محمد مایلی کهن از آن جمله فوتبالی‌هایی است که بی‌مهابا انتقادات خود را مطرح می‌کند. مایلی‌کهن این‌بار در گفت‌وگویی پراکنده از همه جا صحبت کرد، از گرانی مسکن و دارو تا استعفای فرهاد مجیدی و قهر گاه و بی‌گاه یحیی گل محمدی. علیه وزیر و تصمیماتش که باعث می‌شود مدیران باشگاه استقلال و پرسپولیس سیبل او شوند و البته استیضاحی که راه به جایی نخواهد برد.

***

* قیمت‌های بالا فقط برای بازیکنان است یا برای چیزهای دیگر هم به این شکل خفن شده؟ بروید یک کیلو میوه بخرید ببینید چقدر شده؟ ماست و تخم مرغ چقدر تغییر کرده؟ ماشین و گوشت و زمین و مسکن و دارو چند شده. بروید ببینید یک شب بستری شدن در بیمارستان چقدر تغییر کرده؟ باز هم بگویم؟ بروید ببینید حمل و نقل عمومی چقدر تغییر کرده و بلیت هواپیما چقدر شده است؟ باز هم بگویم؟

* وقتی سلطان سکه اعدام شد؛ سکه دو میلیون بود و الان شده ۱۴ میلیون! کسی در این شرایط می‌تواند ازدواج کند. کدام جوان دوست ندارد ازدواج کند؟ کاش فقط سکه بود، خانه می‌تواند داشته باشد؟ یک روز به احمدی نژاد ایراد می‌گرفتند که مسکن مهر چیست. من خودم به آقای احمدی نژاد خیلی ایراد داشتم و دارم اما اگر همان مسکن مهر نبود الان چه می‌شد؟ الان همان مسکن مهر متری چند شده؟ قبلا متری ۲۰۰ تومان بود و الان صحبت از چه عددی است؟

* ببخشید الان پرسپولیس چند بازیکن خارجی دارد؟ یک نفر از آنها (بشار رسن) بازی می‌کند. بازیکنی در قد و قواره بشار ایرانی نداریم؟ کلی جوان شایسته داریم اما دیده نمی‌شود.

* درباره موضوع مربوط به باج دادن برخی خانواده‌ها برای حضور فرزندان‌شان در باشگاه‌ها باید بگویم من هم بودم قبول می‌کردم! بابای بازیکن می‌خواهد پول بدهد چرا شما ناراحت هستید؟ اگر کسی حاضر است ۵۰۰ میلیون بدهد و فرزندش بازی کند باید گرفت! باشگاه باید بخش مالی داشته باشد و این پول به حساب آن برود نه که  شخص بخورد. من بودم این پول را خرج بازیکنان دیگر و امورات دیگر از جمله لباس و تغذیه می کردم.

مایلی کهن: من بودم از بابای بازیکن 500 میلیون می گرفتم!

* به نظرم فرهاد مجیدی اشتباه کرد که استعفا داد. اینکه نمی توانست یا می توانست با این افراد کار کند، قرارداد داشت.  اشکالی نداشت که مذاکره می‌کردند با استرا یا هر کس دیگری، ایشان (مجیدی) کارش را با توجه به قراردادش ادامه می داد و قوی کار می کرد. وقتی بازیکن می‌بیند پشت مربی‌اش را خالی می‌کنند تاثیرگذار است اما به هرحال آقای مجیدی قرارداد داشت و بر اساس آن باید می ماند و در این زمینه اشتباه کرد. من اگر جای او بودم، ناراحت می شدم اما با تجربه امروز کارم را ادامه می‌دادم چون قرارداد داشتم.

* یحیی گل محمدی هم اشتباه می کند. هم پرسپولیس و هم استقلال تیم خوبی دارند. وقتی شما قرارداد دارید و هر روز استعفا می دهید یعنی چی؟ این نشان دهنده این است که ما در مملکت مان باشگاه و چارت نداریم.

* مدیران استقلال و پرسپولیس، کارمند باشگاه هستند و مدیر نیستند. کدام یک از اینها مدیر هستند. اینها مالک نیستند که، کارمند هستند. آقای سعادتمند کارمند وزارتخانه است و استقلال هم مال وزارتخانه است. آقای رسول پناه کارمند وزارتخانه است. حالا سعادتمند رسمی است و این یکی نه. رسول پناه در واقع مالک باشگاه پرسپولیس است، آقای سعادتمند مالک باشگاه استقلال است. آقای سعادتمند را در واقع مجمع باشگاه استقلال مثلا مثل مدیران رئال مادرید و بارسلونا و کشورهای دیگر انتخاب کرده؟ مجمع باشگاه استقلال و پرسپولیس این دو را انتخاب کرده؟ اینها کارمند هستند و کما اینکه قبلی ها هم کارمند بودند. طاهری مگر کارمند نبود؟ گرشاسبی و عرب و فتحی و ... کارمند باشگاه هستند و ما فقط این افراد را سیبل می‌کنیم. اشتباه می کنیم. شما شک نکنید که وزیر اشتباه می کند و بعد این افراد سیبل می شوند.

* وزیر را استیضاح کنند که چه شود؟ بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد؟ شما انگار در این مملکت نیستید. الان قیمت پراید چقدر شده است؟ این همه بگیر و ببند و اینجا احتکار شده و ... در نهایت چه شد؟ ماشین برای کیست؟ برای دولت است؟ دیگر دنبال پرتقال فروش نباشید دیگر و معلوم است دیگر. تا حالا چند بار آقای رییس جمهور دستور دادند، یک بار وزیر صنعت دستور دادند و الان هم معاون اول دستور دادند که جلوی این گرانی ها گرفته شود، آیا جلوی آن گرفته شد؟ پس چرا دنبال پرتقال فروش هستید؟

* اساسنامه فدراسیون را چه کار دارید؟ من چیزی گفتم که شما باید آن را به همه امور تسری بدهید. چرا یک دفعه آقای نبی آمدند در فدراسیون فوتبال. چه اتفاقی افتاد که ایشان آمدند و اصلا چه کسی ایشان را آوردند. نبی را وزارت ورزش آورد. ما را سیاه نکنید. آقای نبی از در می روند و از پنجره می آیند. آقای نقاشیان(کفاشیان) هم از دیوار می آید! بروید پیدا کنید پرتقال فروش را.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: