۱۴۴ قرار گرفته است.

استقلال تهران هم با ۱۵۳۶ امتیاز مانند هفته گذشته همچنان در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران و سیزدهم آسیا جای گرفته است. جایگاه این تیم در سطح جهانی نیز تغییری نداشته و در همان رتبه ۲۰۹ قرار دارد.

سپاهان اصفهان با ۱۴۸۳ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین، همچنان سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در رتبه بیست و چهارم آسیا و ۳۳۶ جهان قرار گرفته است.

در این رده بندی، تراکتور، فولاد خوزستان و شهرخودروی مشهد به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته‌اند.

ذوب آهن و صنعت نفت آبادان هم به ترتیب در رتبه هفتم و هشتم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۲ تیم برتر نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته است. تیم الهلال عربستان با ۱۶۸۳ امتیاز صدرنشین است و تیم چئونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۳۲ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.

کاوازاکی فرونتاله ژاپن با ۱۶۱۴ امتیاز و با یک پله صعود در رتبه سوم قاره کهن قرار گرفته و الدحیل قطر با ۱۶۰۹ امتیاز پس از مدت‌ها به رتبه چهارم سقوط کرده است.

تیم اولسان هیوندای کره جنوبی نیز با ۱۵۸۴ امتیاز در رتبه پنجم ایستاده است.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۲ تیم اول جدول تغییری نداشته است و بایرن مونیخ، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، با ۲۱۱۷ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، لیورپول با ۱۹۷۷ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و منچسترسیتی هم با ۱۹۲۸ امتیاز و یک پله صعود جای پاری سن ژرمن را در رتبه سوم جهان گرفته است.

بر اساس این رده بندی، پس از پاری سن ژرمن رده چهارمی، رئال مادرید در رتبه پنجم قرار گرفته اند.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ

لیورپول

منچسترسیتی

پاری سن ژرمن

رئال مادرید

بارسلونا

اتلتیکو مادرید

اینتر میلان

سویا

آتالانتا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: