پایگاه خبری خانه فوتبال:

شیرین بینا بازیگر ایرانی است. شیرین بینا طی سال های گذشته کمتر در فیلم و سریال ها دیده شده است. شیرین بینا خواهر بزرگتر نگین صدق گویا است. شیرین بینا متولد مرداد ماه است. شیرین بینا طبق گفته خود به آشپزی علاقه چندانی ندارد.

شیرین بینا

بیوگرافی شیرین بینا

شیرین بینا متولد 29 مرداد 1343 در مرند آذربایجان شرقی، بازیگر است. شیرین بینا فارغ التحصیل کارشناسی رشته علوم تربیتی از دنشگاه آزاد است، کتاب خواندن رو خیلی دوست دارد، خواهر نیز از بازیگران معروف است، ازدواج کرده ولی زیاد اهل آشپزی و خانه داری نیست.

شیرین بینا

زندگی شخصی شیرین بینا

شیرین بینا ازدواج کرده و صاحب یک دختر بنام پریناز بینا که متولد سال 1370 است و بتازگی ازدواج کرده است.

شیرین بینا

فعالیت هنری شیرین بینا

شیرین بینا از سال 72 وارد دنیای سینما شد و در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرده است. او خواهر نگین صدق گویا بازیگر کشورمان است.

شیرین بینا

حضور فعال شیرین بینا در شبکه های اجتماعی

شیرین بینا که این روزها فعالیت پررنگی در شبکه های اجتماعی دارد، طی مصاحبه ای اعلام کرد: هر شب قبل از خواب اینستاگرام را می‌بینم و عکس و خبر می‌گذارم، اما خیلی خودم را درگیر فضای مجازی نمی‌کنم. چون ممکن است ساعت‌ها سرگرم فضای مجازی شویم که کاربرد چندانی هم ندارد. به همین دلیل من نگاهم به شبکه‌های اجتماعی به اندازه اطلاع‌رسانی از اخبار است. در ضمن اگر کاری داشته باشم از این فضا برای معرفی استفاده می‌کنم. به عنوان نمونه وقتی تئاتر اجرا می‌کردیم برای تبلیغ کار در فیسبوک و اینستاگرام عکس‌های متنوع از کار می‌گذاشتیم. از هر چیزی به اندازه نیاز باید استفاده کرد، چرا که افراط در هر کاری جز ضرر، چیز دیگری نخواهد داشت.

شیرین بینا

تفریح شیرین بینا

شیرین بینا یکی از بازیگران زن ایرانی که در بیشتر نقش ها فردی آرام و صلح طلب است، در زندگی شخصی خود اوقات فراغت خود را با ورزش، کتاب خواندن و شنیدن موسیقی سپری می کند و بیشتر آهنگ های حامی و همایون شجریان را گوش می کند، همچنین این بازیگر کتاب خواندن را بخشی از برنامه روزانه خود قرار داده است.

شهرت شیرین بینا

اما شهرت شیرین بینا به سریال های پرطرفدار چون گوهر کمال در سال 1378 و مسافری از هند در سال 1382 بر میگردد البته او در سریال مریم مقدس نیز در سال 1379 بازی کرده بود.

شیرین بینا

خاطرات شنیدنی شیرین بینا

شیرین بینا:خاطره جذابی که از دوران مدرسه در ذهن من همیشه مانده است که معمولا با شاگرد کناری دوست می شدیم و زمانی که معلم درس می داد,چون نمی توانستیم با هم صحبت کنیم,گوشه کتاب ها برای هم می نوشتیم و حرفهایمان را اینطوری به گوش هم می رساندیم و حالا که به آن فکر می کنم,احساس خوبی به من دست می دهد و برایم تبدیل به یک خاطره به یاد ماندنی شده است. فرزندان ما هنوز هم در این سال ها همان قصه های پرخاطره زمان مدرسه مادرها را در کتاب های درسی شان دارند.همه ما از زمان مدرسه تصمیم کبری و چوپان دروغگو را به یاد می آوریم.این قصه ها تا امروز و فرداها همراه بچه ها هستند.تنها شاید به نسبت تغییر بعضی از متون درسی,قصه های جدیدی برای بچه ها نوشته شده تا آنها هم مثل مادرهای خود این قصه ها را تا زمان فرزندانشان ببرند و برایشان ایجاد خاطره کنند.دخترم پریناز با اینکه چندین سال پس از من به مدرسه رفته,هنوز هم داستان های زمان مدرسه ما مثل دهقان فداکار و تصمیم کبری را دوست دارد و از آن خاطره دارد.حتی به خاطر دارم چند سال پیش وقتی فریدون حسن پور فیلم این قصه را ساخت,پریناز با ذوق و شوق آن را تماشا می کرد.فکر می کنم امروزه زمانی که بچه ها به سن 17 و 18 سالگی می رسند دوران تحصیل برای آنها جذابیت خاصی داشته باشد ولی ناگهان استرس کنکور و سخت گیری های بی مورد این دوران را برای بچه ها زجر آور می کنند.باید با روش های خاص خود با بچه ها رفتار کنیم تا بتوانند بدون هیچگونه زجر و ناراحتی این دوران را با خاطرات شیرین سپری کنند و به تحصیلات خود ادامه بدهند.

شیرین بینا

 

 

سریال ها

 

● تصویر یک رویا (۱۳۷۷-۱۳۷۵)

● روزهای زندگی (۱۳۷۸-۱۳۷۷)

● گوهر کمال (1379-1378)

● مریم مقدس (شهریار بحرانی ۱۳۷۹)

● تب (۱۳۸۱)

● مسافری از هند (۱۳۸۲)

● کمکم کن (رمضان ۱۳۸۳)

● رویای خیس ۱۳۸۴)

 

فیلم های سینمایی

 

● پنج ستاره (مهشید افشارزاده ۱۳۹۲)
● سگ‌ های پوشالی (رضا توکلی ۱۳۹۲)
● تو و من (محمد بانکی ۱۳۹۱)
● حریم (۱۳۸۷)
● دایناسور (پرویز شیخ طادی ۱۳۸۶)
● ماه شب چهارده (۱۳۸۵)
● محاکمه (ایرج قادری ۱۳۸۵)
● جای او دیگر خالی نیست (۱۳۸۴)
● سرخی سیب کال (محمدعلی طالبی ۱۳۸۴)
● تب (رضا کریمی ۱۳۸۲)
● روزگار سپری شده (۱۳۸۲)
● فرش باد (کمال تبریزی ۱۳۸۱)
● سهراب (سعید سهیلی ۱۳۷۸)
● کیسه برنج (۱۳۷۵)
● بوی پیراهن یوسف (۱۳۷۴)
● تیک تاک (۱۳۷۱)

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: