پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل النصر عربستان به پیروزی رسید و به فینال این رقابت‌ها راه یافت. بعد از راه یابی پرسپولیس به فینال بحث های زیادی درباره حضور پرسپولیس در جام‌جهانی باشگاه‌ها ۲۰۲۱ مطرح شد. چون برخی رسانه‌ها اعلام کردند که در قانون جدید فینالیست‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ سهمیه مستقیم حضور در جام‌جهانی باشگاه‌های ۲۰۲۱ را می‌گیرند.

در همین راستا داتو دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره آینده میزبانی جام‌جهانی باشگاه‌های ۲۰۲۱ در چین و زمان اعلام رسمی سهمیه آسیا برای حضور در این رقابت‌ها در مصاحبه با خبرگزاری آلمان، گفت: زمان جام‌جهانی باشگاه‌های ۲۰۲۱ هنوز مشخص نیست و تاکنون درباره سهمیه‌ها چیزی رسمی اعلام نشده است.

همچنین داتو درباره اینکه زمان جدید مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که ماه گذشته برای دومین بار به تعویق افتاد و به دلیل کرونا به سال ۲۰۲۱ موکول شد، گفت: واقعا این یک مشکل واقعی است. مخصوصا اینکه وضعیت بحرانی کرونا ادامه دارد. ما در این وضعیت تنها به حرف‌های مسئولان بهداشت جهانی توجه می‌کنیم. ما تمام وضعیت را از نزدیک بررسی می‌کنیم. احتمال دارد این بازی‌ها در ابتدای سال ۲۰۲۱ برگزار شود و باید تلاش کنیم این زمان تغییر نکند.

همچنین دبیرکل AFC درباره میزبانی ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در منطقه شرق گفت: کنفدراسیون فوتبال آیا بزودی میزبان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در شرق را مشخص می‌کند. در مراحل پایانی انتخاب میزبان هستیم و بزودی اعلام می‌کنیم.

روز گذشته در این زمینه خبرگزاری کره‌جنوبی از میزبانی مالزی در این رقابت‌ها خبر داده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: