لغو دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران با مالی به دلیل ابتلای چند بازیکن حریف به ویروس کرونا، باعث شد تا بخشی از برنامه ریزی کادر فنی دچار تغییر شود.

بی تردید دراگان اسکوچیچ علاقه مند است تیمش را بشناسد، به ترکیب مورد پسندش زودتر برسد و به لحاظ سبک بازی و ایجاد سیستم جدید، زمان کافی نیز داشته باشد. تا امروز چنین موقعیتی برای او فراهم نشده و از وقتی اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی مشغول به کار شد، کرونا دنیای را کن فیکون کرد.

آنچه از اسکوچیچ در تمرینات تیم ملی دیده ایم میزان فعالیت، دوندگی، و علاقه به شدت آشکار او به مربیگری است؛ تفاوت دراگان در این زمینه با ویلموتس آنقدر بارز است که حتی در عکس های منتشر شده از تمرینات تیم ملی هم می شود این مساله را تشخیص داد.

درباره نخستین بازی تیم ملی مقابل ازبکستان با مربیگری اسکوچیچ، البته نمی شود قضاوت کرد؛ چرا که او هنوز راه دارد و باید به کارش هم ادامه بدهد و ببینیم مدیریت او در تیم ملی از هر لحاظ چگونه است اما نکته جالب اینکه اغلب بازیکنان تیم ملی از حضور اسکوچیچ احساس رضایت دارند.

این نکته به ظاهر ساده را در حالی باید جدی گرفت که تیم ملی به دلیل شرایط پرمخاطره ای که محصول حضور ویلموتس در مقدماتی جام جهانی بود، به حضور یک مربی علاقه مند به کار، پر تلاش و پرانگیزه نیاز داشت. حالا بیشتر ملی پوشان ایران، می گویند اسکوچیچ با ویلموتس قابل مقایسه نیست و البته این مساله هم کاکلا طبیعی است؛ چون هیچ تیمی در عالم مربییگری نمی تواند انتخابی بدتر از ویلموتس داشته باشد.

مردی بی علاقه و سرد نسبت به همه چیز، یک مربی بی تعهد و بی مسولیت و به طور واضح کلاهبردار که به پست فوتبال ایران خورد و امیدواریم اسکوچیچ با تغییر این شرایط و نزدیک شدن به بازیکنان تیم ملی، مقابل بحرین و عراق نتایج خوبی بگیرد و آبروریزی های ویلموتس را پس از یک دوره طلایی و آقایی تیم ملی در آسیا جبران کند.

 

منبع:خبرورزشی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: