امیرعلی حسینی درباره احتمال کسر امتیاز از باشگاه پرسپولیس پس از پایان مهلت پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ اظهار داشت: آنچه که در رأی این پرونده نوشته شده، بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی تا روز پرداخت مطالبات برانکو است و در روزی که مطالبات او پرداخت شود، پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز خواهد شد. اینکه امتیازی کسر شود یا خیر، در حوزه کاری من نیست که اعلام نظر کنم اما در 11-10 سالی که در باشگاه پرسپولیس بودم، همیشه فیفا قبل از کسر امتیاز مهلتی می‌دهد یا اینکه اگر باشگاه به تعهدات خود پس از بسته شدن دو پنجره نقل و انتقالاتی عمل نکرد، اتفاق بعدی می‌افتد.

وی درخصوص اینکه وکیل برانکو امروز (یکشنبه) را مهلت پایانی باشگاه پرسپولیس در پرداخت طلب این مربی کروات اعلام کرده بود، گفت: من این موضوع را از او شنیدم و چنین چیزی برای ما نیامده است. مکاتبه‌ای با ما برای دادن مهلت برای کسر امتیاز یا خطر سقوط به لیگ دسته اول پس از پایان فرصت پرداخت پول انجام نشده است. روز 22 مرداد رأیی صادر شد که پس از عدم پرداخت مطالبات در مدت یک ماه، پنجره نقل و انتقالاتی بسته شد. در رأی آمده اگر پول برانکو پرداخت شود، پنجره باشگاه باز می‌شود.

مدیر امور بین‌الملل پرسپولیس در مورد اینکه رسانه‌ای عربستانی گفته بود فیفا پس از شکایت باشگاه النصر، از باشگاه پرسپولیس لیست بازیکنانش را خواسته است، بیان کرد: فیفا چنین چیزی از ما نخواسته و به آن هم مربوط نمی‌شود. ما تا بازه زمانی قانونی، قراردادها را ثبت کردیم و خود AFC هم پنجره نقل و انتقالات را یک هفته قبل از نخستین بازی تیم می‌بندد. ما همه موارد را به فدراسیون فوتبال و فدراسیون هم آنها را به AFC اعلام کرد. ما دو سند از AFC داریم. یکی آی‌دی کارت بازیکنان و یکی برگه‌ای که اسامی همه بازیکنان در AFC ثبت می‌شود.

حسینی درخصوص احتمال محرومیت پرسپولیس از شرکت در لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: در رأی فیفا ابتدا تذکر، بعد توبیخ رسمی و سپس بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی اجرا می‌شود. پس از آن کسر امتیاز، سپس سقوط به لیگ پایین‌تر و بعد، محرومیت فدراسیون‌های ملی از بازی‌های فیفاست. در رأی نوشته شده پنجره نقل و انتقالاتی به محض پرداخت طلب برانکو باز می‌شود و ما رأی کمیته انضباطی فیفا را داریم. این کمیته از کمیته وضعیت بازیکنان و شورای حل اختلاف هم بالاتر است و تخفیفی هم به ما داده نشد.

وی درباره پیگیری محرومیت عیسی آل‌کثیر و نیز وحید امیری خاطرنشان کرد: وقتی اعتراضی دارید، باید بگویید ما شرح تفصیلی رأی را می‌خواهیم که ما چنین درخواستی کردیم. پس از مشاهده رأی، تا سه روز اعتراض خود را ثبت می‌کنیم و سپس لایحه تکمیلی و مدارک را تقدیم AFC می‌کنیم. درباره امیری هم تاکنون چیزی ندیدیم. با توجه به اینکه قانون محرومیت بازیکنان با دو کارت زرد در بازی‌های رفت و برگشتی وجود دارد‌، از فدراسیون فوتبال که با AFC در ارتباط است، استعلام گرفتیم و درخواستی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال نکردیم.

مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در مورد درخواست باشگاه پرسپولیس برای میزبانی فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ما درخواستی ندادیم اما خواهیم داد و نامه آن را می‌زنم. پیش از شروع دور گروهی، AFC از همه فدراسیون‌های شرکت‌کننده در لیگ قهرمانان آسیا پرسید شرایط میزبانی را دارید که قطر این شرایط را داشت. گفته بودند فینال در غرب آسیا برگزار می‌شود و محل دقیق آن را اعلام خواهند کرد، اما هنوز چیزی نگفتند. با این حال احتمال زیادی برای میزبانی مسابقات نمی‌دهم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: