انتخاب شاهین صمدیان به عنوان دستیار از طرف مجید نامجومطلق با انتقاد برخی بازیکنان قدیمی استقلال مواجه شد. آن‌ها معتقد بودند در چنین شرایط حساسی بهتر بود یکی از پیشکسوتان آبی به عنوان مربی کنار نامجومطلق قرار می‌گرفت. این مسئله، نتایج استقلال و البته حاشیه‌های مربوط به لیگ قهرمانان آسیا موجب شد تا ظهر دیروز با صمدیان گفت‌وگوی کوتاهی داشته باشیم.

بنیانگذار استقلال

 

پدرم یکی از بنیانگذاران باشگاه استقلال در دهه ۲۰ شمسی بود و از سال ۱۳۲۴ تا ۱۳۳۳ در تاج (استقلال) حضور داشت بنابراین خانواده ما با فضای این تیم اصلاً بیگانه نیست. البته یک‌سری صحبت‌هایی مطرح می‌شود که فقط مختص فوتبال ایران است. یک مربی بر اساس سلایق و اندیشه‌های خود همکارانش را انتخاب می‌کند و کاملاً باید به آن احترام گذاشت. من بازیکن سایپا بوده‌ام ولی آیا الان باید نسبت به انتخاب آقای پیروز قربانی به عنوان دستیار ابراهیم صادقی معترض باشم؟ آیا پیشکسوتان سایپا به خاطر این انتخاب علیه صادقی و قربانی مصاحبه کرده‌اند؟ قطعاً این‌طور نیست. آقای صادقی تشخیص داد در این مقطع می‌تواند از پیروز قربانی عزیز استفاده کند و باید به انتخابش نهایت احترام را هم گذاشت. شاید باورتان نشود ولی هنگامی که آقای بهزاد غلامپور به من زنگ زد و گفت آقامجید مرا انتخاب کرده، اصلاً در تهران نبودم. من اهل لابی کردن نیستم و آقای نامجومطلق هم به هیچ عنوان چنین شخصیتی ندارد. بدون کوچک‌ترین چشمداشت مالی آمدم تا به استقلال و سرمربی محترمش کمک کنم.

بی‌بضاعت

 

باید حقیقت را قبول کنیم و براساس آن حرف بزنیم. شما بضاعت استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را ببینید و سپس قضاوت کنید. قبل از رفتن به قطر ما گاهی اوقات فقط با ۱۷ بازیکن تمرین کردیم که تازه تعداد قابل ملاحظه‌ای از آن‌ها نفرات جوانان و امید استقلال بودند. موقع پرواز دچار مشکل شدیم و ویزای بسیاری از افراد صادر نشد. چند بازیکن ما به همین خاطر دو روز دیرتر به مجموعه اضافه شدند. علی کریمی هم که دیرتر از بقیه آمد. در چنین شرایطی همان بازیکنانی که در اختیار داشتیم نیز دچار مصدومیت می‌شدند. برای مثال روزبه چشمی آسیب دیده بود و به لطف غیرت خودش و تلاش کادر پزشکی توانست بازی کند. غفوری هم مصدوم شد و البته میلیچ نیز محروم. با وجود همه این مشکلات انصافاً مقابل پاختاکور خوب بازی کردیم. فراموش نکنید دو ضربه پنالتی مسلم برای استقلال در این بازی گرفته نشد. آن‌هم مقابل تیمی که ۱۲ بازیکن ملی‌پوش داشت.

قلیان داخل چمدان

 

در مورد بحث همراه داشتن قلیان باید این نکته را بگویم اگر کسی هم چنین کاری انجام داد کاملاً در خفا بود و مخفیانه صورت گرفته، چون نامجومطلق روی مسائل انضباطی فوق العاده حساس بود. کادر فنی که نمی‌توانند داخل چمدان بازیکنان را بگردند و ببینند چه چیزی همراه خود آورده‌اند. یک نکته را هم باید خیلی صریح در موردش صحبت کرد. قلیان کشیدن اصلاً عادت پسندیده‌ای نیست ولی آیا الان در ایران هیچ بازیکنی قلیان نمی‌کشد؟ اگر بازیکنی به طور مخفیانه قلیان با خودش آورده، کادر فنی چطور می‌توانست متوجه شود؟

صبحانه داخل اتاق

 

در مورد بحث دیر بیدار شدن بازیکنان استقلال و اینکه بعضی از آن‌ها سر ظهر تازه صبحانه می‌خوردند نیز باید به این نکته اشاره کنم که به خاطر شیوع کرونا، اغلب اوقات صبحانه ما را در قالب پکیج دم در اتاق می‌آوردند. کارمندان هتل رأس ساعت ۹ صبح پاکت صبحانه را پشت در اتاق‌ها می‌گذاشتند ولی شاید بعضی نفرات آن را دیرتر مصرف می‌کردند. در این مورد اجباری وجود نداشت ولی همه بازیکنان موظف بودند رأس ساعت یک و نیم بعد از ظهر در جلسه فنی حاضر شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: