پایگاه خبری خانه فوتبال:

سود سهام عدالت جهت کمک به معیشت مردم طراحی شد. سهام عدالت دارای سود است برای سهامداران.سود جذاب سهام عدالت به حساب مردم واریز می شود.خبرهای سهام عدالت را با ما دنبال کنید.

سود سهام عدالت مانند سال‌های پیش، دو مرحله‌ای واریز خواهد شد. سود سهام عدالت ۱۴۰۲ که بابت عملکرد شرکت‌های در سال گذشته محاسبه شده است، برای برگه‌های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی به ترتیب ۷۳۰ هزار تومان و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان منظور می‌شود که بخشی از آن در مرحله اول و باقیمانده‌اش در مرحله دوم واریز خواهد شد. اگر قبل پنجشنبه ۲۳ آذر این نوشته را می‌خوانید خوش‌شانس هستید و می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل نسبت به دریافت سود سهام عدالت ۱۴۰۲ مطمئن باشید. آن‌ها که نوشته را دیرتر می‌خوانند هنوز فرصت دارند، چون اولا ممکن است وعده واریز سود سهام عدالت در موعد مقرر محقق نشود و در ثانی چنانچه از قطار واریز سود سهام عدالت جا بمانید، امکان دریافتش در فرصت‌های بعدی پیش‌بینی شده است. مانند سود سهام عدالت سال‌های گذشته که اگر دست بجنبانید امسال در دسترس خواهد بود.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چقدر است؟

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ برای صاحبان برگه‌هایی با ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومان، حدود ۷۳۰ هزار تومان برآورد می‌شود. مالکان سهام عدالت با ارزش اسمی یک میلیون تومان نیز چیزی نزدیک یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سود سهام عدالت ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند، اما این مبلغ قرار است در دو مرحله واریز شود.

سود سهام عدالت، سال قبل هم یکجا واریز نشد و سهامداران ابتدا در ۳۰ آذرماه بابت سهام عدالت با ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی داشتند، رقمی معادل ۶۰۰ هزار تومان دریافت کردند. سود سهام عدالت مرحله سال پیش نیز برای صاحبان سهام عدالت به ارزش اسمی یک میلیون تومان، معادل یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان بود.

سود سهام عدالت مرحله دوم در ۲۵ اسفند ماه واریز شد و گروه اول مبلغ ۷۲۱ هزار تومان و گروه دوم مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان دیگر دریافت کردند. سود سهام عدالت بابت برگه‌هایی با ارزش اسمی ۵۰۰ هزار تومان، سال قبل از آن به ۵۵۰ هزار تومان می‌رسید و یک سال پیش از آن هم ۱۶۵ هزار تومان سود سهام عدالت به مردم تعلق گرفت.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ کی واریز می‌شود؟

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ براساس وعده‌ها و شنیده‌ها قرار است تا آخر آذرماه واریز شود البته از همان موقع گفته بودند مانند سال‌های گذشته سود سهام عدالت را در دو مرحله به حساب افراد می‌ریزند.

واریز سود سهام عدالت مرحله اول ممکن است زودتر انجام شود، چون گفته شده فهرست را برای بانک‌ها ارسال کرده اند و امکان دارد روز پنجشنبه ۲۳ آذر، پول به دست حساب صاحبان برگه‌های سهام عدالت برسد. واریز مرحله دوم سود سهام عدالت ۱۴۰۲ برای روز‌های آخر اسفند ماه برنامه‌ریزی شده است.

سود سهام عدالت براساس ارزش سبد سهام عدالت هر فرد در نظر گرفته خواهد شد. کسانی که صاحب سهام عدالت با ارزش اسمی ۵۰۰ هزار تومان هستند، در حال حاضر دارایی‌شان ۸.۵ میلیون تومان می‌ارزد و قیمت سهام عدالت با ارزش اسمی یک میلیون تومان به حدود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. اگرچه فعلا با این پول و کل سهام عدالت نمی‌توانید هیچ‌کاری (از جمله فروش) انجام دهید، اما ممکن است به‌زودی آن را به‌عنوان وثیقه بانکی قبول کنند.

برای دریافت سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چه کنیم؟

سهام عدالت و فهرست مشمولان آن به‌صورت الکترونیکی تهیه شده و در سامانه سجام ثبت است. افرادی که دهه ۸۰ در مرحله اول واگذاری سهام عدالت مشمول شناخته شدند، یک نوبت اجازه فروش بخشی از آن را پیدا کردند.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲، در وهله اول برای کسانی واریز می‌شود که در سامانه سهام عدالت ثبت‌نام کرده‌اند و شماره شبا داده‌اند. روش دوم ثبت‌نام سجام و دریافت کدبورسی است. روش اول ساده و کم‌دردسر خواهد بود. اگر هنوز مالک کل سبد به‌حساب می‌آیید، سود سهام عدالت طی دو مرحله به حساب شما ریخته خواهد شد. برای اینکه روزه شک‌دار نگیرید، تا مهلت باقی است چند نکته را چک کنید.

راهنمای کاربردی سود سهام عدالت ۱۴۰۲سود سهام عدالت جداگانه به شماره شبا شخصی هر کدام از مالکان سهام عدالت واریز می‌شود

سود سهام عدالت به‌زوی واریز می‌شود پس قبل از تمام شدن فرصت وارد سامانه سهام عدالت به آدرس sahamedalat.ir شوید و کد ملی خود را بزنید. اگر صاحب سهام عدالت باشید، اجازه ورود به سامانه را پیدا می‌کنید. حالا گزینه پیگیری واریز سود سهام عدالت را بزنید تا گزارش کامل وضعیت پرداخت سود برایتان به نمایش دربیاید. معرفی شماره شبای جدید یا چک کردن وضعیت صحت و سلامت شماره شبا قدیمی را فراموش نکنید، چون سود سهام عدالت ۱۴۰۲ قرار است به همین حساب بانکی واریز شود.

سود سهام عدالت سال‌های گذشته را چطور دریافت کنیم؟

سود سهام عدالت دوره‌های گذشته با جزییات کامل مانند مبلغ، تاریخ واریز و دوره محاسبه سود در گزینه پیگیری واریز سود سهام عدالت وجود دارد. حتی می‌توانید ببینید پول به کدام شماره شبا واریز شده است. ستون «نوع سود» نشان می‌دهد پول را دریافت کرده‌اید یا به‌خاطر کم‌کاری و غفلت خودتان یا اطلاع‌رسانی نادرست یا تعلل در زمینه معرفی شماره شبا، پول به‌عنوان طلبکاری منظور شده است.

اگر سامانه سهام عدالت وضعیت شما را طلبکار نشان می‌دهد، به احتمال زیاد مشکل معرفی شماره شبا بانکی دارید. چنانچه شماره شبای معرفی شده توسط شما در میانه کار اعتبار خود را از دست داده و به‌دلایلی مثل مسدودی حساب دیگر قابل استفاده نیست، باید آن را وایرایش کنید.

سود سهام عدالت دوره‌های قبل به‌عنوان طلبکاری برای اشخاصی در نظر گرفته می‌شود. اگر یکی از آنها هستید واقعا فردی خوش‌شانس محسوب می‌شوید، چون با تکمیل اطلاعات و ارائه شماره شبا معتبر علاوه بر سود سهام عدالت ۱۴۰۲، طلب دوره‌های گذشته نیز یکجا برایتان واریز خواهد شد که رقم آن معادل دو میلیون تومان است.

سود سهام عدالت به کدام شماره شبا واریز می‌شود؟

سود سهام عدالت را به شماره شبا شخصی هر کدام از مالکان سهام عدالت می‌ریزند. درست برعکس یارانه نقدی که سرپرست خانوار هر ماه به نمایندگی از اعضای خانواده خود، آن را دریافت می‌کند. شماره شبا حساب بانکی مشترک برای دریافت سود سهام عدالت قابل استفاده نیست. شماره شبا متعلق به حساب بانکی راکد را نمی‌توان برای دریافت سود سهام عدالت استفاده کرد. حساب بانکی بلندمدت، شماره حساب بانکی مسدود شده و شماره حساب ارزی هم مورد پذیرش سامانه نیست.

شماره شبا نامعتبر مشکلی است که براساس آمار‌های رسمی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی حداقل یک میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت با آن درگیر هستند. شماره شبا از دو حرف IR و سپس ۲۴ عدد تشکیل می‌شود که جدیدا روی کارت بانکی افراد درج می‌شود. اگر کارت‌تان قدیمی است و شماره شبا روی آن نوشته نشده، می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، شماره شبا خود را از سایت بانک‌ بگیرید. اگر رابطه‌تان با اینترنت خوب نیست به بانک بروید و از کارمند باجه بخواهید شماره شبای حساب بانکی شما را بدهد.

سود سهام عدالت متوفیان چه می‌شود؟

سامانه میراث قرار است بالاخره به طلسم بلاتکلیفی سهام عدالت متوفیان پایان دهد. اگر در خانواده شخصی داشته‌اید که مالک سهام عدالت بوده و حالا دیگر در بین ما نیست، یکی از وراث باید تا ۳۰ آذر در سجام ثبت‌نام کند و پس از معرفی سامانه میراث، مراحل انتقام سهام عدالت متوفیان را پیش ببرد.

سهام عدالت متوفیان طبق قوانین مربوط به انحصار وراثت پیش می‌رود و پیش‌بینی لازم برای انتقال سهام و تقسیم سود امسال و طلبکاری احتمالی سال‌های گذشته نیز انجام شده است. حدود ۱۵ میلیون نفر به‌عنوان وارث سهام عدالت متوفیان شناخته می‌شوند و باید تا ۳۰ آذرماه کار‌های مربوط به انتقال سهام را از طریق کارگزاری‌های بورسی پیش ببرند.

واریز سود سهام عدالت متوفیان به امسال نمی‌رسد و طبق وعده‌ها در سال آینده به حساب هر یک از وراث واریز خواهد شد. سهام عدالت متوفیان طبق برنامه‌ریزی از آبان ۱۴۰۲، آغاز شده و تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ادامه پیدا می‌کند. وراث افرادی که در سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ درگذشته‌اند می‌توانند برای تعیین تکلیف اقدام کنند. پروسه تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان سال ۸۸ و ۸۹ از ۲۵ آبان آغاز می‌شود. این روند طبق برنامه‌ریزی ادامه پیدا می‌کند و در ۱۹ اسفند انتقال سهام عدالت متوفیان سال ۱۴۰۰ به بعد امکان‌پذیر خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: