اختر در خصوص شرایط استقلال بعد از تساوی برابر الشرطه و بازی حساس فردا مقابل الاهلی خاطربه فوتبالی گفت:« استقلال در بازی با الشرطه شروع خوبی نداشت. استقلال به خاطر اینکه بازی هایش با الوحده لغو شده بود از شرایط مسابقه دور بود و الشرطه به خاطر دو بازی برابر الاهلی نظم خوبی داشت. استقلال در نیمه دوم سوار بازی شد و اگر کمی خوش شانس بود می توانست برنده بازی باشد. بازی فردا برابر الاهلی خیلی مهم و به نوعی می توان گفت برای استقلال مرگ و زندگی محسوب می شود. الاهلی صعودش به مرحله بعد را قطعی کرده اما نباید این موضوع را فراموش کرد که هیچ تیمی در هیچ شرایطی دوست ندارد امتیاز از دست بدهد.»

مهاجم اسبق استقلال در خصوص شرایط مهاجم های استقلال یعنی شیخ دیاباته، مهدی قایدی و ارسلان مطهری اینطور پاسخ داد:« در بازی برابر الشرطه مطهری باید فیکس بازی می کرد. به نظر من در بازی فردا برابر الاهلی هم نامجو مطلق باید از زوج قایدی – مطهری استفاده کند. اگر بازهم دیاباته را فیکس در زمین بگذارد اشتباه کرده است. دیاباته حق دارد برای دریافت حقوقش از باشگاه توقع داشته باشد اما تهدید به فسخ قرارداد و دیر حاضر شدن در تمرینات اصلا حرفه ای نیست. دیاباته با اضافه وزن به تمرینات برگشته و در بازی با الشرطه نشان داد خیلی استعداد چاقی دارد و دیدید که اصلا سرحال و سرفرم نبود. خود شما هم در مطالبی که داشتید به خوبی به این نکته اشاره کردید. او چاق بود و نباید در زمین گذاشته می شد. امیدوارم دیاباته به فرم اولیه خودش برگردد.» دیاباته بازیکن خوبی است اما در دو بازی بزرگ مقابل پرسپولیس و تراکتور نشان داد که اگر سرفرم نباشد بازیکن بازی های بزرگ نیست. او در فینال جام حذفی هم خوب نبود در بازی الشرطه هم تا وقتی در زمین بود کار خاصی انجام نداد. بازیکنان استقلال وقتی او در زمین بود فکر می کردند حتما باید توپ را برای او ارسال کنند و این موضوع باعث می شد بازیکنان حریف روی او زوم کنند.»

اختر در پاسخ به این سوال که «در بازی با الشرطه بهتر نبود علی کریمی فیکس بازی می کرد» گفت:« بازیکنی که 10 روز با تیم تمرین نمی کند نباید فیکس باشد. به نظرم به علی کریمی مشاوره غلط دادند. نمی دانم مشاورش کیست اما هر کس هست به او مشاوره های غلط داده است. او باید تا پایان قراردادش در کنار استقلال می ماند و در تمرینات شرکت می کرد، سپس با احترام و خاطره خوب از استقلال جدا می شد. کریمی همین حالا که به تمرینات بازگشته می گوید از 50 تیم پیشنهاد دارم و بعد از بازی های لیگ قهرمانان آسیا می روم! به نظر من این نوع صحبت ها با احساسات هواداران بازی می کند. در کیفیت فنی کریمی هیچ بحثی وجود ندارد و بازیکن توانمندی است که اگر در این مدت در کنار استقلال تمرین کرده بود و از ابتدا در بازی به الشرطه به میدان می رفت استقلال مقابل الشرطه به احتمال زیاد به پیروزی می رسید و حالا شرایط برای صعود اینقدر سخت نمی شد.»

پیشکسوت استقلال ادامه داد:« مشاوره های غلط در چند ماه اخیر به استقلال ضربه زد. متاسفانه فرهاد مجیدی هم تصمیم اشتباهی گرفت و به او هم مشاوره اشتباه دادند. او با استعفا و جنجالی که واردش شد یک جام را از استقلال گرفت، امیدوارم کریمی مسیر را اشتباه نرود. آخر کدام سرمربی حتی اگر بداند مدیریت علیهش است قبل از فینال استعفا می دهد؟ این چه کاری بود؟ فرهاد حتی اگر می دانست مدیریت می خواهد برش دارد، با قهرمانی در جام حذفی، جاپای خودش را محکم می کرد. کدام مدیر می توانست سرمربی یک تیم قهرمان را به راحتی عوض کند؟»

اختر درخصوص شرایط مدیریتی و عملکرد استقلال در نقل و انتقالات گفت: « متاسفانه فوتبال ما تحت تاثیر شبکه های اجتماعی قرار دارد و مدیران استقلال هم تحت تاثیر فضای مجازی وارد بازار نقل و انتقالات شد. مدیران استقلال و احمد سعادتمند هر قدرهم که سختکوش باشند در نقل و انتقالات عملکرد خوبی نداشتند. آنها قرارداد بازیکنان را تمدید کردند اما با خریدهایی که انجام دادند برنده بازار نقل و انتقالات نبودند. استقلال جای بازیکنان بزرگ است نه اینکه بازیکنان بیایند و در استقلال بزرگ شوند، استقلال بازیکن بزرگ می خواهد. اینهایی که با آنها قرارداد بسته اند در حد نام استقلال نیستند. من بی تعارف و رک حرفهایم را می زنم. کدام بازیکن جدیدی که استقلال گرفته است در حد نام استقلال است؟»

اختر در پایان در خصوص بحث مهم انتخاب مربی آینده استقلال در پایان گفت: به اعتقاد من مجید نامجو مطلق بهترین گزینه ای بود که استقلال می توانست از آن استفاده کند. در شرایطی که ورود مربی خارجی به ایران ممنوع است او بهترین گزینه استقلال برای فصل آینده هم محسوب می شود و به نظرم مدیران کنونی استقلال هم باید از او حمایت کنند.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: