ژوزه مورینیو سرمربی تاتنهام نبردی پرحاشیه مقابل چلسی را پشت سر گذاشت، از جروبحث با فرانک لمپارد تا به دنبال اریک دایر به رختکن رفتن.

وقتی دوربین‌های تلویزیونی مورینیو را نشان دادند که به رختکن می‌رود، مشخص نبود دلیلش چیست و پس از آن بود که همه متوجه شدند اریک دایر برای رفتن به سرویس بهداشتی از میدان خارج شده و آقای‌خاص هم به دنبال او رفته. مورینیو دلیل حرکتش را اینگونه توضیح داد: «اتفاقی که برای اریک دایر افتاد طبیعی نبود و من باید به شیوه‌ای خاص از او تمجید کنم. به بازیکنی که در ۴۸ ساعت در این سطح از مسابقات دو بازی انجام می‌دهد باید ارفاق کرد. انجام چنین کاری به نظر من انسانی نیست. او از زمین بازی بیرون دوید چون مجبور بود که برود و امکان نداشت که بتواند بماند! مجبور شدم دنبالش بروم تا به او بگویم که زودتر برگردد اما او برای همه ما یک الگوی فوق‌العاده است. اگر مسئولان به بازیکنان اهمیت نمی‌دهند من برای بازیکنانم اهمیت قائلم.»

مورینیو

مورینیو در ادامه از شاگردانش تمجید کرد و گفت: «در بازی‌هایی که به ضربات پنالتی کشیده می‌شوند مربی بدسابقه‌ای هستم اما این بار احساس می‌کردم که همه چیز به سود ما خواهد بود. به شما گفته بودم که برای مبارزه کردن آماده‌ایم. قبل از پنالتی‌ها به بازیکنانم گفتم که در نیمه اول استثنایی بودند و طوری بازی کردیم که چلسی شبیه یک تیم معمولی به نظر برسد. تیم ما در انتظار فرصت مناسب نشست و از آن استفاده کرد. به عنوان مربی باید همزمان حواسم به سه بازی همزمان باشد اما بازیکنان فقط باید به بازی بعدی‌شان فکر کنند و این بار هم آنها خارق‌العاده بودند»

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: