نکته جالب درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور قطر این است که با توجه به دستورالعمل‌های خاص AFC، مربیان هیچ تیمی حق ندارند با حضور در ورزشگاه به تماشای بازی‌ها نشسته و باید همراه تیم خود به ورزشگاه رفته و از آن خارج شوند. این موضوع با توجه به اینکه شبکه‌ای هم در قطر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را تا جمعه گذشته به شکل زنده پخش نمی‌کرد، سبب ایجاد دردسر برای کادر فنی تیم‌های ایرانی شده بود، به همین دلیل آن‌ها با ارسال نامه‌ای به AFC به چنین بحثی معترض شدند.

افشین پیروانی، مدیر تیم پرسپولیس برای حل این موضوع نامه‌ای به AFC ارسال کرد و با اعتراض به این شرایط در نهایت کار را به اینجا رساند که شبکه بین‌اسپورت قطر در هتل محل اقامت تیم‌ها بازی‌ها را پخش کند. با این وجود مدیر تیم پرسپولیس پیگیری‌های لازم را انجام داد تا حمید مطهری و مهرداد خانبان با حضور در ورزشگاه شهر آموزش دوحه قبل از شروع دیدار پرسپولیس، بازی الدحیل قطر و الشارجه امارات را تماشا کنند.

دستیار یحیی گل‌محمدی و آنالیزور پرسپولیس به دلیل حضور در ورزشگاه و تماشای بازی حریف آینده نتوانستند در جلسه فنی پیش از بازی با التعاون عربستان شرکت کنند. اما شنیدیم این دو مربی و کمک یحیی گل‌محمدی اطلاعات خوبی از بازی تیم الدحیل دریافت و آن را به سرمربی پرسپولیس انتقال داده‌اند.

مربیان پرسپولیس به این نتیجه رسیده‌اند الدحیل گلر متزلزلی دارد و در غیاب مهدی بن عطیه (مدافع مشهور الدحیل) کار برای او و سایر مدافعان مشکل‌تر هم خواهد شد. مهاجمان الشارجه روی اشتباهات این دروازه‌بان موفق شدند ۴ گل به ثمر برسانند. همچنین رامین رضاییان، که مدافع راست بسیار خطرناکی است، با بازی در خط میانی و هافبک راست کارایی خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد. اما شاید مهم‌ترین بخش از آنالیز دستیاران یحیی گل‌محمدی مربوط به خط حمله الدحیل است. جایی که المعزعلی بازی می‌کند.

المعزعلی زین‌العابدین عبدالله ‎ معروف به المعزعلی (زاده ۱۹ اگوست ۱۹۹۶) بازیکن فوتبال اهل کشور سودان است که اکنون در باشگاه ورزشی الدحیل و تیم ملی فوتبال قطر توپ می‌زند. او در کودکی از سودان به قطر مهاجرت کرد. پدرش کارگر بود و او هم در آکادمی اسپایر رشد کرد. این مهاجم ۲۴ ساله آقای گل و بهترین بازیکن جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ بود و حالا در اوج آمادگی به‌سر می‌برد.

کوچک‌ترین غفلت از المعزعلی می‌تواند بهای گرانی برای پرسپولیس داشته باشد. جالب آنکه شنیدیم وظیفه مهار این مهاجم ملی‌پوش و خطرناک قطری در بازی امروز (دوشنبه) به شجاع خلیل زاده واگذار شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: